Kasmetinėje „Apple“ konferencijoje „Worldwide Developers Conference“ (WWDC) buvo pristatyti vieni didžiausių operacinių sistemų atnaujinimų kompanijos istorijoje. Šie atnaujinimai, skirti „iOS 18“, „iPad OS 18“, „macOS Sequoia“, „watchOS 11“ ir „tvOS 18“ operacinėms sistemoms bus išleisti šių metų rudenį.

Programinę įrangą atsinaujinsiantys „iPhone“ savininkai Lietuvoje bus pradžiuginti galimybės pagrindine įrenginių valdymo meniu kalba nustatyti lietuvių. Beje, tokią lokalizaciją lietuviai gaus pirmieji Baltijos šalyse.

„iPhone“

Bendrovės „AVAD Baltic“ sertifikuotas „Apple“ sistemų inžinierius Andrej Michailov sako, kad lietuvių kalba „iPhone“ įrenginiuose yra džiugi naujiena, kuri neabejotinai patrauks mūsų šalies vartotojų dėmesį.

„Dabar „iPhone“ telefonai taps prieinamesni dar platesniam ratui vartotojų, žmonėms, kurie savo įrenginius nori valdyti lietuvių kalba. Taip pat tai naudinga verslui, nes yra situacijų, kuomet jam reikalingi įrenginiai būtent su lietuvišku meniu“, – teigia A. Michailov.

Daugiau personalizavimo galimybių

Naujoji „iOS 18“ operacinė sistema vartotojams suteiks daugiau galimybių personalizuoti savo „iPhone“ pagrindinį ekraną, keisti programėlių piktogramų išdėstymą ir spalvas, pritaikant jas prie ekrano užsklandos.

Taip pat buvo atnaujinta elektroninio pašto programėlė, kurioje laiškai nuo šiol bus patogiai skirstomi į norimas kategorijas. Be to, papildomas dėmesys skirtas saugumui. „iOS 18“ leis „Face ID“ ar „Touch ID“ užraktais užrakinti ne tik patį telefoną, bet ir norimas atskiras programėles, kuriose gali būti jautrios informacijos.

„iOS 18“ operacinė sistema su lietuvišku meniu bus prieinama visuose „iPhone“ telefonuose, pradedant nuo „iPhone XR“ ir „iPhone XS“.

DI atvers naujus horizontus

Tačiau didžiausias pokytis, laukiantis „Apple“ produktų vartotojų, yra susijęs su dirbtiniu intelektu (DI). Kompanijos vadovas Timas Cookas WWDC konferencijoje pristatė naują įrankį „Apple Intelligence“, kuris DI galimybes susies su asmeniniu vartotojų kontekstu, taip suteikdamas visiškai unikalią patirtį. Maksimaliai saugant vartotojų duomenų saugumą, didžioji dalis dirbtinio intelekto operacijų vyks įrenginio aplinkoje, o į debesis informacija bus siunčiama tik vartotojui tam davus sutikimą.

„Apple Intelligence“ vartotojams atvers visiškai naujus būdus efektyviau rašyti ir bendrauti. Į visas programas, kuriose kas nors rašoma, integruota sistema leis perrašinėti, taisyti ir apibendrinti įvairius tekstus ir kurti skirtingas jų versijas, prisitaikant prie auditorijos ir atliekamos užduoties aplinkybių.

A. Michailov atkreipia dėmesį į dar vieną labai reikšmingą atnaujinimą – nuo šiol „iPhone“ vartotojai galės įrašinėti savo pokalbius. Nusprendus daryti įrašą, visi pokalbio dalyviai apie tai bus informuojami, o „Apple Intelligence“ vėliau pokalbį galės paversti tekstu ar pateikti jo santrauką.

„iPhone“

Taip pat „Apple Intelligence“ suteikia naujų vaizdų kūrimo galimybių, leidžiančių bendrauti ir save išreikšti naujais būdais. Pokalbių programėlėse bus galima per kelias sekundes sukurti ir siųsti įvairius vaizdus, tiesiog pateikus trumpą jų aprašą. „Apple Playground“ vaizdų kūrimo įrankis bus integruotas ir „Notes“ programėlėje, tad savo užrašus galėsite patraukliai vizualizuoti. Taip pat atsiranda funkcija, leidžianti tam tikrus žodžius žinutėse pabraukti ar paryškinti, o „iMessage“ programėle siunčiamus pranešimus suplanuoti, kad jie adresatą pasiektų jūsų pageidaujamu laiku.

Milžiniškas pokytis laukia ir balsu valdomo „Siri“ asistento, į kurį bus integruotas bendrovės „Open AI“ kuriamas pokalbių robotas „ChatGPT“, tad dabar „Siri“ galės atsakyti į bet kokį klausimą. Į asistentą bus integruota naujausia „ChatGPT-4o“ versija, kurią „Apple“ telefonų ir planšečių naudotojai gaus visiškai nemokamai.

„DI sprendimai „Apple“ įrenginiuose suteiks žymiai daugiau patogumo, nes bendravimas su savo įrenginiu taps daug paprastesnis ir labiau automatizuotas, o tai bus galima daryti labai paprasta žmogiška kalba. Pavyzdžiui, pakaks telefonui ar kompiuteriui pasakyti „surask paskutines mano nuotraukas su draugu Jonu“, ir jis akimirksniu tai padarys“, – sako A. Michailov.

„Apple Intelligence“ ir „Siri“ su „ChatGPT“ funkcijomis bus galima naudotis anglų kalba, jos bus prieinamos šiuose naujausiuose „Apple“ įrenginiuose: „iPhone 15 Pro Max“, „iPhone 15 Pro“ bei vėlesniuose telefonuose, „iPad Pro“ ir „iPad Air“ planšetėse su M1 ir vėlesnių serijų procesoriais, taip pat – visuose „Mac“ kompiuteriuose su M1 ir naujesniais procesoriais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)