Po priminimo – pusė skambučių su nauju prefiksu

„Palaipsniui įjungiame informacinius pranešimus, primenančius apie artėjančius pokyčius. Tikimės, kad tai paskatins gyventojus savo kontaktų numerius atsinaujinti nelaukiant paskutinės minutės. Tokį informacinį pranešimą pirmiausiai išbandėme bendrovės viduje ir tai iš karto davė puikių rezultatų – aštuonetu prasidedančių numerių rinkimas per savaitę sumažėjo perpus“, – sako „Telia“ numeracijos keitimo projekto vadovė Rima Pakalnytė.

Anot jos, jei aštuonetu prasidedančių numerių telefone yra daug, kiekvieną jų atnaujinti atskirai rankiniu būdu gali užtrukti. Rinkoje yra tą atliekančių programėlių, tokių kaip „+370“ arba „Contacts Prefix Fixer“. Jų pagalba galima automatiškai pakoreguoti visus seną prefiksą turinčius numerius telefone, rašoma pranešime spaudai.

Svarbu – kontaktai ne tik telefone

„Atnaujinus numerius telefono kontaktų knygelėje juos gali tekti iš naujo sinchronizuoti su automobilio multimedijos sistema, kuri naudojama, pavyzdžiui, garažo vartų atidarymui. Dėmesį į keičiamą numerių pradžią taip pat reikėtų atkreipti ir naudojantiems įrenginius, kurių veikimui reikalinga SIM kortelė – nuo signalizacijų iki automatinių vartų ir išmaniųjų katilų bei kondicionierių. Neatnaujinus tokių įrenginių numerių nuo kitų metų kovo 1 d. gali sutrikti jų veikimas“, – sako ji.

Norint užtikrinti sklandų įrenginių su SIM kortelėmis veikimą, pirmiausiai reikėtų pasitikrinti, ar su jais susieto numerio prefiksas iš tiesų yra 8. Jei naudojamas tarptautinis +370 kodas, nieko daryti nereikia. Tačiau jei jis prasideda aštuonetu, įrenginį reikėtų iš naujo sukonfigūruoti. Kai kuriuose įrenginiuose naudojant vartotojo sąsają tai galima padaryti patiems, o kai kuriais atvejais gali tekti susisiekti su įrangą diegusia įmone.

Pasirūpinkime, kad mus galėtų pasiekti visi

„Suprantame, kad šis pokytis vyresnio amžiaus ryšio paslaugų naudotojams gali pasirodyti kaip sudėtinga užduotis, todėl raginame pasirūpinti artimaisiais. Primename, kad pakeitimus reikia atlikti ne tik mobiliuose įrenginiuose, bet ir stacionariuose laidiniuose aparatuose, jei jie turi programuojamą adresų knygelę. Būtent tokiais aparatais dažnai naudojasi senjorai, todėl jei jau kažkada esate padėję suprogramuoti tokį telefoną vyresniam giminaičiui ar kaimynui, nepamirškite padėti atnaujinti numerių ir dabar, kad vėliau nekiltų sunkumų prisiskambinti reikiamam žmogui“ – pabrėžia R. Pakalnytė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)