Vienas iš renginio lektorių – Kauno fakulteto partnerystės profesorius dr. Darius Dilijonas, paklaustas, kodėl jaunimui gali būti įdomios kibernetinio saugumo varžybos, sako, kad bet kokia praktinė, žaidybinė patirtis padeda geriau įtvirtinti teorines žinias, be to, toks formatas patrauklus dėl galimybės pabandyti prisiimti teisuolio, pasaulio gelbėtojo, nepriklausomo mokslininko (angl. Geek) vaidmenį ir būti atsvara politinei ar kitai korupcijai.
Pirmoje renginio dalyje kviestiniai lektoriai skaitys teminius pranešimus apie saityno programų (web applications) pažeidžiamumus, informacinį karą, dirbtinį intelektą, dalysis patarimais, kurie gali būti aktualūs tiek kibernetinio saugumo ekspertams, tiek kasdieniams technologijų vartotojams. Antroji dalis skiriama problemoms spręsti.
Varžybų metu IT srities specialistai ir mėgėjai pritaikys savo žinias bandydami praktiškai įveikti su kibernetiniu saugumu susijusius iššūkius informacinių sistemų, kompiuterinių tinklų, kriptografijos, žvalgybos ir kitomis temomis.
Prie kibernetinio saugumo varžybų organizavimo ir iššūkių kūrimo prisideda vietos ir tarptautiniai partneriai iš verslo, akademinio ir viešojo sektorių. Į renginį organizatoriai kviečia moksleivius, studentus ir visus besidominčius kibernetiniu saugumu, norinčius išbandyti savo jėgas ir pagilinti jau įgytas kompetencijas kibernetinio saugumo srityje. Renginio tikslas – įkvėpti ir paskatinti jo dalyvius savarankiškai analizuoti kibernetinio saugumo problemas, ugdyti kritinį mąstymą ir kūrybiškumą įveikiant kibernetinius iššūkius.
Šių metų renginio pranešimai taip pat bus transliuojami internetu Vilniaus universiteto Youtube paskyroje.
Renginys prasideda vasario 17 d. 09.00 val., o praktinės varžybos – 17.00 val. Dalyviai turi užsiregistruoti iššūkių sistemoje. Jiems įveikti skiriamos 24 valandos.
Daugiausia taškų surinkę ir greičiausiai įveikę iššūkius dalyviai bus apdovanoti piniginiais prizais.