Dažniausiai tenka testuoti geriausius gamintojų flagmanus, bet šį kartą trumpai papasakosiu, ką pavyko nuveikti su dviem biudžetiniais modeliais. Išbandžiau du nebrangius išmaniuosius telefonus – „Xiaomi Redmi Note 13 5G“ (nuo 229 eurų) ir „Xiaomi Redmi Note 13“ (nuo 169 eurų). Abu labai panašūs dydžiu ir dizainu, galima rinktis skirtingų spalvų, turi tradicinius ausinių lizdus bei atsparūs purvui, dulkėms ir purslams (IP54).

Xiaomi Redmi Note 13 5G ir Xiaomi Redmi Note 13

Panašumai ir skirtumai

Pakuotės turinys vis dar pakankamai solidus: rasite įkroviklį, laidą ir dėklą, kuris apsaugos nuo netikėtumų. Abiem modeliams rekomenduoju naudoti dėklą ne tik dėl saugumo. Man testavimui skirto „Redmi Note 13“ blizgi mėlynos spalvos nugarėlė labai tepli ir bus matyti visi pirštų antspaudai. Jei nepatinka dėklas, kuris yra pakuotėje, tikrai galima rasti sau patinkanti. Gerai ir tai, kad abiejų modelių ekranai turi plėveles, kurios pradžioje apsaugos nuo įbrėžimų. Ekrano apsauga nėra pati naujausia ir geriausia, todėl tai dar vienas mini privalumas. Tiesa, „Redmi Note 13 5G“ turi kiek geresnę „Gorilla Glass 5“ ekrano apsaugą, kai pigesnis „Redmi Note 13“ turi tik „Gorilla Glass 3“.

Xiaomi Redmi Note 13

Nors abiejų dizainas labai panašus, kamerų sprendimas kiek skiriasi. „Redmi Note 13 5G“ modelio kameros modulis nugarėlėje tiesiog dulkių magnetas. Nuolat reikia nuvalyti, jei nori, kad atrodytų patraukliai. Na, ir, žinoma, prieš fotografuojant visada geriausia nusivalyti kamera, kad nuotrauka būtų kokybiškesnė.

Xiaomi Redmi Note 13 5G

Didžiausias skirtumas yra procesoriai: „Redmi Note 13“ naudoja „Snapdragon 685“ ir palaiko tik 4G mobilųjį ryšį, kai „Redmi Note 13 5G“ aišku palaiko 5G bei naudoja „MediaTek Dimensity 6080 5G“ procesorių. Žinoma, jis kiek brangesnis, bet jei reiktų rinktis, rekomeduočiau kiek brangesnį. Šiek tiek galingesnis procesorius bei palaiko greičiausią mobilųjį ryšį.

Xiaomi Redmi Note 13 5G

Abu modeliai turi dvi versijas. Galima rinktis su 8GB darbinės ir 128GB vidine atmintimi arba 8GB su 256GB atmintimi. Jei 5G ryšio jums nereikia, tai rekomenduočiau rinktis didesnės talpos modelius. Nuotraukos, vaizdo failai ar žaidimai pakankamai greitai užpildo vidinę atmintį. Iš patirties galiu pasakyti, net ir „iPhone 13 Pro“ išnaudojus beveik visą vidinę atmintį, telefono veikimas kiek sulėtėja ir net neužteko atsinaujinti naujausios operacinės versijos. Todėl sumokėjus keliasdešimt eurų daugiau naudositės išmaniuoju ilgiau ir nereikės ištrinti turimų failų ar programėlių.

Xiaomi Redmi Note 13 5G

Abu modeliai turi tiek piršto atspaudo, tiek veido atpažinimo funkcijas. Skirtumas tik tas, kad „Redmi Note 13“ piršto jutiklis ant ekrano, kai „Redmi Note 13 5G“ jis yra išmaniojo dešiniajame šone. Nepatogu gali būti tik kairiarankiams.

108MP kamera ir filmavimas tik FullHD raiška

Abu modeliai turi identiškas kameras tiek priekyje, tiek nugarėlėje. Pagrindinė 108MP, 8M itin plataus kampo, 2MP gylio sensoriaus kamera bei priekinė kamera 16MP. Geriausio rezultato, be abejonės, galima tikėtis pagrindine kamera. Nuotraukos nėra tobulos, bet dienos metu visai geros. Fotografuojant taip pat galima rinktis dviejų arba trijų skaitmeninį priartinimą pagrindine kamera.

Xiaomi Redmi Note 13 5G

Pati kameros programėlė neturi tiek daug fotografavimo ir filmavimo režimų kiek pagrindiniai „Xiaomi“ flagmanai. Yra pagrindiniai: portreto, nakties, makro, sulėtintas vaizdas, trumpas vaizdo įrašas ar 108MP raiškos nuotraukos pasirinkimas. Portreto režimu fotografuojant galima naudotis tik pagrindine kamera, nes teleobjektyvo kameros nėra, o skaitmeninis priartinimas veikia tik įprastai fotografuojant.

Filmavimo raiška tik FullHD iki 30 kadrų per sekundę ir stebuklo čia tikėtis neverta. Kasdieninėms akimirkoms užteks, bet man kaip, profesionaliam TV operatoriui, tokios filmavimo kokybės neužtenka. Stabilizacijos nėra, todėl filmuojant reiktų labai nedrebinti arba naudoti trikojį. Filmavimui galima rinktis pagrindinę kamerą, itin plataus kampo ar dviejų kartų skaitmeninį priartinimą. Tiek fotografuojant, tiek filmuojant geriau rintis tik pagrindinę kamerą arba priartinimą iki trijų kartų. Tuomet kokybė bus geriausia.

Apibendrinimas

Ne visi gali sau leisti brangių išmaniųjų telefonų, todėl „Redmi Note 13“ modeliai gali būti kaip pasirinkimas ieškantiems biudžetinio išmanaus. Abu modeliai neturi galingiausių procesorių, bet skaityti naujienas internete, paskambinti, fotografuoti ar žaisti žaidimus galima.

Xiaomi Redmi Note 13 5G

Patiko šviesus ir greitas 120Hz ekranas, turi tradicinį ausinių lizdą, palaiko dvi SIM korteles, atsparūs purvui, dulkėms ir purslams, nuotraukos pagrindine kamera visai geros. Taip pat „Redmi Note 13 5G“ turi mikro SD kortelės palaikymą.

Xiaomi Redmi Note 13 5G

Nepatiko tai, kad abu modeliai neturi teleobjektyvo kameros. Skaitmeninis priartinimas nėra toks geras, kaip optinis. Filmavimo kokybė tik FullHD raiška iki 30 kadrų per sekundę. Taip pat nėra vaizdo stabilizavimo ir HDR filmuojant.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją