Be miego trūkumo, emocinio nuovargio ir sunkiai suvokiamų kasdienio gyvenimo pokyčių, buvimas nauju tėvu taip pat reiškia ir ilgą informacijos sąrašą, kurį reikės sekti savo galvoje.
„Pirmą kartą „Huckleberry“ mums rekomendavo, kai mūsų berniukui buvo maždaug keturi mėnesiai. Iš pradžių buvau skeptiškas. Programėlė, skirta mūsų kūdikio kasdieniams įpročiams registruoti skambėjo sudėtingai. Kaip rastume laiko viską užregistruoti? Jei man sunku prisiminti, kiek laiko praėjo nuo paskutinio kūdikio miego, kaip prisiminčiau įrašyti jo užmigimo ir pabudimo laiką?
Netrukus supratau, kad abejonės buvo nepagrįstos. Kai pradėjome naudoti „Huckleberry“ ir įpratome prie naujo gyvenimo ritmo, supratome, kad tai nepaprastai naudinga –tai padėjo mano žmonai greitai vidury nakties prisiminti, iš kurios pusės vaikas paskutinį kartą buvo maitintas, padėjo man išsiaiškinti, kada mano žmona miegojo, kada vaikui greičiausiai reikės kito vystyklų keitimo. Ir neilgai trukus supratau, kad yra daug kitų tėvų, kurie nuėjo panašiu keliu“, – pasakojo Sam‘as.
Taigi, ar įprasta naudoti tokią programą? Kaip ji iš tikrųjų padeda? Ir ar ji tinka visiems? Apie tai „Mashable“ portalo korespondentas kalbėjosi su tėvais, „Huckleberry“ atstovais ir pogimdyminės depresijos suvokimo ir paramos fondu (ang. Post-Natal Depression Awareness and Support foundation – PANDAS).
Pagalba, kai pačam viską suprasti sunku
32 metų Beth Hawkins iš Hampšyro (Jungtinės Karalystės) per pandemiją pirmą kartą tapo mama. Prieš naudodama programėlę, ji „Mashable“ portalui sakė, kad jaučiasi pasimetusi.
„Prieš susilaukdama kūdikio gyvenau judėdama kasdienės rutinos ritmu, tačiau būti nauja mama ir kartu pandemijos metu sėdėti namuose 23 valandas per parą, 7 dienas per savaitę (tuo metu viena valanda buvo skirta mankštai lauke), jaučiausi įstrigusi ir norėjau gauti kokios nors informacijos, kaip įsivažiuoti į tokią rutiną, kuri mums padėtų dienas praleisti šiek tiek lengviau ir su mažiau ašarų, – paaiškino ji. Daug skaičiau apie tai, kokia svarbi kūdikio kasdienė rutina, o „Huckleberry“ programa buvo puiki to pradžia, kuri man iš anksto leisdavo žinoti, kad šiandien 11 val. ryto turėsiu laisvo laiko, jog galėčiau išgerti kavos, o tai psichologiškai man padėjo geriau suplanuoti mūsų dieną.“
B. Hawkins programėlėje stebėjo laiką, kada ji užmigdė sūnų, kiek laiko jis miegojo bei kada jis vėl pabudo.
„Šią programėlę rekomenduočiau visiems, nes tai puikus būdas užfiksuoti visą svarbią informaciją, kad tėvai galėtų matyti, ką veikia jų mažylis, pradedant maitinimu ir miegojimu, ir žinoti, kad jie puikiai atlieka savo darbą būdami tėvais“, – sakė B. Hawkinsas.
„Turėdama visą šią informaciją apie savo vaiką, norėčiau paskatinti tuos, kurie taip pat jaučiasi pasimetę ir registruoja šiuos duomenis neturėdami supratimo, ką su jais daryti, kaip pagerinti miegą ir vaiko maitinimą. Jie neturėtų jaustis vieniši ir jei to reikia, turėtų ieškoti pagalbos“.
B. Hawkins galiausiai susisiekė su miego konsultante, o pasinaudojus programėlėje įrašytais duomenimis, jai pavyko sukurti geresnę savo sūnaus miego rutiną. Dėl šios patirties ji galiausiai paliko rinkodaros karjerą, išmoko būti vaikų miego konsultante ir įkūrė savo įmonę „Starry Nights Baby Sleep“, kad padėtų kitoms mamoms.
Primena svarbią informaciją
Kartu su miegu, maitinimas buvo dar viena svarbi tema, kuri vis iškildavo, kalbantis su tėvais.