Tie patys dirbtinio intelekto modeliai iš gyvūnų balsų gali nustatyti ir kitą informaciją, pavyzdžiui, gyvūno amžių, veislę ir lytį, rašo BBC.

Mokslininkams pavyko pasiekti apčiuopiamų rezultatų šifruojant šunų bendravimą pritaikius esamus kompiuterinius modelius, kurie apmokyti žmogaus kalbai.

„Pažanga dirbtinio intelekto srityje gali būti panaudota siekiant revoliucingai pakeisti mūsų supratimą apie gyvūnų bendravimą, – sakė Mičigano universiteto dirbtinio intelekto laboratorijos vadovė Rada Mihalcea. – Mūsų tyrimas atveria naują langą, kaip galime panaudoti tai, ką iki šiol sukūrėme kalbos apdorojimo srityje, kad pradėtume suprasti šunų lojimo niuansus.“

Dabar Dirbtinio intelekto technologija leido padaryti didelę pažangą suprantant kalbos subtilybes.

Dirbtinio intelekto valdomos sistemos naudojamos tono, garso aukščio ir akcento niuansams atskirti, o tai savo ruožtu įgalina tokias technologijas kaip balso atpažinimo programinė įranga.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją