Rusija, norėdama skleisti propagandą apie savo sukeltą karą Ukrainoje, taikosi į naują terpę – vaizdo žaidimus, rašo „Bussiness Insider“.

Pasak portalo „Wired“, tokie interaktyvūs žaidimai kaip „Roblox“ ir „Minecraft“, kurie vis labiau populiarėja Rusijoje ir tampa internetinio fašistinio turinio šaltiniu, yra nauja terpė demonstruoti Kremliaus vertybes ir propagandą.

Vladimiras Putinas

Šie žaidimai leidžia vartotojams kurti savo pasaulius, o kai kurie iš jų pasinaudojo galimybe kurti rusų paradus, skelbti „šlovę Rusijai“ ir vaizduoti Rusijos vėliavas virš teritorijos, per karą atimtos iš Ukrainos.

Bendrovės „Roblox“ atstovas spaudai teigė, kad tokio pobūdžio turinys pažeidžia jų gaires, tad „speciali tūkstantinė komanda“ imasi veiksmų pagal naudotojų pateiktus pranešimus.

„Mes nenuilstamai dirbame, kad išlaikytume saugią ir pilietišką platformą bei taikome griežtus bendruomenės standartus, kurie draudžia vaizduoti jautrius realaus pasaulio įvykius. Raginame visus pranešti apie turinį, kuris gali neatitikti mūsų bendruomenės standartų“, – pareiškime sakė „Roblox“ atstovas spaudai.

Laikraštis „The Times“ nustatė daugybę Rusijos propagandos atvejų vaizdo žaidimuose, įskaitant bent vieną, kuriam, atrodo, taip pat turėjo įtakos vyriausybės pareigūnas. Koncertą vaizdo žaidime „Minecraft“, skirtą Rusijos dienai paminėti, surengė ir transliavo pareigūnas, kurio mama yra artima V. Putino sąjungininkė.

„Minecraft“

O pasak neseniai paskelbto V. Putino pareiškimo, vaizdo žaidimai tapo ugdymo „pagal visuotines žmogiškąsias vertybes ir patriotizmo sistemą“ skatinimo centru, – sakė V. Putinas per neseniai vykusį susitikimą su viena ne pelno siekiančia organizacija Rusijoje.

Kiti žaidimai, kurie buvo naudojami Rusijos interesams propaguoti, yra „World of Tanks“ ir „World of Warships“, „Fly Corp“, „Armored Warfare“ ir „War Thunder“ rusiškos versijos, sakė Ukrainos atvirojo kodo analitinės bendrovės „Molfar“ tyrėjai.

„Wargaming“ tvirtai remia Ukrainos žmones, studiją Kijeve ir ten dirbančius darbuotojus“, – sakė Alexas Breweris-Disarufino, „World of Tanks“ ir „World of Warships“ sukūrusios bendrovės atstovas spaudai.

Bendrovė pernai nutraukė veiklą Rusijoje ir Baltarusijoje. Pasak „Wargaming“, „nuo kovo 31 d. bendrovė savo gyvų žaidimų verslą Rusijoje ir Baltarusijoje perdavė vietiniam „Lesta Studio“, kuri nebėra susijusi su „Wargaming“, valdymui“.

„Wargaming“

Ekspertai laikraščiui „The Times“ sakė, kad Kremlius, naudodamasis vaizdo žaidimais ir taikydamasis į jaunimą, siekia skleisti propagandą ir bando rasti jo idėjai imlių žmonių.