Nors „iPhone 16“ serijos modeliai neturi didelių atnaujinimų lyginant su „iPhone 15“ serija, keletas naujovių yra. Naujų spalvų pasirinkimas „iPhone 16“, kameros valdymo mygtukas, atnaujinta itin plataus kampo kamera „Pro“ modeliuose, o dirbtinio intelekto funkcijų teks palaukti iki kitų metų.

Tiesa, su naujausiu sistemos atnaujinimu galima suaktyvinti „Apple Intelligence“ ir prisijungti prie laukiančiųjų sąrašo. Deja, ši versija yra tik beta, todėl apdorojimo rezultatai gali būti netikslūs, netikėti ir net įžeidžiantys. Tokią pastabą gavau, kai norėjau pradėti naudotis „Apple Intelligence“.

iPhone 16 Pro

Besinaudojantis „Android“ flagmanais gali tik pasijuokti. Dirbtinis intelektas jau funkcionuoja „Samsung“ ar „Google Pixel“ modeliuose bei atsiranda ir kituose „Android“ flagmanuose. Baterijos įkrovimas „Xiaomi“, „OnePlus“ ar „Honor“ išmaniuosiuose daug greitesnis, o teleobjektyvo kameros galimybės „iPhone 16 Pro“ vis dar negali prilygti „Android“ flagmanams. Pasinaudojus „Samsung Galaxy S23 Ultra“ ar „Xiaomi 14 Ultra“ flagmanų teleobjektyvo kameromis, kitų gamintojų kameromis naudotis nebesinori.

iPhone 16 Pro ir iPhone 16

Išbandžius „iPhone 16“ ir „iPhone 16 Pro“ modelius, mano, kaip profesionalaus TV operatoriaus vertinimas, išlieka nepasikeitęs – „iPhone“ vis dar patikimiausi, jei jums reikia geriausios filmavimo kokybės telefonu. Džiugu ir tai, kad „Pro“ modeliuose atsirado 4K 120 kadrų per sekundę filmavimas sulėtintai. Atrodo išties fantastiškai.

iPhone 16 Pro

Naujas kameros valdymo mygtukas

Mano vertinimu, dabar visi flagmanai puikiai fotografuoja, o skirtumai minimalūs. Tačiau vis dar nėra idealaus išmaniojo, kuris visose situacijose suveiktų puikiai. Nuotraukomis, darytomis „iPhone 16“ serijos modeliais, nusivilti neteks. Jos tikrai geros, tačiau šiek tiek paredagavus, jos gali būti dar geresnės. Galima išbandyti naujus filtrus (šaltai rožinis, neutralus, rausvai auksinis, gintarinis, standartinis, ryškus, natūralus, švytintis, dramatiškas), kurie taip pat suteiks išskirtinumo.

Naujas kameros valdymo mygtukas gal kam ir patiks. Galima pasirinkti ekspozicijos valdymą, diafragmos gylį, mastelį ar stilių, bet man nebuvo labai patogu. Jei išmaniuoju filmuosite ir fotografuosite horizontaliai, tai visai gerai papildomas mygtukas, bet vertikaliai, abejoju, ar bandysite juo pasinaudoti. Palyginimui, „Sony Xperia“ kameros mygtuką turi jau senai ir man jis praktiškesnis. Paspaudus, sufokusuoji objektą ir tik vėliau gali užfiksuoti norimą kadrą.

Naujuose „iPhone“ paspaudus vieną kartą, atidaro pasirinktą funkciją, o du kartus švelniai spustelėjus, atsiranda pasirinkimo galimybė keisti norimą režimą. Jei „Apple“ sugalvos praktiškesnį panaudojimą, papildomas kameros valdymo mygtukas visai nepamaišys.

iPhone 16 Pro

Puiki naujieną tiems, kas nenori naudotis „Pro Max“ modeliu, kad turėtų geriausią kamerą. Dabar ir „iPhone 16 Pro“ turi 120mm teleobjektyvą. Maksimalus priartinimas iki 25 kartų, kurio geriau nenaudoti. Patarimas: fotografuojant naudoti siūlomus trumpinius: 0.5, 1, 2 ar 5 kartų priartinimą. Tuomet kokybė visada bus geriausia.

Nustatymuose taip pat rekomenduočiau pasikeisti į 24MP režimą bei JPEG ar „ProRaw“ formatą iki 48MP. Pats nuotraukos failas bus didesnis, bet galėsite išgauti maksimalią kokybę iš turimo telefono. Gaila, bet „Android“ flagmanai priartinimo galimybėmis stipriai lenkia „iPhone 16 Pro“. Net 30 kartų priartinimas su „Samsung Galaxy S24 Ultra“ ar „Xiaomi 14 Ultra“ atrodo įspūdingai kaip telefonui. „Apple“ dar yra kur tobulėti.

Pagrindinė problema man išlieka su teleobjektyvo kamera. Ji ne visada suveikia. Jei yra tamsu ir pasirenkate penkių kartų priartinimą, tai kartais tiesiog skaitmeniniu būdu priartina su 24mm pagrindine kamera. Taip pat, jei fotografuojate pasirinkus 120mm ir objektas yra per arti, vėl naudojamas skaitmeninis priartinimas su 24mm kamera.

Kai kurie „Android“ flagmanai jau turi makro funkcija su teleobjektyvo kamera, todėl rezultatas kur kas geresnis. Su naujuoju „iPhone 16 Pro“ modeliu vis dar reikia pasirinkti tinkamą atstumą arba naudoti kitas kameros programėles, kurios visada įjungia teleobjektyvo kamerą.

iPhone 16 Pro

Garso gerinimo funkcija, kuri papirko

Visus metus naudojausi „iPhone 15 Pro Max“ ir tai buvo pagrindinis pasirinkimas TV laidų filmavimui, jei reikėdavo filmuoti išmaniuoju. Vis dar neatsirado patikimo „Android“ flagmano, kuris pranoktų „iPhone“ filmavimo kokybę. Tie, kas moka naudotis rankiniais nustatymais, su turimu „Android“ flagmanu taip pat gali pagerinti vaizdo kokybę. Gaila, kad „iPhone“ modeliuose tokio pasirinkimo nėra ir tenka filmuoti kitomis kameros programėlėmis. Jau galite įvertinti „iPhone 16 Pro“ filmavimo kokybę „Ar galiu užeiti“ TV laidos apie Pilininko namą – naujausią muziejų Vilniuje.

iPhone 16 Pro

„iPhone 16 Pro“ turi dvi naujas funkcijas, kurios mane papirko. Pagaliau filmavimas sulėtintai 4K iki 120 kadrų per sekundę. Vienintelis trūkumas, kad tai galima daryti tik su pagrindine kamera bei naudoti dviejų kartų priartinimą. Jau 2022 metais išleistu „Sony Xperia 1 IV“ modeliu, filmuoti sulėtintai 4K raiška buvo galima visomis kameromis. Kuo „iPhone 16 Pro“ pranašesnis, tai vaizdo stabilizacija. „Android“ flagmanai neturi vaizdo stabilizacijos filmuojant sulėtintai 4K raiška.

iPhone 16 Pro

Geriausia visų „iPhone 16“ serijos modelių funkcija, tai garso derinimas. Patiks visiems turinio kūrėjams. Jei nenaudojate išorinio mikrofono, net triukšmingoje vietoje vėliau galima pagerinti garso kokybę. Jei kalbinate kitą žmogų ar pats pasakojate į kamerą, redaguojant vaizdo failą, galima pasirinkti kadrinį, studijinį ar kinematografinį garso lygį. Išties nereali funkcija. „Android“ gamintojai tiesiog privalo tokią turėti savo flagmanuose. Kai kurie „Android“ išmanieji turi garso pasirinkimą prieš filmuojant (vėjo triukšmo slopinimas ar „HDR“ garso kokybė), bet tikrai neprilygsta naujuose „iPhone“ modeliuose esančios garso derinimo funkcijos.

iPhone 16 Pro

Tai, kas erzina

Kad ir ką pristatytų „Apple“, šios kompanijos išmanieji vis tiek išlieka geidžiamiausi, patikimiausi ir didžiausią išliekamąją vertę turintys modeliai. Kalba ne tik apie techninius parametrus, bet gyvenimo būdą, stilių ir populiarumą – turėti „iPhone“ išmanųjį tiesiog madinga.

iPhone 16

Man, kaip daug filmuojančiam išmaniaisiais telefonais, besinaudojant „iPhone“ labiausiai erzina vaizdo failų perkėlimas į kompiuterį. Su „iPhone 15 Pro Max“ labia dažnai tiesiog nepavykdavo perkelti naudojant „Airdrop“ funkcija. Jei failas būdavo didesnis, tai reikėdavo perkelti po vieną, nes pasirinkus daugiau failų, labai dažnai tiesiog nepersikeldavo į kompiuterį. Su „Android“ išmaniaisiais daug paprasčiau. Prijungi išorinį diską ir tiesiog nukopijuoji.

iPhone 16 Pro

Filmuojant pagrindine „iPhone“ kameros programėle, failus galėdavau perkelti tik naudojant „Airdrop“. Dažniausiai filmavimui su „iPhone“ išmaniuoju naudoju „Blackmagic“ kameros programėlę, kuri turi pilnus rankinius nustatymus bei vaizdo įrašus saugoja „iPhone“ failų aplanke. Tuomet galiu lengvai nukopijuoti viską į išorinį diską. Man taip greičiau ir patogiau.

iPhone 16 Pro

Baterijos tarnavimo laikas „iPhone 16“ ir „iPhone 16 Pro“ man nėra pats idealiausias. Jei daug filmuojate išmaniuoju telefonu, rekomenduoju rinktis „iPhone 16 Pro Max“ ar „iPhone 16 Plus“. Taip pat baterijos įkrovimo greitis vis dar smarkiai atsilieka „Android“ išmaniesiems.

iPhone 16 Pro

Dirbtinio intelekto galimybėmis naujieji „iPhone 16“ serijos modeliai taip pat labai atsilieka nuo „Android“ flagmanų. Tik daugiau nei po mėnesio su atnaujinimu atsirado galimybė išbandyti beta versiją „Apple Intelligence“, tačiau tai tikrai nėra pilna patirtis. Vertinant labai nedidelį pasikeitimą lyginant su „iPhone 15“ serijos modeliais, aš labiau laukčiau „iPhone 17“ serijos. Norėtųsi naujo dizaino, geresnės teleobjektyvo kameros bei pilnai funkcionuojančio „Apple Intelligence“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)