Dizainas

Pirmos kartos Fan edition modelis Galaxy S20FE virto tikra sensacija. Pramintas kuklesniu flagmanu, jis pademonstravo, kad didžiausią galią galima aprengti kuklesniu rūbu už mažesnę kainą, ir tuo tiesiog sužavėjo tiek kritikus, tiek pirkėjus. Ar pavyko Samsung pakartoti šią sėkmės formulę su Galaxy S21FE?

Naujojo modelio išorė netikėtumų nepateikė. Dizainas labai primena S21. Telefono veidas – beveik 6,5 colių įstrižainės ekranas su piršto atspaudo jutikliu ir įprasta asmenukių kameros akyte, apačioje – ta pati USB-C greitojo įkrovimo bei duomenų perdavimo jungtis, šalia – dviejų SIM kortelių lizdas. Telefonas turi stereogarsiakalbius, du garso ir vieną valdymo bei įjungimo mygtuką. Pagrindinių kamerų modulis nugarėlėje taip pat labai primena matytą Galaxy S21. Tiesa, naujojo modelio briaunos kiek švelnesnės, harmoningiau susilieja su nugarėle, nes yra vientisa jos dalis.

Matinė S21FE nugarėlė, kaip ir ankstesnio Fan edition modelio, pagaminta iš plastiko. Dėl to ji neatrodo nė kiek prasčiau nei stiklinė, yra mažiau slidi, patogiai guli delne, bet tai patvirtina paprastesnio ir kuklesnio flagmano statusą.

Vidaus įranga: galia ir baterija

Kitas dalykas, pasitvirtinęs su kaupu, – kukli telefono išvaizda slepia milžinišką tikro flagmano galią be kompromisų.

Čia sukasi tas pats supergalingas 2,8 GHz procesorius Snapdragon 888. Mūsų bandomas modelis turi 6 GB RAM ir 124 GB vidinę atmintį. Žinoma, yra ir versijų su didesne atmintimi. Akivaizdu – greičiu šis telefonas nenusileidžia jokiems galingiausiems Samsung flagmanams.

4500 mAh baterijos, anot Samsung, pakaks daugiau nei parai net naudojant 5G ryšį, tad įprastai naudojantis Lietuvoje, pilnai įkrautas telefonas turėtų tarnauti ilgiau nei dvi paras. Be to, jis palaiko ir spartųjį 25 W įkrovimą ir baterija nuo 20 proc. iki 100 proc. įkraunama per valandą. Telefonas taip pat palaiko ir belaidį įkrovimą bei dalijimąsi energija.

Tai labai saugus telefonas. Be įprastų Samsung apsaugos lygių, privalumų suteikia ir naujausia operacinė sistema Android 12. Pavyzdžiui, dabar prireikus absoliutaus saugumo, galima tiesiog valdymo skyde visiškai užblokuoti programėlių prieigą prie kameros ir mikrofono. Nustatymuose atsirado saugumo ir pavojaus skyrius, kur galima įvesti tarnybų telefonus ar savo medicininius duomenis, kuriuos, atsitikus nelaimei, medikai galės pamatyti ir neatrakinę telefono.

Ekranas

Galaxy S21FE įrengtas pailgintas Full HD+ raiškos Dynamic Amoled 2X technologijos ekranas tiesiog nerealus. Spalvų nė girti nereikia, bet šį kartą jis atrodo dar ryškesnis – atkurdamas aukštos dinaminės raiškos turinį gali pasiekti net 1200 nitų šviesumo piką, o sklandžiausią veikimą užtikrina Super Smooth 120 Hz dažnis. Aktyvuojamas mėlynos spalvos filtras Eye Comfort Shield kaip skydas saugo akis nuo kenksmingiausių atspalvių.

Bendrą vaizdą gerokai pagerina ir Android 12 įdiegta galimybė valdymo juostų, pranešimų, piktogramų spalvų paletę priderinti prie pasirinkto fono paveikslėlio.

Kameros

Apžvalgos pabaigai pasilikome kameras – šios gerokai skiriasi nuo tų, kurias matėme Galaxy S21.

Asmenukių kamera čia yra net 32 MP raiškos – gerokai daugiau nei S21 (10 MP). Tiesa, ji neturi autofokusavimo. Užtat filmuojant Full HD raiška 30 kps veikia elektroninis vaizdo stabilizavimas. O fotografuojant įprastu režimu kameros programa apjungia taškus ir gaunama stulbinamai ryški 6,5 MP raiškos asmenukė. Puikiai veikia ir visi portretinio režimo nustatymai, automatinis HDR fiksavimas, o labiausiai džiugina, kad asmenukių kamera turi ir tikrai kokybišką naktinio fotografavimo režimą.

Pagrindinė ir itin plataus kampo kameros galiniame bloke liko nepakitusios – abi 12 MP raiškos. Pagrindinė su optiniu vaizdo stabilizavimu ir autofokusavimu.

Trečioji galinė kamera čia 8 MP raiškos. Atrodo nedaug, tačiau kitaip nei S21 modelyje buvusi 64 MP kamera, kuri vaizdą triskart artindavo hibridiniu būdu, ši turi triskart optiškai vaizdą priartinantį objektyvą. Ši kamera taip pat turi autofokusavimą bei optinį vaizdo stabilizavimą.

Visos galinės kameros turi automatinį HDR ir gali filmuoti 4K raiška. Tiesa, 60 kps filmuoja tik pagrindinė kamera. Visos gali filmuoti Full HD raiška itin stabiliu režimu ir daryti nuotraukas nakties sąlygomis. Tiesa, portretines nuotraukas galima daryti tik su pagrindine bei tele kameromis.

Liko ir visos Samsung kameros programėlės galimybės – profesionalus filmavimas ir fotografavimas, pagreitintas bei sulėtintas filmavimas, papildytos realybės piešinys kadre, dvigubas vaizdo įrašas. Yra ir galimybė filmuoti portretiniu režimu, kuomet išskiriamas filmuojamo žmogaus veidas automatiškai suliejant foną.

Taigi, kameros daro viską, ko galėtume norėti, ir net šiek tiek daugiau.

Panašu, kad į apžvalgos pradžioje užduotą klausimą, ar pavyko Samsung pakartoti kuklesnio flagmano sėkmės receptą su Galaxy S21FE modeliu, galime atsakyti – TAIP. Išsaugojęs ir net pagerinęs visus svarbiausius flagmano bruožus bei savybes ir numetęs šiek tiek blizgučių, tai ir vėl yra idealus telefonas mąstančiam ir taupiam, bet reikliam ir nenorinčiam riboti savo poreikių žmogui. Jei esate toks, puikiai žinote, kad teirautis ir užsisakyti Galaxy S21FE galite tele2.lt arba artimiausiame Tele2 salone.