Atostogos yra naudingos dėl begalės priežasčių: keliaujant išmokstame naujų dalykų, praplečiame kultūrinį akiratį ir atsipalaiduojame bei leidžiame laiką su žmonėmis, kurie mums artimiausi. Nepaisant to, nuo kelionių ar atostogų metu patiriamo streso nesame apsaugotas nei vienas, todėl verta joms tinkamai pasiruošti iš anksto. Ant riešo dėvint modernų išmanųjį laikrodį palengviname sau gyvenimą ir galime laisvai mėgautis kiekviena atostogų minute“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

Ekspertė atskleidžia, kodėl vykstant atostogauti su savimi verta pasiimti išmanųjį laikrodį:

1. Išmaniai įamžinti akimirkas

Keliaujantys ir mėgstantys įspūdingoje vietose nusifotografuoti pažįstą tą jausmą, kai asmenuke užfiksuoti vietos didybės nesigauna, o praeivių prašyti nufotografuoti yra nepatogu – ne tik dėl kalbos barjero, bet ir dėl aukštų reikalavimų nuotraukos kompozicijai.

„Keliaudami mėgstame fotografuoti, o atsiradus skaitmeninei fotografijai tai darome vis dažniau. Galėdami neskaičiuoti likusių kadrų juostelėje, fotografuojame įvairiausius vaizdus, tačiau kartu susiduriame su papildoma problema. Turint prabangą tą patį kadrą pakartoti šimtus kartų, mūsų reikalavimai užfiksuotiems vaizdams augo neišmatuojamai. Nepaisant to, su išmaniuoju laikrodžiu vaizdus galime įsiamžinti ir nekalbinant praeivių. Tereikia sukomponuoti norimą vaizdą ekrane, stabiliai pastatyti mobilųjį telefoną, ir išmaniuoju laikrodžiu valdyti telefono fotoaparatą“, – teigia U. Eidžiūnaitė.

2. Palaikyti sportinę formą

Atostogos yra poilsio metas, tačiau nusistovėjusių įpročių apleisti nerekomenduojama. Ilgesnis laisvas laikas nuo darbo, ypač išvykų metu, gali nesunkiai sutrikdyti nusistovėjusią savaitinę rutiną ir niekais paversti ilgų treniruočių rezultatus.

Urtė Eidžiūnaitė

„Išlikti fiziškai aktyviems svarbu net ir atostogų metu, nes taip ne tik lengviau grįšime prie darbo rimto, bet ir smagiai praleisime laisvalaikį. Kadangi sporto salės į lagaminą nesusikrausime, išmanieji laikrodžiai puikiai atstos asmeninį trenerį. Pavyzdžiui, naujasis „Huawei“ išmanusis laikrodis „Watch GT 3 Pro“ siūlo išmėginti daugiau nei 100 įvairių sporto programų tinkamų atlikti gryname ore. Be to, prietaisas yra nepralaidus vandeniui ir palaiko laisvojo nardymo rėžimą ne tik gėlame, bet ir jūros vandenyje. Su šiuo prietaisu sumaniai išbandysite vandens pramogas ir seksite nardymo duomenis, vietą, gylį, o taip pat ir kūno reakciją: deguonies kiekį kraujyje bei širdies susitraukimų dažnį maudymosi metu“, – pažymi U. Eidžiūnaitė.

3. Rūpintis sveikata

Gerai savijautai užtikrinti turime ne tik fiziškai judėti, bet ir sekti savo sveikatos duomenis.

„Šiandieniame pasaulyje esame apsupti įvairių dirgiklių, todėl lengva užsimiršti ir laiku pasirūpinti savimi. Vėluojame pietauti, vandens stiklinę išgeriame jau ištroškę, o maisto papildus ar vitaminus vartojame nereguliariai. Tiesa, šioms ir kitoms problemoms spręsti galime pasitelkti išmaniuosius laikrodžius. Išmanųjį laikrodį turintys vartotojai kasdien gauna įvairius sveikatos priminimus: sporto iššūkių, vandens ir vaistų vartojimo bei yra informuojami apie pakilusį streso lygį. Nors iš pažiūros tai gali pasirodyti kaip smulkmenos, tačiau net ir mažiausios detalės reikšmingai prisideda prie kokybiškesnio gyvenimo bei atostogų laiko“, – sako U. Eidžiūnaitė.

4. Išvengti nepageidaujamų situacijų

Sparčiai besikeičiantis gyvenimo ritmas įpareigoja mus būti pasiekiamais net ir poilsio ar atostogų met.

„Keliaujant ir mėgaujantis atostogomis mažiausiai norime galvoti apie darbą, dėl to rečiau išsitraukiame mobiliuosius telefonus, o apie elektroninį paštą, jei galime, visai pamirštame. Tačiau gyvenime gali nutikti daug įvairiausių netikėtumų, dėl to turime būti pasiekiami akimirksniu. Dauguma išmaniųjų laikrodžių palaiko „Bluetooth“ skambučio funkciją, taip pat jais galima atsakyti į ateinančias žinutes. Būti nuolat pasiekiamu ir patogiai priimti skambučius padedantis prietaisas ypač praverčia tada, kai nuolat išmaniojo telefono tikrinti nesinori, tačiau į svarbiausias naujienas reaguoti yra būtina“, – teigia U. Eidžiūnaitė.