Barselonoje įsikūrusio dienraščio sprendimas paskelbtas kitą dieną po to, kai Didžiosios Britanijos laikraštis „The Guardian“ taip pat pareiškė, kad nustos viešinti savo žurnalistiką „X“, buvusiame „Twitter“, nurodydamas „dažnai nerimą keliantį turinį“ šioje svetainėje.
„La Vanguardia“ teigimu, „X“ tapo „aido kamera“, pilna „sąmokslo teorijų ir dezinformacijos“, kuri nebūtų padariusi tokio poveikio, jei būtų buvusi „efektyviai ir protingai moderuojama“.
Nuo 2022 metų, kai už 44 mlrd. dolerių įsigijo platformą, E. Muskas panaikino patikimumo ir saugos komandas, susilpnino turinio moderavimo pastangas ir leido į ją grįžti žinomiems sąmokslo teorijų šalininkams.
„Neapykanta etninėms mažumoms, mizoginija ir rasizmas“ buvo tarp labiausiai išplitusių pranešimų, kurie „pažeidžia žmogaus teises“, bet pritraukia naudotojų dėmesį ir reklamos pirkėjų pinigus, pridūrė laikraštis.
„La Vanguardia“ taip pat pasmerkė dezinformaciją skleidžiančių botų skaičiaus augimą – įskaitant Indijoje sukurtas paskyras, iš kurių buvo komentuojami spalio mėnesį Ispaniją nusiaubę potvyniai, per kuriuos žuvo 223 žmonės.
Katalonijos dienraštis teigė, kad ir toliau seks žmones, įmones ir institucijas platformoje „X“, kad informuotų skaitytojus apie pranešimus ir diskusijas.
Jo žurnalistai taip pat galės ir toliau naudotis platforma „laikydamiesi santūrumo ir pagarbos žmogaus teisėms bei žodžio laisvei gairių“, t. y. elgesio, kurio iš jų reikalaujama bet kokioje situacijoje.
E. Muskas nuolat sukelia ginčus dėl to, kaip jis naudojasi savo platforma, ypač per neseniai vykusius JAV prezidento rinkimus, kai palaikė pergalę iškovojusį respublikonų kandidatą Donaldą Trumpą.
„X“ savininkas naudojosi savo asmenine paskyra, turinčia beveik 205 mln. sekėjų, siekdamas palenkti rinkėjus D. Trumpo naudai, tačiau jo kurstančios ir klaidinančios žinutės buvo kritikuojamos dėl politinės įtampos kurstymo.