„Meta“ ir kitos socialinės žiniasklaidos platformos susiduria su padidėjusiu įstatymų leidėjų spaudimu dėl jų platformų poveikio jaunesniems naudotojams, kuriems gali būti vos 13 metų, kai jie užsiregistruoja „Meta“ programėlėse.
Į „Meta“ programėlę „Messenger“ pirmą kartą įtrauktos priežiūros priemonės, panašios į tas, kurios jau yra „Instagram“: tėvai ir globėjai gali matyti, kiek laiko jų paaugliai praleidžia pokalbių languose, peržiūrėti ir gauti atnaujinimus savo kontaktų sąraše ir gauti pranešimą, jei paauglys apie ką nors praneša socialiniame tinkle.
Kita nauja funkcija – galimybė tėvams ir paaugliams diskutuoti tiesiogiai per pranešimus, jei jų paskyros yra sinchronizuotos.
Taip pat „Meta“ pradės raginti „Facebook“ paauglius naudotojus po 20 minučių naudojimo atsitraukti nuo programėlės.
„Instagram“ bus įdiegtas naujas raginimas, kuris siūlys paaugliams uždaryti programėlę, jei jie per ilgai žiūrės „Reels“ vaizdo įrašus nakties metu.
Be to, „Instagram“ bando funkciją, kuri apriboja žmonių bendravimą su ne sekėjais. Dabar naudotojai, norėdami užmegzti ryšį su asmeniu, kuris nėra sekėjas, turi išsiųsti kvietimą ir negali skambinti, siųsti nuotraukų, vaizdo ar balso žinučių, kol naudotojas nepriima jų prašymo. Šia funkcija siekiama sumažinti nepageidaujamo turinio iš nepažįstamųjų.
Tai naujausias iš „Meta“ naujų įrankių ir apsauginių turėklų paaugliams serijos, išleidus nutekėjusius vidinius dokumentus, kuriuose nustatyta, kad „Instagram“ gali neigiamai paveikti jaunų vartotojų psichinę sveikatą. Nuo to laiko „Instagram“ pristatė tėvams skirtą mokomąjį centrą su ekspertų patarimais apie naudotojų saugumą.
Bendrovė teigė, kad taip pat imasi „griežtesnio požiūrio“ į turinį, kurį rekomenduoja paaugliams, ir aktyviai skatins juos rinktis kitas temas, pavyzdžiui, apie architektūrą ir kelionių vietas, jei jie per ilgai apsistos ties kokio nors tipo turiniu.