Tų vartotojų, kurie įsidiegs šią trumpųjų vaizdo įrašų peržiūros programą, bus prašoma ją ištrinti, CNN cituoja Atstovų rūmų administracijos vadovo pranešimą.

„TikTok“ įvardijama kaip kelianti didelę riziką vartotojams dėl esamų saugumo spragų.

JAV Vyriausybė, tikimasi, atskirai uždraus „TikTok“ visuose įrenginiuose, kuriuos naudoja federalinės organizacijos. Šis draudimas įtrauktas į teisės aktų paketą ir laukia prezidento Joe Bideno parašo.

Pastarosiomis savaitės keliolika užsienio valstybių įgyvendino panašius draudimus naudoti „TikTok“ vyriausybiniuose įrenginiuose.

Socialinis tinklas „TikTok“ bandymus drausti programą vyriausybiniuose įrenginiuose jau anksčiau pavadino „politiniu gestu, kuris niekaip nepakels nacionalinio saugumo interesų“.

JAV politikos formuotojai „TikTok“ įvardija kaip galimą pavojų nacionaliniam saugumui, argumentuodami, kad Kinijos vyriausybė gali daryti spaudimą „TikTok“ arba programą kontroliuojančiai bendrovei „ByteDance“, kad ši perduotų JAV vartotojų asmeninę informaciją, kuri vėliau galėtų būti panaudota Kinijos žvalgybos operacijoms ar dezinformacijos platinimui.

Nuo 2020 m. „TikTok“ bando su JAV vyriausybe pasiekti susitarimą, kad būtų adresuotos ir nacionalinio saugumo problemos, ir vartotojams JAV būtų palikta prieiga prie „TikTok“. Anot bendrovės, ruošiamas susitarimas apimtų įmonių valdymo, turinio rekomendacijų ir moderavimo, duomenų saugumo ir prieigos klausimus. Taip pat bendrovė ėmėsi veiksmų, kad atskirtų JAV vartotojų duomenis organizaciniu ir technologiniu požiūriu nuo kitų „TikTok“ verslų.

Nepaisant keltų nuogąstavimų dėl „TikTok“ daromos galimos žalos nepilnamečiams, informacijos perdavimo rizikos Kinijai ar kitų trūkumų, atskirų valstijų raginimų jį drausti, populiarus socialinis tinklas gali būti tapęs „per dideliu, kad būtų uždraustas“, rašė CNN, mat juo naudojasi daug amerikiečių ir įmonių.