Vieno iš didžiausių žaislų gamintojų teigimu, iki 2028 m. dirbtinio intelekto meškiukai, skaitantys vaikams pasakas prieš miegą ir mokantys juos vertybių, gali tapti norma, rašo „Business Insider“.
Žaislus ir elektronines mokymosi priemones vaikams gaminančios bendrovės „VTech Holdings“ generalinis direktorius Allanas Vongas laikraščiui „Financial Times“ teigė, kad iki 2028 m. „ChatGPT“ technologija gali būti įdiegta žaisluose.
A. Vongas nurodė, kad išmanieji žaislai, įskaitant pliušinius meškiukus, galėtų naudoti „dirbtinį intelektą, kad sukurtų vaikui pritaikytas istorijas, o ne skaitytų iš knygos“, nes jie turės prieigą prie asmeninės informacijos apie vaiką.
„Galima įtraukti ne tik vaiko vardą, bet ir jo kasdienę veiklą. Žaislas žinos, į kokią mokyklą vaikas eina ir kas yra jo draugai. Jis iš tiesų galės papasakoti istoriją ir kalbėti beveik kaip geras vaiko draugas“, – sakė jis.
„Vaikai iš tikrųjų galės kalbėtis su žaislais, o žaislai galės jiems atsakyti. Taigi, yra daug galimybių.“
A. Vongas pripažino, kad kai kurios galimybės, įskaitant tai, kad dirbtinis intelektas gali sužinoti išsamią informaciją apie vaiką, yra „šiek tiek bauginančios“, ir pabrėžė, kad „turėtume žinoti apie pavojus, susijusius su privatumu, saugumu, ko mokyti ir ko ne“.
Žaislų gamintojas taip pat pažymėjo, kad generatyvinis dirbtinis intelektas dar „nėra pakankamai subrendęs“, kad jį būtų galima taikyti žaislams, tačiau „VTech“ artimiausiu metu ieškos šios galimybės.
A. Vongui dar teks nueiti ilgą kelią, kol dirbtinio intelekto technologija bus patvirtinta naudoti vaikų žaisluose, ypač atsižvelgiant į tai, kad ekspertai skambina pavojaus varpais dėl dabartinio generatyvinio dirbtinio intelekto taikymo.
Milijardierius, „Twitter“ savininkas Elonas Muskas, ypač susirūpinęs dėl pavojų, interviu „Fox News“ sakė, kad žmonės turėtų būti „atsargūs su dirbtiniu intelektu“, nes jis turi „civilizacijos sunaikinimo potencialą“.
Sparčiai populiarėjant dirbtiniam intelektui, viso pasaulio vyriausybės pradeda svarstyti galimybę aktyviai reguliuoti šią technologiją.
Didžiųjų technologijų bendrovių, įskaitant „Google“, „OpenAI“ ir „Microsoft“, vadovai gegužės mėnesį atvyko į Baltuosius rūmus aptarti su dirbtiniu intelektu susijusių saugumo problemų su viceprezidente Kamala Harris, kuri sakė, kad jie turi „teisinę atsakomybę“ užtikrinti, jog produktai būtų saugūs.