Švietimo sekretorė teigė, kad mokyklų vadovams bus nurodyta uždrausti mobiliuosius telefonus mokyklose, taip pat ir per pertraukas, rašo mirror.co.uk.

Gairėse, kurias tikimasi paskelbti netrukus, bus nurodyta, kad vaikai gali atsinešti savo telefonus, jog galėtų jais naudotis eidami į mokyklą, tačiau per pamokas ir per pertraukas šie prietaisai turėtų būti draudžiami.

Asociatyvi nuotrauka

Tačiau profsąjungos pavadino planą „neįgyvendinamu“ ir teigė, kad dėl jo elgesio krizė klasėse ne pagerės, o pablogės. Vadovai galės savo nuožiūra spręsti, kaip jį įgyvendinti, nes jis nebus teisiškai privalomas.

Konservatorių partijos konferencijoje pasakytoje kalboje G. Keegan sakė: „Viena didžiausių problemų, su kuriomis susiduria vaikai ir mokytojai, yra išmaniųjų telefonų poveikis mūsų mokyklose. Jie blaško dėmesį, trukdo, kelia patyčias.

Žinome, kad mokytojai susiduria su jų poveikiu, ir žinome, kad jiems reikia paramos. Todėl šiandien pripažįstame nuostabų daugelio mokyklų nuveiktą darbą uždraudžiant mobiliuosius telefonus ir skelbiame, kad pakeisime gaires, kad visos mokyklos pasektų jų pavyzdžiu.“

Gillian Keegan

Buvęs švietimo sekretorius Gavinas Williamsonas taip pat ragino uždrausti mobiliuosius telefonus 2021 m., nes, pasak jo, išmanieji telefonai „ne tik blaško dėmesį, bet ir gali daryti žalingą poveikį mokinių psichinei sveikatai ir gerovei“. Šį žingsnį sukritikavo mokytojų profesinės sąjungos, pavadinusios jį nukreipiančiu dėmesį nuo mokyklas po pandemijos kamuojančių problemų.

Tačiau jo įpėdinis Nadhimas Zahawi praėjusiais metais atsisakė planų įvesti visuotinį draudimą. Tuo metu Švietimo departamentas teigė, kad šis draudimas nereikalingas, nes dauguma mokyklų jau ėmėsi veiksmų, kad apribotų naudojimąsi mobiliuoju telefonu klasėje. Tačiau skirtingose šalyse taisyklės skiriasi. Kai kuriose mokyklose mobilieji telefonai draudžiami visą dieną, tačiau kitose mokiniams leidžiama juos laikyti krepšyje ir naudotis jais tarp pamokų.

Velse, Škotijoje ir Šiaurės Airijoje, kur mokykloms vadovauja decentralizuotos valdžios institucijos, išmaniųjų telefonų naudojimas nėra visiškai uždraustas. Prancūzija 2018 m. mokyklose visiškai uždraudė naudotis telefonais, taip pat planšetiniais kompiuteriais ir išmaniaisiais laikrodžiais. Tikimasi, kad kitais metais jos pavyzdžiu paseks ir Nyderlandai.

Asociatyvi nuotrauka

Šių metų pradžioje Jungtinių Tautų ataskaitoje teigiama, kad uždraudus telefonus klasėse sumažėtų trikdžių, pagerėtų vaikų mokymosi rezultatai ir gerovė.

Kancleris Jeremy Huntas pritarė šiam planui: „Visiškai tam pritariu. Tai teisinga ne tik akademiniu, bet ir socialiniu požiūriu, nes mokykloje užsimezga artimiausia ir giliausia draugystė, o tai padaryti sunkiau, jei dėmesį blaško telefonas.“

Tačiau mokytojų profesinės sąjungos generalinis sekretorius Patrickas Roachas teigė, kad „reikėtų sutelkti dėmesį į tinkamą paramą mokytojų ir mokyklų vadovų darbui, o ne skelbti pranešimus, kuriais siekiama nukreipti dėmesį nuo daugiau nei dešimtmetį nesėkmingos politikos.“