Nedažnai tenka susidurti su prietaisais, kurie atrodo tarsi nužengę tiesiai iš kino filmavimo aikštelės. Tačiau „Lenovo“ projektas „Project Crystal“, tariamai pirmasis pasaulyje nešiojamasis kompiuteris su permatomu „MicroLED“ ekranu, yra gyvos fantastikos pavyzdys.

Šiuo metu neplanuojama „Project Crystal“ paversti mažmeninės prekybos produktu. Vietoj to naujausią koncepcinį įrenginį užsakė „Lenovo“ padalinys „ThinkPad“, siekdamas ištirti skaidrių „MicroLED“ skydelių ir dirbtinio intelekto integracijos galimybes, rašo „Engadget“.

Akivaizdžiausias naudojimo atvejis būtų dalijimasis informacija kur nors, pavyzdžiui, gydytojo kabinete. Vietoj to, kad reikėtų apversti ekraną, būtų galima tiesiog pakeisti ekrano padėtį, kad kitoje pusėje esantis asmuo galėtų jį matyti ir kartu gauti išsamų paaiškinimą.

Kartu su galinėje sistemos dalyje įmontuota kamera, „Lenovo“ teigia, kad gali būti galimų papildytos realybės (AR) taikymų. Vienas iš pavyzdžių – naudoti kamerą objektams atpažinti, panašiai kaip „Google Lens“.

Tačiau geriausia, kad „Lenovo“ apskritai stengėsi jį sukurti. Šiuo metu net standartiniai „MicroLED“ ekranai yra labai brangūs, o šios plokštės paprastai skirtos pažangiausiems prietaisams, tokiems kaip „Samsung The Wall“ arba „Apple Vision Pro“.

Tuo tarpu permatomos versijos buvo matomos tik kaip koncepcijos, pavyzdžiui, permatomas „MicroLED“ televizorius, kurį „Samsung“ parodė prieš porą mėnesių parodoje „CES 2024“. Apie tai LOGIN.LT rašė ČIA.