Pakankamai ilgai naudojausi „Sony Xperia 1 VI“ ir tai nėra tas flagmanas, kurį ramiai galėčiau rekomenduoti ieškantiems išmaniojo telefono. Nors jis ir turi išskirtinių funkcijų, „Sony“ išmanieji telefonai vis dar yra nišiniai ir skirti tikrai ne visiems. Kiek tenka lankytis koncertuose, dauguma iš mūsų nori užfiksuoti mėgstamą atlikėją, todėl išmaniojo telefono kamera yra svarbi. Kai kaina viena didžiausių rinkoje, norisi ir atitinkamo rezultato. Fotografavau, filmavau ir tiesiogiai transliavau naujuoju „Xperia 1 VI“, todėl pabandysiu trumpai išskirti pliusus ir minusus.
Išskirtinės funkcijos ir puikiai tarnaujanti baterija
Kompanija nusprendė atsisakyti 4K raiškos ekrano ir naudoti tik FullHD rezoliuciją. Šioks toks žingsnis atgal, bet tiems, kam aktualiau baterijos tarnavimo laikas, turėtų patikti. Kiek teko bandyti išmaniųjų telefonų, tai „Xperia 1 VI“ galėčiau įvardinti kaip ilgiausiai tarnaujantį „Android“ flagmaną. Dvi paros su vienu įkrovimu normalaus naudojimosi. Patiko ir tai, kad saulėtą dieną dabar ir „Xperia“ išmaniojo ekrane viskas puikiai matosi. Ne pats šviesiausias ekranas, bet tikrai žymiai geriau nei praėjusių metų „Xperia 1 V“.
Kuo „Xperia 1 VI“ tikrai išskirtinis – gali išmanųjį naudoti kaip monitorių ar modemą tiesioginėms transliacijoms. Prijungus prie „Sony“ fotoaparato ar, mano atveju, prie „Sony FX30“ kameros, gali turėti papildomą monitorių ir tiesiogiai transliuoti į savo „Youtube“ paskyrą ar suvedus „RTMP“ adresą į savo turimą šaltinį. Tai vienas paprasčiausių sprendimų. Užtenka „Sony Xperia“ flagmano, „External monitor“ programėlės, „Sony“ kameros ir USB-C laido. Tiesa, veikia ne su visomis „Sony“ kameromis, todėl reiktų pasidomėti, kuris palaiko šią funkciją. Svarbu geras interneto ryšis, kad transliacija vyktų be trikdžių. Tiesiogiai transliuoti galima ir tik su „Xperia 1 VI“. Tai galima daryti su pagrindine kameros programėle.
Viena kameros programėlė ir makro fotografija
Pagaliau „Sony“ atsisakė trijų kameros programėlių ir paliko tik vieną. Kur kas paprastesnė ir labiau suprantama visiems. Automatiniai nustatymai, „bokeh“ arba portreto režimas, 48MP raiškos pasirinkimas bei geriausia šiame telefone makro fotografija su 120mm teleobjektyvo kamera. Kiek keistoka, kad galima rinktis tik nuo 120mm iki 360mm priartinimą, o ne nuo 85mm. Taip pat svarbu paminėti, kad fokusuoti reikia rankiniu būdu ir judančius objektus labai sudėtinga iš arti užfiksuoti.
Pagrindinės kameros rezultatas geras, bet nepasakyčiau, kad kažkuo ypatingas. Automatiniais nustatymais daryta nuotrauka „Sony“ flagmanu vis dar nusileidžia kitų gamintojų flagmanams ir čia didžiausia „Sony“ bėda. „Xperia“ nėra tas išmanusis, kurį išsitraukus iš kišenės pavyks padaryti idealią nuotrauką. Taip, „Xperia“ turi akies ir veido sekimo funkciją, 30 kadrų per sekundę fotografavimą, bet galutinė nuotrauka atrodo patrauklesnė daryta konkurentų išmaniuoju.
Neišbaigta kameros programėlė ir prasčiausia teleobjektyvo kamera filmavimui
Nors pati kameros programėlė liko viena, bet ji tikrai nėra užbaigta. Dingo rankiniai nustatymai filmuojant, ir man, kaip profesionalui, tai minusas. Galima pasirinkti rankinį fokusą ar užrakto greitį, bet negalima reguliuoti „ISO“ jautrumo ar baltos spalvos balanso filmuojant. Makro fotografija tik rankiniu fokusu, o pasirinkus filmavimą sulėtintai nėra rankinio fokuso. Ankstesni „Sony“ flagmanai kur kas geriau fokusuodavo automatiškai nei naujasis „Xperia 1 VI“. Matyt išleidę naująjį flagmaną į prekybą, techninis personalas išėjo atostogų ir reikės sulaukti sistemos atnaujinimų, kai kolektyvas grįš į darbus.
Pati teleobjektyvo kamera yra viena įdomiausių išmaniajame. Galima rinktis nuo 85mm iki 170mm optinį priartinimą (nuo 3.5 iki 7.1 kartų). Jei nuotraukos dar pavykdavo geros, tai filmavimo kokybė su šia teleobjektyvo kamera nenaudojama. Vaizdas išplaukęs, be fokuso ir dar dreba. Panaši situacija buvo ir su „Sony Xperia 1 IV“. Su atnaujinimais situacija šiek tiek pagerėjo, bet tai tikrai nebuvo flagmano lygio kokybė.
Apibendrinimas
Bandžiau visus „Sony Xperia“ išmaniuosius telefonus ir sėkmingiausias, mano vertinimu, buvo „Xperia 5 III“. Kompatiškas, gera kamera ir filmavimo kokybė tuo metu buvo konkurencinga. Naujasis „Xperia 1 VI“ turi tris pliusus: puikiai tarnaujanti baterija, pagaliau šviesus ekranas matomas saulėtą dieną ir viena geriausių makro fotografijų telefone. Dar galima išskirti tradicinį ausinių lizdą, apsaugą nuo dulkių ir vandens ar „Micro SD“ kortelės palaikymą. Tiesa, kortelė kainuoja papildomai, o pats išmanusis ir taip vienas brangiausių rinkoje. Net 1399 eurai už 256GB vidinės atminties turintį flagmaną yra nemažai.
Kalbant apie minusus, kad ir koks atsparus būtų išmanusis, dėklą įsigyja 9 iš 10 vartotojų (vienos telekomunikacijų bendrovės duomenys). „Samsung“ ar „iPhone“ dėklų galima rasti bet kur ir įvairių. „Sony“ dėklų vos vienas kitas, o prekybos pradžioje išvis jokio nebuvo galima įsigyti. Mano „Xperia 1 VI“ neišvengė kritimo. Įsitikinau, kad atsparus smūgiams, bet jau su apdaužytais kampais.
Didžiausias minusas man, tai teleobjektyvo kamera filmuojant. Vaizdas išties labai prastas kaip flagmanui už tokią kainą. Kitų gamintojų flagmanai turi periskopines kameras su priartinimu iki 100 ar 120 kartų, kai „Xperia 1 VI“ maksimalus priartinimas iki 21 karto. Kad ir koks įdomus kompanijos sprendimas „Sony“ išmaniajame telefone, deja, jis nefunkcionuoja tinkamai.