„Išsamiau analizuoti, kas ir kaip veiks metavisatoje, dabar pradėjome dėl vienos paprastos priežasties – pradedame suvokti, kad alternatyvus pasaulis – nėra tik fantazija. Naudojamės įrenginiais, kurie mažina atskirtį tarp manęs čia ir manęs anapus, kurie potyrį trimačiame internete verčia vis realesniu ir tikresniu. Skaitmeninėje erdvėje praleidžiame vis daugiau laiko, kuriamos platformos, kurios siekia, kad į trimatę erdvę perkeltume vis daugiau savo veiklų“, – „Login“ konferencijoje kalbėjo M. Civilka.

Kas laukia metavistoje?

M. Civilka teigė, kad metavisatos idėja yra gana ankstyvoje fazėje, todėl niekas tiksliai nežino į ką ji išsivystys. „Progresas dar tik prasidėjo, todėl kur tiksliai sustos šis traukinys ar kokia kryptimi jis važiuoja yra toli gražu neaišku. Šiuo metu stebime tik tam tikrus fragmentus, metavisatos užuomazgas – blokų grandinės technologiją, nekeičiamuosius žetonus, kurie gali padėti kurtis trimatei realybei, bet nei vienas nežinome kur tiksliai tai mus nuves“, – teigė M. Civilka.

Kol kas žmonės metavisatą įsivaizduoja kaip universalią, visa apimančią ekosistemą, vientisą realybę, kuri bus pagrįsta į vientisą ekosistemą sujungtais smegenimis, į kurią būtų perkelta iš esmės visa žmogiškoji socialinė, ekonominė, finansinė veikla. „Galima sakyti, kad dabar esame atskirų platformų testavimo etape, bet spėju, jog tikrąją metavisatą pamatysime 10–50 metų bėgyje“, – kalbėjo teisininkas.

Dėl didelio neapibrėžtumo ir iš esmės pasikeisiančios realybės, metavisatos aiškinti pagal fizinės paradigmos dėsnius negalima, atkreipė dėmesį ekspertas. Lygiai taip pat kaip sapno logikos negalima paaiškinti būdravimo dėsniais.