„Gamintojai šiuo metu turi dviejų metų pereinamąjį laikotarpį, per kurį gali pritaikyti savo gaminius naujai tvarkai. Direktyva bus taikoma nuo 2024 m. gruodžio 28 d. Tai bus oficiali data, nuo kurios nešiojamų įrenginių gamintojai, importuotojai ir platintojai privalės pateikti ES rinkai tik įrenginius, kurie visiškai atitiks direktyvoje nurodytus standartus USB-C jungčiai, kabeliams ir įkrovimui, taip pat užtikrinti žymėjimo, informacijos pateikimo vartotojų instrukcijose ir kitų reikalavimų atitikimą“, – pranešime spaudai vardija dr. Virgilijus Stundžia, Ryšių reguliavimo tarnybos Infrastruktūros ir įrenginių kontrolės departamento direktorius.
Direktyvai pradėjus veikti praktiškai, pirkėjams turės būti sudaryta galimybė įsigyti nešiojamą elektronikos įrenginį be įkroviklio.
Nauja tvarka ne tik pašalins nepatogumus, kylančius dėl skirtingų įkroviklių ar jų jungčių naudojimo panašiems įrenginiams. Ji žymiai prisidės prie elektronikos atliekų mažinimo ES – kasmet bus išmetama 1000 tonų mažiau elektronikos atliekų. Kaip savo vertinime nurodė Europos Komisija, tai vartotojams per metus sutaupys beveik pustrečio milijardo eurų.
RRT numato iki 2023 m. gruodžio 28 d. perkelti šios direktyvos nuostatas į Radijo ryšio įrenginių techninį reglamentą. Mūsų šalyje veikiantiems radijo ryšio įrenginių gamintojams, importuotojams ir platintojams ateinančių metų pradžioje planuojamas viešasis seminaras, kuriame jie bus supažindinti su naujaisiais radijo ryšio įrenginių atitikties vertinimo ir teikimo į rinką reikalavimais.
Su nauja Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2022/2380 galite susipažinti ČIA.