Elektros energijos sąnaudų matuokliai – nedideli prietaisai, kurių tikslas – nustatyti, kiek įvairūs įrenginiai suvartoja elektros energijos namuose. Jie tiksliai parodo, kiek kilovatvalandžių suvartoja kiekvienas prietaisas.

Šiais matuokliais naudotis itin paprasta – tereikia juos įjungti į kištukinį elektros lizdą, tada prijungti prietaisą, kurio suvartojamą elektros energiją norima pamatuoti. Paprastai suvartojamas elektros energijos kiekis rodomas LED ekrane.

Tokiu būdu galima gauti išsamesnę informaciją apie namų ūkyje suvartojamos elektros energijos kiekį, nei pateikiama tipinėje mėnesinėje sąskaitoje už elektrą.

Asociatyvioji nuotr.

Prekybininkai fiksavo pardavimų šuolį

Štai „Varlė.lt“ produkto vadovas Aivaras Saniukas komentuoja, kad rugsėjį įmonė fiksavo staigų šių įrenginių pardavimų šuolį.

„Rugsėjo mėnesį energijos sąnaudų matuoklių pardavėme kelis kartus daugiau nei įprasta. Spalį ta pati tendencija išliko, pardavimai dar paaugo, ir, manau, kad ateinančius mėnesius toliau kils. Perkamiausi nebrangūs, iki 20 eurų kainuojantys matuokliai“, – teigia A. Saniukas.

„Pigu.lt“ pardavimų vadovė Kristina Liškauskaitė taip pat teigia, kad šiemet šių prekių populiarumas yra išties įspūdingas.

Kristina Liškauskaitė

„Tiek elektros energijos sąnaudų matuoklių, tiek ir išmaniųjų elektros lizdų su sąnaudų skaitikliu pardavimai mūsų elektroninėje parduotuvėje ir ankstesniais metais suaktyvėdavo pasibaigus vasarai ir prasidedant tamsiajam sezonui – nuo rugsėjo mėnesio.

Šį sezoną parduodame trigubai daugiau įrengimų, lyginant su 2021-ųjų pardavimų duomenimis, o konkretaus elektros energijos sąnaudų matuoklio pardavimai augo nuo kelių vienetų iki kelių šimtų vienetų per mėnesį“, – komentuoja K. Liškauskaitė.

Ekspertas: matuoklis padės surasti elektros „rijikus“

Energetikos ekspertas Rimantas Zabarauskas teigia, kad elektros energijos matuokliais verta naudotis smalsiems žmonėms, kuriems įdomu sužinoti, kas jų namuose yra didžiausi elektros „rijikai“.

„Aš pats namuose turiu net porą tokių matuoklių. Esu pamatavęs, kiek elektros energijos sunaudoja mano šaldytuvas, televizorius ir kiti prietaisai.

Rimantas Zabarauskas

Sužinojau, kad mano televizorius, kurio įstrižainė yra 55 cm ir kuris turi 50 vatų galią, lauke ryškiau šviečiant saulei, pats automatiškai padidina ekrano ryškumą ir tada jo galia tampa apie 70 vatų. Budėjimo režime televizorius praktiškai nieko nevartoja (prietaiso jautrumo riba 2 vatai), todėl neverta jo ištraukti iš rozetės, kaip kartais yra teigiama.

O štai mano vokiško arbatinuko galia yra 2 kilovatai, ir tai yra labai daug. Jis užvirina vandenį maždaug per 2 minutes, bet svarbu nepadauginti vandens, kadangi toks arbatinukas yra labai didelis elektros energijos „rijikas“. Taisyklė – pilti tik tiek vandens, kiek reikia puodeliui arbatos.

Taigi elektros energijos matuokliai naudingi tiems, kurie turi inžinerinio smalsumo ir nori protingiau naudoti elektrą. Įprastai jie kainuoja apie 15 eurų“, – aiškina R. Zabarauskas.