Kol vyksta aštrios diskusijos apie klimato kaitą ir darnaus vystymosi tikslų siekimą, kosmoso technologijų plėtra pripažįstama kaip svarbi alternatyva užtikrinant žaliuosius tikslus Žemėje.
Kodėl kosmoso technologijos yra svarbios Žemei?
Kosmoso technologijos yra pripažintos, kaip svarbus veiksnys, siekiant Jungtinių Tautų nustatytų 17 darnaus vystymosi tikslų.
Vienas iš akivaizdžiausių kosmoso technologijų privalumų žemei – tai aktualiausių duomenų perdavimas. Dėl visą Žemę realiu laiku analizuojančių palydovų, galime stebėti šiltnamio efektą sukeliančių dujų progresą. Vyriausybinės ir privačios bendrovės naudoja palydovus rinkti išmetamųjų teršalų kiekiui ir kokybei nustatyti, o tai padeda apibendrinti išmetamą CO2 kiekį. Be to, palydovai pravartūs ir nelaimių atveju, fiksuojant gamtinių dujų nuotėkius iš įvairių šaltinių: naftos gręžinių, sąvartynų ar pramonės gamyklų.
Kaip švarią energiją užsitikrinsime ateityje?
Našesniu esamų resursų panaudojimu kosmoso tyrėjai tikrai neapsiriboja, o drąsiausi sprendimai gali priminti mokslinės fantastikos filmų epizodus.
„Smarkiai augant atsinaujinančiosios energetikos poreikiui ir ieškant papildomų švarios energijos šaltinių, matome, kaip kuriamos tvarios energijos išgavimo alternatyvos. Pavyzdžiui, šiuo metu kosmoso erdvėje sklando pirmojo pasaulyje saulės kolektoriaus kosmose prototipas, kurio tikslas – išsiaiškinti galimybes surinkti saulės energiją kosmose. Kosminės saulės energijos panaudojimas suteikia daugelį privalumų, įskaitant galimybę neribotai naudotis energijos ištekliais, išvengiant esamų trūkumų: dienos ir nakties ciklų, metų laikų kaitos ar debesų trukdžių. Kosminė saulės elektrinė potencialiai galėtų užtikrinti didžiąją dalį energijos poreikio Žemėje, o svarbiausias to privalumas – gauta energija būtų visiškai žalia ir nekenksminga mūsų aplinkai, todėl palaipsniui galėtume atsisakyti iškastinio kuro“, – apibendrina K. Banga.