„Sony“ ištaisė visus trūkumus, kurie buvo praėjusių metų „Xperia 1 IV“ modelyje (perkaitimas, prastos teleobjektyvo kameros, vaizdo stabilizacija neatitinkanti flagmano lygio) ir šiais metais siūlo išties vertą dėmesio flagmaną. Tiesa, rekomenduoti jį galėčiau tik fotografijos entuziastams ir profesionalams, kurie moka naudotis rankiniais nustatymais. Nors auto nustatymai pagerėjo, tačiau daugumai paprasčiau išsitraukti išmanųjį iš kišenės ir fotografuoti ar filmuoti, negalvojant apie užrakto greitį ar ISO jautrumą.
Aš, kaip TV operatorius, kalbėdamas apie išmaniuosius, akcentuoju kameros galimybes, todėl šioje apžvalgoje nuotraukų ir filmavimo kokybė daryta su „Sony Xperia 1 V“. Tai yra mano asmeninė patirtis ir pastebėjimai, kurie nebūtinai sutaps su jūsų nuomuone.
Geriausia filmavimo kokybė telefone
Visi naujausi ir brangūs flagmanai filmuoja pakankamai gerai. Gaila, bet vidutinės klasės išmanieji vis dar turi savų niuansų ir apribojimų, todėl norintiems aukštos filmavimo kokybės, vertėtų netaupyti. Rinktis yra iš ko.
„Samsung Galaxy S23 Ultra“ turi geriausias teleobjektyvo kameras, „iPhone 14 Pro“ pasižymi stabiliausia filmavimo kokybe telefone, o „Sony Xperia 1 V” unikalus su „S-Cinetone for mobile” bei 4K 120 kadrų per sekundę filmavimu visomis kameromis. Vaizdas skiriasi nuo visų rinkoje esančių išmaniųjų ir, mano vertinimu, atrodo geriausiai. Svarbiausia, spalvos natūraliausios ir arčiausiai realybės.
Kiek komplikuota, bet filmuoti galima trimis programėlėmis: „Photo Pro“ su auto nustatymais, „Cinema Pro“ mėgstantiems kino formatą su „Venice CS“ spalvų gama bei 21:9 formatu ir mano mėgstamiausia „Video Pro“ – geriausia filmavimo programėle telefone. Aišku, erzina tai, kad filmuojant šia programėle ir norint greitai nufotografuoti, reikia tai daryti su „Photo Pro“, todėl ne visai praktiška, kai nori tai padaryti greitai. Pagrindinis „Sony Xperia 1 V“ telefono privalumas norintiems, geresnės filmavimo kokybės, ir yra „Video Pro“ programėlė. Galima viską nusistatyti pagal savo poreikius, akies ir veido sekimas, atsirado dėl rankinio fokusavimo ir pagaliau sutvarkė stabilizaciją, kuri dabar veikia ir filmuojant 4K 60 kadrų per sekundę.
Mėgstantiems kurti vaizdo turinį apie įvairius produktus, „Xperia 1 V“ telefonas skirtas prekių demonstravimo vaizdo įrašams: sufokusuoja objektus rodomus ieškiklio centre. Tiesa, tam nepamaišytų „Sony Vlog“ monitorius ir trikojis. Be to, norintiems viską transliuoti tiesiogiai, tai galima daryti tiesiai iš „Video Pro“ filmavimo programėlės suvedus „RTMP“ adresą arba prijungus savo „Youtube“ paskyrą. Labai naudinga įvairioms „Delfi“ aktualijų transliacijoms. Kokybė tik FullHD, bet tikrai pakankamai gera.
Fotografavimas 30 kadrų per sekundę
Fotografavimas auto režimu „Sony“ telefonuose gerėja, bet geresnio rezultato man pavyko pasiekti fotografuojant rankiniais nustatymais. Tie, kurie naudojasi profesionaliais fotoaparatais, „Sony“ telefone taip pat lengvai pasirinks tinkamus parametrus. Visgi, daugumai paprasčiau išsitraukti ir tiesiog fotografuoti. Dienos metu visų flagmanų rezultatas labai panašus. Negalėčiau išskirti konkretaus vieno gamintojo flagmano, kuris viską idealiai daro.
„Xperia 1 V“ išskirtinumas – 30 kadrų per sekundę HDR fotografavimas. Išties nerealu. Tie, karie fotografuoja judančius objektus, sporto renginius ar atlikėjo koncertą, nepraleis nei vieno kadro. Galės išsirinkti iš nuotraukų gausos, kurias vėliau patartina ištrinti.
Pati „Photo Pro“ fotografavimo programėlė turi begalę rankinių nustatymų, tačiau įvairių fotografavimo režimų kaip kituose flagmanuose čia nėra. Portreto režimas arba „bokeh“ šiame išmaniajame nėra idealiausias pasirinkimas fotografuoti žmones. Man vis dar dirbtinai išplauna foną, todėl šią funkciją renkuosi rečiausiai. Kiek teko bandyti, tai „Samsung Galaxy S23 Ultra“ portreto režimas atrodo geriausiai.
Turiu pastebėti, kad mano išbandytas „Sony Xperia 1 V“ yra tik prototipas ir ne visos funkcijos veikia. Gerai būtų išbandyti komercinį modelį ir sulaukti sistemos atnaujinimų, kurie situaciją paprastai pagerina. Tiek foto, tiek vaizdo kokybė ženkliai pagerėja, kaip ir paties išmaniojo veikimas.
Keletas atnaujinimų ir keletas nusivylimų
„Sony“ išlieka ištikima savo dizainui ir didelių pokyčių lyginant su ankstesniais kompanijos flagmanais nėra. Man asmeniškai patinka nauja matinė nugarėlė – jokių pirštų anspaudų. Mano žmonai „Sony“ išmanieji vis dar atrodo kaip distancinis TV pultas, tačiau svarbiausia, kad būtų patogu.
Piršto atpažinimo jutiklis išliko dešiniajame išmaniojo šone, kuris vis dar nėra idealus. Ne visada suveikdavo, todėl reikėdavo suvesti kodą. Nėra ir veido atpažinimo funkcijos, kuri galėtų būti kaip alternatyva piršto jutikliui.
Ilgą laiką naudojusi tik 12MP pagrindinę kamerą, šiais metais kompanija pagaliau ją pakeitė į 48MP. Rezultatas kur kas geresnis nei „Xperia 1 IV“. Likusios kameros liko tos pačios, tačiau rezultatas pradžioje atrodo geresnis nei „Xperia 1 IV“ modelio. Ženkliai pagerėjo 85 mm kameros rezultatas, kuris praėjusių metų modelyje buvo beveik nenaudojamas. Gaila ir tai, kad priekinė kamera liko ta pati, o ir galutinis rezultatas nedžiugino. Tiek foto, tiek vaizdo kokybė blankoka.
Kas labai nustebino, tai baterijos tarnavimo laikas. Naująjį „Sony Xperia 1 V“ labai dažnai naudojau kaip pagrindinę filmavimo kamerą reportažams. Atlaikė visą parą, net ir filmuojant kelias valandas su pertraukomis, o vėliau ir perkeliant medžiagą į FTP serverį.
Apibendrinimas
„Sony Xperia 1 V“ – išmanusis, kuris realiai pakeitė mano profesionalią kamerą kasdieniniame darbe. Yra situacijų, kur telefonas vis dar neprilygsta profesionaliai įrangai, tačiau turėti naujausią „Sony“ flagmaną kišenėje išties smagu ir pravartu.
Pagrindiniai privalumai man: puikiai tarnaujanti baterija, tradicinis ausinių lizdas, „S-Cinetone for mobile“ ir 4K 120 kadrų per sekundę filmavimas, profesionalios filmavimo ir fotografavimo programėlės bei fotografavimas 30 kadrų per sekundę.