Telekomunikacijų bendrovės netrukus šoks į lenktynes diegiant 5G ryšį, jos prasidės vasarą – naujos investicijos, aukcionų įkainiai gali atsispindėti ir sąskaitose. Apie tai kalbamės su RRT direktoriumi F. Dobrovolskiu.
Kodėl Lietuvoje internetas nebėra sparčiausias
Kadaise Lietuva galėjo girtis turinti vieną sparčiausių internetų visame pasaulyje. Dabar mus lenkia 33 šalys pagal mobiliojo interneto greitį, ir 36 šalys pagal fiksuoto laidinio interneto greitį, speedtest.net duomenys. Kas atsitiko?
„Anksčiau buvo labai dėkinga situacija rinkoje. Rinkos liberalizavimo metu, 2003 metais, labai daug kabelinės televizijos operatorių paklojo optinius kabelius, ir paklojo naudodamiesi kabelių kanalų infrastruktūrą, kurią valdė tuometinis Telekomas. Jiems pakankamai lengvai sekėsi vystyti tinklus, jie pradėjo teikti šviesolaidinio interneto paslaugas, o tuo metu telekomas vystė DSL paslaugas – per varį internetą teikė. Tuomet, aišku, irgi perėjo prie optikos, pradėjo staigiai investuoti, tik pavėlavęs keliais metais. Buvo ir konkurencinis spaudimas, vystėsi technologijos, ir sparta buvo pakankamai gera, lyginant su kitomis šalimis, kurios atsilikdavo. Bet jos po to pasispaudė į priekį, ir dabar mūsų eilė vytis“, – paaiškino RRT vadovas.
Lietuviai mobiliuoju ryšiu duomenis siunčiasi vidutiniškai 50 megabitų per sekundę (Mbps) greičiu, palyginimui, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ar Norvegijoje vidutinis greitis siekia 135 Mbps. Vielinis ryšys Lietuvoje – vidutiniškai 86 Mbps, kai Singapūre ar Čilėje – kone 200 Mbps.