Naujasis fondas orientuotas į blokų grandinės technologija pagrįstą decentralizuotų finansų rinką, o šioje rinkoje naudojamos stabilios kriptovaliutos (angl. stablecoins) pasirinktos kaip vienas pagrindinių investicinių fondo objektų, rašoma pranešime.

„Šio fondo sukūrimas yra reikšmingas įvykis, atspindintis pokyčius tradicinių finansų ir kripto rinkose, kurios pamažu atranda daugiau sąlyčio taškų. Decentralizuoti finansai ir yra tam tikras šių dviejų pasaulių junginys, besinaudojantis vieno ir kito privalumais – DeFi protokoluose naudojamos stabilios kriptovaliutos, pritaikomi tradiciniai finansų ir investicijų valdymo metodai, tačiau sandoriai sudaromi žymiai greičiau, nes čia nedalyvauja finansiniai tarpininkai. Mūsų fondų portfelyje šis fondas aiškiai išsiskiria tiek investavimo strategija, tiek valdymo būdu“, – sakė bendrovės „Lighthouse asset management“ valdybos pirmininkas Šarūnas Butkus.
Šarūnas Butkus

Reikiamus decentralizuotų finansų rinkos stebėjimo ir analizavimo įrankius fondo valdymo bendrovei suteikė DeFi tyrimų ir plėtros bendrovė „MEV Capital“.

Investicijų valdymui „MEV Capital – Stablecoin Enhanced Yield Fund“ naudoja rinkos formavimo (angl. market-making), kainos arbitražo, perkėlimo prekybos (carry trading – kai mažesnio pajamingumo valiuta konvertuojama į didesnio pajamingumo valiutą) ir pozicijų likvidavimo metodus.

Iki 2024 m. fondas planuoja visiškai suformuoti valdomą portfelį, kurio vertė sieks 50 milijonų JAV dolerių.

„Decentralizuotų finansų rinka sujungė tradicinės finansų sistemos patirtį su skaitmeninėmis inovacijomis, todėl nenuostabu, kad vos per kelerius metus rinkos kapitalizacija pasiekė 240 milijardų JAV dolerių.

Esame vienintelė bendrovė Lietuvoje, kurianti analitinius įrankius decentralizuotų finansų rinkai. Blokų grandinės technologija investuotojams leidžia realiu laiku stebėti daugybę rodiklių, vadinasi reikia apdoroti didžiulius duomenų kiekius. Mūsų bendrovė padeda analizuoti ir susisteminti šią informaciją, kad klientams liktų tik priimti sprendimus. Tikimės, jog partnerystė su „Lighthouse asset management“ leis mums dar geriau suprasti investuotojų poreikius ir plėsti savo produktų krepšelį“, – sakė „MEV Capital“ partneris Gytis Trilikauskis.
Gytis Trilikauskis

Formaliai veiklą fondas pradėjo rugsėjo mėnesį, kai jo taisyklėms pritarė Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamentas. Kelis mėnesius užtruko fondo veiklos teisinis bei technologinis parengimas.

Investicijų valdymo bendrovė „Lighthouse Asset Management” be šio fondo valdo dar du, kurių strategijos orientuotos į nekilnojamojo turto, skaitmeninių inovacijų, aukštųjų technologijų projektus ir startuolius.

Decentralizuoti finansai (DeFi) – terminas, kuriuo apibūdinamos įvairios finansinės programos, vykdomos blokų grandinės ir išmanių kontraktų (angl. smart contracts) pagalba. DeFi atliekamos skolinimo ir skolinimosi operacijos, prekiaujama išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, draudimu, turtu, o nuo tradicinių finansų rinkos ją skiria tai, jog visos operacijos atliekamos tarp dviejų sandorio šalių, nedalyvaujant jokiam tarpininkui (bankui ar kitai finansų ar kredito įstaigai).

Decentralizuotų finansų protokoluose naudojamos įvairios kriptovaliutos, tačiau daugiau nei pusę rinkos sudaro stabilios – su kuria nors kita valiuta, pavyzdžiui, JAV doleriu, susietos kriptovaliutos.

Kadangi stabilios kriptovaliutos yra tiesiogiai pririštos prie kitos valiutos, jų vertė ilgainiui patiria mažiau svyravimų. Bendras stabilių kriptovaliutų rinkos dydis šiuo metu sudaro daugiau nei 100 milijardų JAV dolerių.

Nurodoma, kad fondas investuos į stabilias kriptovaliutas: BUSD, DAI, ALUSD, LUSD, TUSD, USDC, USDN, USDP, USDT, YUSD ir kt.

Taikomas 2 proc. metinis fondo valdymo mokestis ir 20 proc. sėkmės mokestis

Siekiama tikslinė metinė grąža 12 mėn. laikotarpiui – 20 proc.

Valdytojas „Lighthouse Asset Managemenent“, o auditorius – UAB „Moore Mackonis“, nurodoma pranešime.