Šiuo metodu atliekama cheminė analizė, kad būtų galima nustatyti, kur dagerotipinėse plokštelėse yra korozijos ir pažeidimų vietos. Tai nustačius, galima išsiaiškinti, kas buvo pavaizduota originalioje nuotraukoje.

Dagerotipai buvo populiarūs XIX a. viduryje, kai vaizdai buvo atspaudžiami ant vario plokštelių, kurios buvo chemiškai apdorotos, kad būtų jautrios šviesai, rašo „Science Alert“.

Vario plokštelės natūraliai nyksta, o bandant jas išvalyti, žala gali būti dar didesnė. Tačiau dabar mokslininkai rado būdą, kaip jas atgaivinti.

„Labiausiai džiugina tai, kad pavyko atkurti vaizdus, kurie atrodė prarasti visiems laikams“, – sako Kanados Vakarų universiteto chemikas Tson-Kongas Shamas.

„Tai suteikia galimybę pažvelgti į XIX a. gyvenusius žmones ir sužinoti apie jų istoriją bei kultūrą.

Atlikę dagerotipų sinchrotroninio vaizdo analizę, mokslininkai nustato sidabro ir gyvsidabrio kiekį kiekviename nuotraukos taške. Šios cheminės medžiagos pirmiausia yra būtinos nuotraukai sukurti, todėl šias nuotraukas galima naudoti siekiant vėl atkurti vaizdą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją