Toliau pateikiami keli ženklai, rodantys, kad jūsų telefonas yra stebimas. Pastebėję šiuos požymius galite imtis būtinų priemonių ir apsaugoti savo privatumą nuo programišių ir piktavalių.

  • Greitesnis akumuliatoriaus išsikrovimas – kadangi šnipinėjimo programa veikia slaptu režimu, ji visą laiką būtų aktyvi fone, todėl akumuliatorius išsenka greičiau.
  • Nepageidaujamos programos jūsų telefone – jei lyg iš niekur telefone randate programų, kurių patys nesisiuntėte, yra tikimybė, kad į jūsų telefoną buvo įsilaužta. Nepageidaujama programėmė gali būti šnipinėjimo įrankis, užmaskuotas kaip bet kuri kita programa.
  • Mobiliojo telefono perkaitimas – šnipinėjimo programa taip pat gali sekti jūsų įrenginio vietą realiuoju laiku. Tam jis naudoja įrenginio GPS veikimą, dėl kurio telefono temperatūra gali padidėti.
  • Mobiliųjų duomenų naudojimo padidėjimas – kadangi jūsų mobiliojo ryšio duomenys būtų stebimi naudojant kitą įrankį, o taip pat ir siunčiami nuotoliniu būdu, tai gali ženkliai padidinti įrenginio duomenų naudojimą. Visada patikrinkite, ar nėra netikėto duomenų naudojimo piko.
  • Įrenginio gedimas – jei jūsų įrenginys staiga pradėjo veikti netinkamai, tikėtina, kad jūsų telefonas yra stebimas. Mirksintis mėlynas arba raudonas ekranas, automatiniai nustatymai, į lietimus nereaguojantis įrenginys ir t. t. gali būti ženklai, kurie gali byloti galimą sekimą.
  • Fono triukšmas skambinant – kai kurios šnipinėjimo programos gali įrašyti skambučius telefonu. Norėdami įsitikinti, skambindami atidžiai klausykitės. Jei yra nedidelis foninis triukšmas arba aidas, gali būti, kad į jūsų telefoną buvo įsilaužta.