„DevOps Days“ yra tarptautinis konferencijų tinklas, šio formato konferencijos yra organizuojamos visame pasaulyje vietinių DevOps bendruomenių nuo Brazilijos iki Japonijos.
DevOps – tai praktikos, apjungiančios programinės įrangos kūrimą ir IT operacijas, jos pastaruoju metu išpopuliarėjo, nes vis daugiau įmonių transformuoja IT procesus, komandas bei bendrą įmonės kultūrą, siekiant prisitaikyti prie modernių technologinių tendencijų bei naujos darbo metodikos.
„Šioms konferencijoms taikomos griežtos taisyklės – jas prižiūri tarptautinė taryba. Vienas iš pagrindinių aspektų yra tai, jog ši konferencija yra nekomercinė t.y. bendruomenė organizuojanti konferenciją negali uždirbti pinigų – visos surinktos lėšos iš bilietų pardavimo ir rėmėjų yra skiriamos tik renginio organizavimui, kokybiškų pranešėjų pritraukimui. Be to, šio renginio negali organizuoti komercinė įmonė, t.y. tai turi būti bendruomenė, atstovai iš skirtingų kompanijų“, – užtikrina vienas iš konferencijos organizatorių Marius Guobys, IT įmonės „Devbridge“ (priklausanti „Cognizant“ kompanijai) DevOps praktikų vadovas.
Nauji formatai
Dar vienas „DevOps Days“ formato išskirtinumas yra tai, kad šios konferencijos nėra masiškos (keli šimtai dalyvių vietoj kelių tūkstančių), dėl to turinys tikslingesnis ir labiau koncentruotas.
„Didelėse konferencijose gali būti sudėtinga atrinkti turinį ir išgirsti kokybiškus pranešimus. O „DevOps Days“ renginys suteiks galimybę dalyviams per dvi dienas susipažinti su geriausiu ir aktualiausiu turiniu bei smagiai praleisti laiką su bendraminčiais bei kolegomis“, – patikslina „Devbridge“ DevOps praktikų vadovas.
Konferencijoje, kuri vyks anglų kalba, laukia įtraukiantys pranešimai. Juos ruošia šios IT srities profesionalai iš Lietuvos ir užsienio: Matas Tvarijonas iš „Google“, Edgaras Apšega iš „Vinted“, Joshua Fox iš „DoiT International“, Fabio Alessandro Locati iš „Red Hat“, Mary Fesenko iš „Chronosphere“ ir kt.
Taip pat šioje konferencijoje bus pritaikytas ir užsienyje populiarus formatas – „Ignite Talks“ prezentacijos. Jų esmė yra turinio aktualumas ir klausytojo įtraukimas – tai trumpi pranešimai, kurie negali būti ilgesni nei 5 minutės ir turi neviršyti 20 skaidrių (skaidrės automatiškai persijungia kas 15 sekundžių). Toks formatas leidžia klausytojams išgirsti daug naujų idėjų per labai trumpą laiką.
„DevOps sritis nenustoja tobulėti ir judėti į priekį. Įmonės ir organizacijos supranta DevOps kultūros svarbą ir transformuoja savo procesus, kultūrą ir įrankius taip, jog galėtų suartėti su DevOps kultūra. Bendraujant su įmonėmis organizuojant šį renginį pamatėme, kaip svarbu turėti didesnį renginį, kuris apjungtų DevOps srities specialistus Lietuvoje. Bendruomenės svarba kaip niekada aktuali – po pandemijos daugelis vis dar iš įpročio dirba nuotoliniu būdu, dėl to gyvi susitikimai įgauna naują svarbą, o aktyvi bendruomenė padeda apjungti šios srities specialistus, įtraukia žmones į naujas veiklas, padeda plėsti savo kolegų ratą bei semtis patirties vieniems iš kitų“, – patikslina „Devbridge“ DevOps praktikų vadovas.