„iPhone“ gali patikti ar nepatikti, bet kiek teko per metus išbandyti flagmanų, tai mažiausiai rūpesčių turėjau naudodamasis „iPhone 13 Pro” modeliu: gera kamera, puikiai tarnaujanti baterija ir idealus dydis.
Kadangi „iPhone 14 Pro“ dizainu labai panašus į „iPhone 13 Pro“ ar „iPhone 12 Pro“ modelius, geriau rinktis violetines naujausią „Apple“ kompanijos flagmaną. Vienintelis skirtumas – didesnis kameros išsikišimas ir aišku „dinaminė sala“. Šioje apžvalgoje detaliau apie kamerą ir kaip naudotis 48MP.
Puiki nuotraukų kokybė, dideli failai ir erzinantis makro režimas
Kokie pokyčiai lyginant su „iPhone 13 Pro”: pagrindinė kamera jau 48MP, veiksmo režimas stabiliems vaizdo failams bei kino režimas 4K raiška.
Manęs vis klausia draugai, tai kuris išmanusis turi geriausią kamerą. Aš galėčiau išskirti, kad „iPhone“ turi paprasčiausią kamerą – tiesiog įsijungi ir fotografuoji ar filmuoji. Nereikia nieko galvoti. Neabejoju, kad daugumai to ir užtenka. Tačiau mano manymu, nors „Apple“ kompanija ji vadina „Pro“ lygio, kiti „Android“ flagmanai turi kur kas profesionalesnes pagrindines kameras. Rankiniais nustatymais ne visi supranta, kaip naudotis, bet išmokus, galima pasiekti geresnio rezultato.
Pagrindinė kamera – 48MP – yra vis dar mažiau nei kitų „Android“ flagmanų, bet svarbiausia kokybė, o ne skaičiai. Norint fotografuoti 48MP, 108MP ar net jau 200MP kameras turinčiais išmaniaisiais, reikia pasirinkti maksimalią kokybę. Ką reiktų žinoti ir kaip naujuoju „iPhone 14 Pro” naudotis 48MP?
Užkliuvo tai, kad ne visada tinkamai suveikia automatinis spalvos balansas. Ruduo dabar gražus, o „iPhone 14 Pro” telefonu darytų nuotraukų spalvos kiek per šaltos.
Norint akiai mielesnio rezultato, geriau naudotis kita fotografavimo programėle, kuri turi rankinius nustatymus. Visai kitas vaizdas. Tiesa, vertos dėmesio fotografavimo ar filmavimo programėlės yra mokamos. Mano naudojama „ProCamera“ programėlė dar nevisiškai palaiko „iOS 16“ (su atnaujinimais situacija pasikeičia) ir neveikia HDR režimas, o pagrindinės kameros rezultatas ne visada mane tenkino. Su sistemos atnaujinimais dažniausiai situacija pasikeičia į gerąją pusę, todėl įsigijusiems naujausią modelį, kartais tenka palaukti kol įrenginys funkcionuos idealiai arba taip, kaip turėtų.
Labiausiai erzinantis yra makro režimas „iPhone“ modeliuose. Jei nori iš arti nufotografuoti be makro, tai sunkiai pavyks. Įsijungus makro režimą, fono išliejimas ne toks, kokio norėtųsi. Čia kur kas geriau suveikia „Android“ flagmanai.
Vis dar stabiliausia filmavimo kokybė telefone
Vaizdo kokybė atrodo išties puikiai ir daugumoje situacijų „iPhone“ vis dar yra geriausias pasirinkimas, jei norite geriausios filmavimo kokybės. Vienintelis trūkumas – automatinis spalvos balansas.
Kadangi pagrindinė „iPhone“ telefono kameros programėlė vis dar neturi rankinių nustatymų, tai tenka naudotis kitomis filmavimo programėlėmis, norint tikslesnio balanso, kuris veiktų stabiliai. Mano rekomenduojama yra „FilmicPro“, kuri turi labai daug nustatymų, o norintiems kurti vaizdo turinį „iPhone“ modeliu – ji tiesiog privaloma.
Naujiena „iPhone 14 Pro“ modelyje – veiksmo režimas. Nors „iPhone“ išmanieji ir taip filmuoja pakankamai stabiliai, pasirinkus veiksmo režimą, galėsite lakstyti su telefonu filmuojant ir turėsite stabilius vaizdus. Tiesa, raiška tik 2K, ne 4K, tačiau daugumoje „Android“ flagmanų įjungus super vaizdo stabilizaciją, maksimali raiška būna tik FullHD. „iPhone“ vėl laimi su geriausia ir stabiliausia filmavimo kokybe.
Priekinė kamera taip pat yra viena geriausių išmaniajame telefone, o mėgstantiems asmenukes tai labai svarbu. Maksimali raiška 4K iki 60 kadrų per sekundę. Patinka tai, kad „iPhone“ išmaniuosiuose telefonuose galima rinktis 24, 25, 30 ar 60 kadrų per sekundę 4K raišką. Sulėtintai 120 ar 240 kadrų per sekundę – kokybė tik FullHD. Svarbu žinoti ir tai, kad pasirinkus 4K 60 kadrų per sekundę filmuosite „High Efficiency“ formatu ir nauju H265 kodeku. Ne visi kompiuteriai palaiko šį formatą.
Apibendrinimas
Viena geriausių „iPhone“ telefonų savybių – tai ilgas palaikymas. Tausojant gamtą, galima ramiai naudotis 4 ar 5 metus ir kasmet atsinaujinti nėra prasmės, o kameros „iPhone“ modeliuose pakankamai geros. Nebent bateriją reiktų pasikeisti po dviejų metų. Neskaitant keleto kameros trūkumų, „iPhone 14 Pro“ vis dar patrauklus, ieškantiems gerą kamerą turinčio išmanaus telefono.
Pagrindiniai trūkumai man: sudėtingesnė sinchronizacija su „Windows“ kompiuteriu (užtrunka perkelti failus), lėtas įkrovimas, lyginant su „Android“ flagmanais, bei baterijos tarnavimo laikas, kuris kiek trumpesnis lyginant su „iPhone 13 Pro“.