Brangiausias ir didžiausias serijos telefonas „Galaxy S23 Ultra“ vienintelis turės naują 200 MP kameros jutiklį, kuris „neįtikėtinai tiksliai įamžins visas akimirkas ir realistiškai užfiksuos visas detales“, skelbia „Samsung“ ir žada, kad galimybes nesunkiai perpras ir pradedantieji fotografai.
Kiek mažesnis, 6,6 colių „Galaxy S23+“ modelis turi 50 MP pagrindinį jutiklį, 4700 mAh bateriją ir 6,6 colių ekraną. O mažiausias serijos telefonas „Galaxy S23“ aprūpintas 3900 mAh baterija, 6,1 colio ekranu, ir 50 MP pagrindiniu jutikli.
„Telia“: tai sėkmingiausia visų laikų „Android“ telefonų serija
Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ skelbia, kad naujųjų „Samsung Galaxy S23“ kainos prasidės nuo 859 eurų ir sieks iki 1419 eurų.
Ji nepastebi didelių dizaino pokyčių – „Samsung“ susitelkė į svarbiausių išmaniojo funkcijų patobulinimus. Tačiau ji atkreipė dėmesį, kad pirkėjai gali tikėtis dvigubai didesnio standartinio vidinės atminties kiekio, lyginant su pernai, net jei perkamas pigiausias įrenginys. Be to, Europoje bus parduodami modeliai, turintys „Snapdragon“ procesorių.
Priminė istoriją: serijos gimimą nulėmė „Apple“ spyris
Pasak R. Marcišauskienės, „Samsung“ rimtu žaidėju telefonų rinkoje tapo dar gerokai iki išmaniųjų eros. „Rankinio“ telefono prototipą Pietų Korėjos bendrovė pristatė jau praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pabaigoje bei, bėgant metams, sėkmingai prekiavo geldelės formos, išstumiamą klaviatūrą turinčiais bei kitais tam tikrais laikotarpiais madingais mobiliaisiais. Deja, 2007 m. netikėtai pasirodžius „iPhone, kompaniją ištiko krizė – jos tuometiniai liečiamą ekraną turintys įrenginiai vartotojams didelio įspūdžio nepadarė.
Ne išimtis ir kompanijos pirmasis „Android“ operacine sistema paremtas modelis. 2009 m. debiutavęs „Samsung GT-I7500 Galaxy“ priekinėje dalyje turėjo net 9 mygtukus ir visiškai nepriminė astronominiu greičiu populiarėjančio „iPhone“. Ir taip ne itin gausų pirkėjų būrį papildomai atbaidė daugybė tuo metu pirmuosius žingsnius dar tik žengiančios „Android“ klaidų. Tad 2010 m. korėjiečiai nusprendė mesti du naujus kauliukus ir pažiūrėti, kuris išridens didesnę sėkmę. Taip tų metų vasarį gimė „Samsung Wave“, kuriame veikė kompanijos kurta „Tizen“ operacinė sistema, o birželį – prabangus „Galaxy S“ su „Android“.
2012 m. metai įrodė, kad su „Galaxy S“ kompanija iškasė tikrą aukso gyslą. Trečiasis serijos modelis susižėrė daugybę apdovanojimų, tapo oficialiu Londono vasaros olimpinių žaidynių telefonu bei padėjo „Samsung“ pirmąkart istorijoje aplenkti „Nokia“ ir tapti didžiausiu telefonų gamintoju pasaulyje. Taip pat šiuo laikotarpiu itin stipriai išryškėjo „Samsung“ ir „Apple“ priešprieša.
„Samsung“ savo reklamose atvirai tyčiojosi iš milžiniškose eilėse prie „Apple“ parduotuvių naujo „iPhone“ laukiančių pirkėjų, o „Apple“ jai atsakė teismo bylomis dėl dizaino bei kitų technologijų kopijavimo. Kritikų teigimu, „Samsung“ taip desperatiškai elgtis vertė identiteto bei ištikimos gerbėjų bazės neturėjimas. Kiekvienas naujas gamintojo telefonas atrodydavo vis kitaip ir siūlydavo vis naujas funkcijas, kurios dažnai būdavo ne pirmo būtinumo, neveikdavo gerai ir netgi nepersikeldavo į naują modelį. Tačiau „Samsung“ į kritiką galiausiai sureagavo ir netgi privertė į savo telefonus viena akimi pažiūrėti ir tą pačią „Apple“, kuri sėkmingiausias naujoves vėliau pritaikydavo naujesniuose „iPhone“.
„Galaxy S6 Edge“ telefonuose vėl išpopuliarino stiklo ir metalo konstrukciją, pristatė lenktus ekrano kampus ir belaidį krovimą. „Galaxy S7“ apsaugą nuo dulkių ir drėgmės pavertė standartu, o „Galaxy S8“ įvestą mažų rėmelių ir didelės ekrano įstrižainės madą galime atpažinti pasižiūrėję praktiškai į bet kurį šiuolaikinį telefoną. Be to, su „Galaxy S10“ kompanija tapo „Wi-Fi 6“ ir 5G pioniere, taip parodydama pavyzdį visai rinkai. Kitaip tariant, jei ne tam tikros „Galaxy S“ inovacijos, didelė tikimybė, jog mūsų rankose laikomi išmanieji atrodytų ir veiktų šiek tiek kitaip“, – įsitikinusi „Telia“ atstovė.