„Xiaomi 13“ flagmanas mane iškart sužavėjo – puikus dizainas ir idealus dydis mano rankoms. Be abejonės, visose savo apžvalgose kartoju – geriausia rinktis tą, kuris tinka ir patinka jums asmeniškai. Tai yra mano asmeninė patirtis ir pastebėjimai apie naujausią „Xiaomi“ flagmaną.
„Leica“ kompanijos bendradarbiavimas su telefonų gamintojais ne pirmas, tačiau mano manymu, pakankamai sėkmingas. Mobilioji fotografija yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, o su naujuoju „Xiaomi 13“ fiksuoti įvairias akimirkas labai patiko. Įdomi pati kameros programėlė su nemažai įvairių fotografavimo bei filmavimo pasirinkimų. Tiks ir profesionalui, ir mėgėjui.
Autentiškos „Leica“ spalvos
„Xiaomi13“ nugarėlėje trys kameros – 50MP f/1.8 diafragmos 23mm pagrindinė, 12MP f/2.2 itin plataus kampo ir 10MP f/2.0 75mm teleobjektyvo kameros. Priekinė kamera 32MP f/2.0 22mm, pakankamai plataus kampo, todėl tilps visa draugų kompanija. Galutinis nuotraukų rezultatas puikus tiek priekinės, tiek galinės kameros.
Dauguma „Android“ flagmanų kameros programėlės turi nemažai fotografavimo pasirinkimų, o „Xiaomi 13“ modelyje jų išties gausu: ilgas išlaikymas, „supermėnulis“, klonuoti vaizdo efektai, filmų efektai, „vlog“ režimas, dvigubas vaizdo įrašas. Išbandyti tikrai yra ką.
„Dolby Vision“ ir 8K filmavimo raiška, tačiau su tam tikrais apribojimais
Aš vis dar manau, kad filmuoti išmaniuoju geriausia 4K raiška, nors ir galima naudoti 8K. Pradėjus naudotis nauju įrenginiu, visų gamintojų išmanieji telefonai nustatyti filmuoti tik „FullHD“ raiška, todėl norintiems aukštesnės kokybės, reikia pasikeisti nustatymuose. Mano kaip TV operatoriaus reikalavimai kiek aukštesni, todėl renkuosi 4K. Mano vertinimu, galutinis rezultatas atrodo kur kas geriau.
„Xiaomi 13“ telefone taip pat gausu įvairių filmavimo režimų. „Vlog“ režimas sukuria kelių sekundžių klipuką su muzika, kurį galima iškart pasidalinti savo socialinėje paskyroje. Norintiems išsiskirti, tam galima rinktis filmų efektus ar klonuotus vaizdo efektus. Vienintelis trūkumas man tai „FullHD“ raiška, tačiau tokiems mini klipukams užtenka ir tokios kokybės.
Taip pat galima rinktis didelio dinaminio diapazono „Dolby Vision“ filmavimo kokybę, kurią ir naudojau, tik ji veikia su pagrindine 23mm kamera. Norint vėliau redaguoti, verta išbandyti ir „log“ formatą, kurį galima pasirinkti rankiniuose nustatymuose su „pro“ filmavimo režimu.
Užkliuvo tai, kad norint filmuoti rankiniais nustatymais, teleobjektyvo kameros raiška taip pat tik „FullHD“, kai automatiniais nustatymais leidžia filmuoti 4K. Kiek brangesniame „Xiaomi 13 Pro“ modelyje tokios problemos nėra. Gal su sistemos atnaujinimais situacija pasikeis.
Didžiausias trūkumas „Xiaomi 13“ kaip flagmanui – tai priekinė kamera. Nors nuotraukos ir puikios, tačiau filmavimo raiška – tik „FullHD“. Labai keista. Norintiems kokybės filmuojant šiuo telefonu, tenka pripažinti, kad geriausia naudoti 23mm pagrindinę kamerą. Bent jau kol nėra atnaujinimų.
Patrauklus dizainas, tačiau paini „MIUI“ vartotojo sąsaja
Mano vertinimu, „Xiaomi 13“ dizainas labai vykęs ir solidus. Ko gero patraukliausias „Xiaomi“ išmanusis, kurį teko laikyti savo rankose. Turi visas pagrindines flagmano savybes – galingiausias procesorius šiai dienai, puikūs stereo garsiakalbiai, apsauga nuo dulkių ir vandens (IP68), pakankamai gerai tarnaujanti baterija ir greitai įkraunama, greitas bevielis įkrovimas. Svarbiausia – gera ir išsiskirianti nuotraukų kokybė.
Nepatikti gali MIUI vartotojo sąsaja. Be abejonės, ji skiriasi nuo kitų gamintojų ir prie jos reikia priprasti. Ekrano apsauga kiek senesnė, „Gorilla Glass 5“, o „Xiaomi 13 Pro“ jau su „Gorilla Glass Victus“. Aišku, visada galima užsidėti papildomą.
Didžiausias trūkumas lyginant su kitais flagmanais, tai priekinė kamera – filmuoja tik „FullHD“ raiška. Gamintojai geriau atsisakytų 8K, kuris mažai kur naudojamas, o gerintų 4K filmavimą, tik „Xiaomi“ dar reikia tai techniškai įgyvendinti su priekine kamera.