Operatoriai gali iki kovo 20 dienos teikti savo komentarus RRT tarybai dėl tokio ketinimo. Pagal numatytą tvarką, „Tele2“ teiktų universaliųjų ryšių paslaugas Šalčininkų rajono ir Ignalinos rajono savivaldybių teritorijose, „Telia Lietuva“ – Švenčionių rajono ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose, o „Bitė Lietuva“ – Pagėgių rajono savivaldybėje. Tokiu būdu šių savivaldybių gyventojams būtų užtikrinta pakankama prieiga prie interneto ir kalbinio ryšio paslaugų.

„Mūsų atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad Varėnos, Ignalinos, Šalčininkų ir Švenčionių rajono bei Pagėgių savivaldybėse operatorių valdomi tinklai dengiau mažiau nei 95 proc. visų atitinkamoje savivaldybėje esančių gyvenamųjų patalpų. Iš pradžių siūlėme šiose savivaldybėse operatoriams tokias paslaugas teikti savanoriškai. Norinčiųjų neatsiradus, ketiname patys įpareigoti operatorius teikti paslaugas“, – sako tyrimui vadovavęs Marijus Balnys, RRT Elektroninių ryšių reguliavimo grupės vyr. patarėjas.

Asociatyvioji nuotr.

95 proc. įverčio taikymas yra įprasta praktika, taikoma tiek Lietuvoje, tiek ir tarptautiniu mastu. Ne ką mažiau nei padengiamumas, vertinant universaliųjų ryšių paslaugas, yra svarbus ir šių paslaugų teikimas įperkamomis kainomis socialiai pažeidžiamiems žmonėms.

Universaliųjų elektroninių ryšio paslaugoms nustatytos tokios kainų ribos: nepasiturintiems ar socialines paslaugas gaunantiems gyventojams ne daugiau nei 8,92 Eur/mėn., kitiems gyventojams – ne daugiau nei 26,77 Eur/mėn. Operatorių paslaugos turi užtikrinti ne mažesnę nei 10 Mbps gaunamojo ir ne mažesnę nei 1 Mbps siunčiamojo ryšio duomenų perdavimo spartą, suteikti bent 1 GB duomenų per mėnesį ir bent 200 min. skambučiams.