Dalijimasis slaptažodžiais bendrovei kainavo daug prenumeratorių, „Wall Street Journal“ teigė su šiuo klausimu susipažinęs šaltinis.

Vienas iš „Netflix“ generalinių direktorių Reedas Hastingsas bendrovės susirinkime vyresniesiems vadovams sakė, kad slaptažodžių dalijimasis truko per ilgai, o pandemija tik užmaskavo, koks blogas jis iš tikrųjų buvo, teigė šaltinis.

Tiksli politika ir tai, kaip ji bus vykdoma, lieka neaiški, tačiau manoma, kad bendrovė naudosis IP adresais, jog galėtų stebėti slaptažodžių dalijimąsi ir jį uždaryti, nebent vartotojai norėtų mokėti papildomą mokestį už dalijimąsi slaptažodžiu.

Asociatyvioji nuotr.

Laikraščio „DailyMail“ duomenimis, „Netflix“ tai išbandė Pietų Amerikoje, imdama papildomą 3-4 JAV dolerių per mėnesį mokestį kiekvieną papildomą prisijungimą, tačiau vėliau šią idėją „užgesino“.

Dalijimasis slaptažodžiais prieštarauja įstatymams


Antradienį Jungtinės Karalystės vyriausybinė agentūra paskelbė, kad dalijimasis internetinių transliacijos paslaugų, tokių kaip „Netflix“, slaptažodžiais prieštarauja įstatymams, rašė bbc.com.

Intelektinės nuosavybės tarnyba (IPO) taip pat pareiškė, kad tokia praktika pažeidžia autorių teisių įstatymą.

Jungtinėje Karalystėje įprasta, kad kartu negyvenantys žmonės dalijasi savo transliacijos paslaugų slaptažodžiais, nors tai paprastai prieštarauja paslaugų teikimo sutarčių sąlygoms.

„Netflix“ niekada nenurodė, kad tokiais atvejais imtųsi kokių nors teisinių veiksmų.

Nuo to laiko IPO iš savo gairių vyriausybės interneto svetainėje pašalino nuorodą į dalijimąsi slaptažodžiais. Tačiau atstovas spaudai patvirtino, kad teisinė pozicija dėl slaptažodžių dalijimosi nepasikeitė – nepasikeitė ir IPO gairės.

Jis teigė, kad dalijimasis slaptažodžiais yra ir baudžiamosios, ir civilinės teisės klausimas.

„Yra daug baudžiamosios ir civilinės teisės nuostatų, kurios gali būti taikomos dalijantis slaptažodžiais, kai siekiama sudaryti sąlygas naudotojui neatlygintinai naudotis autorių teisėmis saugomais kūriniais“, – teigė jis.

„Priklausomai nuo aplinkybių, šios nuostatos gali apimti sutarties sąlygų pažeidimą, sukčiavimą arba antrinį autorių teisių pažeidimą. Kai šios nuostatos numatytos civilinėje teisėje, paslaugų teikėjas turėtų imtis veiksmų per teismą, jei to prireiktų.“

Asociatyvioji nuotr.

Nėra jokių įrodymų, kad kuris nors iš didžiųjų Jungtinės Karalystės vaizdo transliacijų operatorių tai darytų.

„Netflix“ teigė norinti „palengvinti“ žmonėms, pasiskolinusiems kitų asmenų paskyras, galimybę susikurti savo paskyrą, perkelti savo profilį į naują paskyrą, taip pat sukurti „subsąskaitas“, kad žmonės galėtų papildomai mokėti už šeimos narius ar draugus.

Ji teigė, kad 2023 m. pradžioje pradės plačiau diegti šias funkcijas.

BBC taip pat kreipėsi į transliacijos paslaugų operatorius „Amazon“ ir „Disney“ dėl komentarų.

Problemos mastas


Tyrimų bendrovės „Digital i“ skaičiavimais, maždaug ketvirtadalis JK „Netflix“ prenumeratorių, t. y. apie 4 mln. žmonių, dalijasi savo slaptažodžiais.

Produktų vadovas Mattas Rossas BBC sakė, kad dalijimasis paskyromis „kelia didelį iššūkį“ „Netflix“ ir kitoms transliacijos paslaugoms.

„Įdiegus reklamą, „Netflix“ turi aiškią galimybę gauti didelių papildomų pajamų, jei užkirs kelią paskyros dalijimuisi ir pavers tuos, kurie dalijasi paskyra, savotiškais prenumeratoriais“, – teigė jis.

„Tačiau klausimas išlieka toks: kas skatina daugybę namų ūkių, kurie dalijasi „Premium“ paskyra, taip elgtis?“

Gegužę tuometinė JK kultūros ministrė Nadine Dorries atskleidė, kad yra viena iš tų, kurie dalijasi paskyra.

„Mano mama turi prieigą prie mano paskyros, vaikai taip pat. Aš turiu „Netflix“ prenumeratą, bet mano „Netflix“ paskyra gali naudotis dar keturi žmonės skirtingose šalies dalyse“, – aiškino ji.

Kai „Netflix“ plėtėsi Jungtinėje Karalystėje, srautinių transliacijų paslauga tviteryje juokavo, kad slaptažodžių dalijimasis tarp draugų ir šeimos narių yra įprastas dalykas.

Nuo to laiko naudotojų skaičiaus augimas sustojo, o „Netflix“ bandė kovoti su šia praktika, kuri prieštarauja jos paslaugų teikimo sąlygoms, tačiau niekada nesiėmė teisinių veiksmų.

Vietoj to ji įvedė naujas kainų pakopas, kad paslauga atrodytų patrauklesnė, pavyzdžiui, 4,99 Eur reklamuojamą kainą, kuri Jungtinėje Karalystėje buvo įvesta lapkritį.

Baudžiamoji atsakomybė


Įdomi IPO atsakymo dalis yra nuoroda į baudžiamąją teisę, kurioje teigiama, kad teoriškai už slaptažodžių dalijimąsi žmonės gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. CPS to neatmetė.

Jos atstovas spaudai BBC sakė: „Bet koks sprendimas apkaltinti asmenį už dalijimąsi transliavimo paslaugų slaptažodžiais būtų nagrinėjamas kiekvienu konkrečiu atveju, tinkamai atsižvelgiant į individualias aplinkybes ir faktus.

„Kaip ir visais kitais atvejais, jei tyrėjas perduoda juos CPS, kad ši priimtų sprendimą dėl kaltinimo, mūsų pareiga – pradėti baudžiamąjį procesą, jei tam pakanka įrodymų ir jei to reikalauja viešasis interesas.“

Asociatyvioji nuotr.

Kitaip tariant, prieš CPS imantis veiksmų, pirmiausia turi būti atliktas policijos tyrimas.

Nėra jokių įrodymų, kad kuri nors Jungtinės Karalystės policijos tarnyba pradėtų tyrimą dėl to, kad kas nors pasidalijo savo slaptažodžiu į transliacijos paslaugą.