„Kartu su operacinių sistemų atnaujinimais vis atsiranda naujų, naudingų funkcijų. Visgi kai galimybių tiek daug, dažnai sunku jas visas pastebėti ir dalis jų nepelnytai lieka užmirštos. Pristatysiu jums tris iš jų, kurias pritaikę savo kasdienybėje, išmaniaisiais įrenginiais galėsite naudotis dar greičiau, lengviau ir efektyviau“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
1. Priminimai pačiu laiku
Išmaniuosiuose telefonuose galima nustatyti, kad priminimai ekrane pasirodytų būtent tuo metu, kada jų labiausiai reikia. Pavyzdžiui, primintų nusipirkti pieno, kai vaikščiosite po maisto prekių parduotuvę, ar palaistyti gėles, kai būsite sugrįžę iš darbo.
„Norėdami aktyvuoti šią funkciją telefone su „Android“ operacine sistema, atverkite „Google“ programėlę ir spustelėkite savo nuotrauką ekrano viršuje, dešinėje. Pasirinkite „Priminimai“, „Sukurti“ ir įveskite priminimą. Po to pasirinkite „Vieta“ ir programėlė pateiks sąrašą jūsų „Google“ žemėlapiuose išsaugotų vietų. Neradę reikalingos, tiesiog pažymėkite ją žemėlapyje. Tuomet spustelėkite „Saugoti“ ir sugrįžę į „Priminimai“, išskleidžiamame meniu dar kartą pasirinkite norimą vietą ir spauskite „Saugoti“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
„iPhone“ telefone atvėrę „Reminders“ programėlę, pasirinkite „New Reminder“ ir įveskite priminimo tekstą. Spustelėkite „Details“ ir aktyvavę „Location“ jungiklį, nurodykite vietą, kurioje būdami norėtumėte sulaukti priminimo.
2. Automatinis tylusis režimas
Jei dalyvaudami susitikimuose ar lankydamiesi kultūriniuose renginiuose, nuolat perjungiate telefoną iš ir į tylųjį režimą, jums patiks žinoti, kad išmanusis tą gali padaryti automatiškai. Tokiu atveju jūs vis tiek gausite SMS žinutes ar pranešimus, tačiau be garso ir telefonas nevibruos. Taigi jums nereikės nerimauti, kad išblaškysite kolegas ar žmones renginyje.
„Išmaniojo su „Android“ operacine sistema nustatymuose pasirinkite „Nustatymai“, po to – „Pranešimai“, tada spauskite „Netrukdyti“ ir „Tvarkaraštis“. „Samsung“ leidžia išmaniojo signalus, skambučius nutildyti uždėjus delną ant ekrano arba apvertus išmanųjį ekranu žemyn. Norint aktyvuoti šias funkcijas pasirinkite „Nustatymai“, tada „Išplėstinės funkcijos“, „Judesiai ir gestai“, galiausiai – „Nutildyti gestais“.
Šią funkciją „iPhone“ aktyvuose nuėję į nustatymus, pasirinkę „Focus“ ir „Do Not Disturb“. Meniu spustelėkite „Add Schedule or Automation“ ir pažymėkite telefono tylos laiką. Pavyzdžiui, tai gali būti valandos, kurias praleidžiate darbe ar miegate. Čia taip pat galite nustatyti, kad tylusis režimas būtų aktyvuotas pasiekus tam tikrą vietovę. Šis režimas leidžia įtraukti išimtis – pavyzdžiui, artimųjų skambučius ar pranešimus, kurie skambėtų garsiai, kad jų nepraleistume.
3. Patogiau valdomos programėlės
Kiekvienąkart atvėrę programėlę patenkate į pagrindinį jos ekraną. Pavyzdžiui, spustelėję „Instagram“ ikoną, iškart matote sekamų žmonių naujienų srautą, tačiau norint, tą galima pakeisti.
„Ilgiau palaikę pirštą tuščioje telefono su „Android“ operacine sistema ekrano vietoje, atsivėrusiame meniu spustelėkite „Valdikliai“ ir sąraše pamatysite programėles ir jų siūlomas galimybes. Pavyzdžiui, galite nustatyti, kad kiekvienąkart spustelėję „WhatsApp“ ikoną ekrane, patektumėte į konkretų susirašinėjimą ar atvertumėte kamerą. Iškart po to, neatkėlę piršto perkelkite spartųjį klavišą į bet kurią vietą ekrane ir atleiskite“, – sako „Bitės Profas“.
„iPhone“ telefone ilgiau palaikykite pasirinktą programėlės ikoną ekrane ir iš atsivėrusio sąrašo pasirinkite, ką ten veiksite. Pavyzdžiui, spustelėję „Instagram“, galite iškart patekti į naujo įrašo kūrimo ar susirašinėjimų langą.