Įrenginį jau išbandęs Lukas Keraitis, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, sako, kad šiuos akinius iš tiesų galima vadinti technologiniu stebuklu, bet ką su jais veikti – neaišku.
Didelės galimybės už didelę kainą
Ilgai laukti „Apple Vision Pro“ akiniai pažymi „Apple“ įėjimą į vadinamųjų erdvinių kompiuterių rinką. Užsidėjęs akinius, naudotojas tarsi mato visą jį supantį pasaulį kaip įprastai, tačiau realybę papildo prieš akis atsirandantys ekranai. Juose galima naudotis naršykle, taip pat „Disney+“, „Apple TV“ ir kitomis programomis. Akinius galima susieti ir su savo „Apple“ kompiuterio monitoriumi arba žiūrėti filmus didžiuliame didelės raiškos ekrane.
Nors gali pasirodyti, kad akinių stiklas perregimas, iš tiesų naudotojui visiškai užblokuojama aplinkos šviesa ir jis mato įrenginyje įmontuotų 12 3D kamerų fiksuojamą vaizdą. Įrenginys valdomas akimis, balsu ir pirštų gestais. Pavyzdžiui, akimis pažiūrėjus į norimą paspausti ikoną, ši nušvinta, o naudotojui tereikia pirštais ją „spustelti“, taip pat galima priėjus ar pasilenkus ore išjungti programos langą.
Už tokį anksčiau nematytą technologinį malonumą fanams tenka nemažai sumokėti – naujųjų „Apple Vision Pro“ kaina prasideda nuo 3,5 tūkst. JAV dolerių, o norintiems didesnės atminties talpos ir dioptrinių lęšių teks pakloti ir daugiau nei 4 tūkstančius.
Vis dėlto, įrenginį vienas pirmųjų Lietuvoje išbandęs L. Keraitis teigia, kad šie akiniai – vienintelis egzistuojantis būdas iš tiesų išbandyti neregėtą aplinką tokio tipo prietaisu.
„Nors esu bandęs panašius akinius, šių vaizdo kokybė – neprilygstama. Pamatyti aplink vaikščiojančius realistiškus dinozaurus ar rankų judesiais priartinti vieną iš žvaigždynų yra tikrai „wow“ jausmą iššaukianti patirtis. Puikiai įsivaizduoju šiuos akinius kaip kokybišką pramoginį įrenginį, tampantį kino ar televizijos žiūrėjimo namie alternatyva“, – sako L. Keraitis.
Pasak eksperto, įrenginys pasižymi „Apple“ būdingu nepriekaištingu dizainu, gerokai didesne ekranų kokybe, lyginant su anksčiau bandytais virtualios ar papildytosios realybės akiniais, talpia išorine baterija. Kol kas šiais akiniais prekiaujama tik JAV, o kada naujoji prekė pasieks Europą – neaišku.
Patogumo kol kas nedaug
Nors technologinės šių akinių galimybės pribloškia, realus panaudojimas, anot ekspertų, kol kas kelia klausimų. „Nors naršyklė tarsi kabo ore ir galima jos ekraną pasidėti kur patogu, bet tai panašu į paprasčiausią papildomą monitorių. Kol kas neatrodo, kad su tokiais akiniais galėčiau darbus nudirbti paprasčiau ar greičiau nei su kompiuteriu. Tad lieku nustebęs jo sukuriamu įspūdžiu naudojant pramogas, bet skeptiškas galimybei su akiniais tapti produktyvesniu“, – svarsto L. Keraitis.
Anot eksperto, skeptiškumą kelia ir tai, kad turinio, kurį galima patirti per naujuosius akinius, nėra daug.
„Kita naujovės problema – kol kas įrenginys palaiko itin mažai populiarių programėlių. „YouTube“, „Spotify“ ar „Netflix“ neturi akiniams dedikuotų programėlių, tad reikėtų naudoti „Apple“ ekosistemos atitikmenis arba patirti jas per ore kabantį naršyklės langą. Galima jį pasididinti per visą kambarį, bet kol kas vienu metu įmanoma naudoti tik vieną „Macbook“ langą – jei esate ant stalo pasidėję kelis monitorius, teks išsirinkti vieną, kuris „kabės ore“, – sako L. Keraitis.
Be to, prietaisas nepritaikytas silpnesnio regėjimo žmonėms – po juo netelpa įprasti akiniai, tad norint su jais gerai matyti aplinką, reikia užsisakyti papildomus dioptrinius lęšius.
„Apibendrinant, „Vision Pro“ galima vadinti technologiniu stebuklu – jo rėmas talpina patirtį sukuriančias 12 kamerų, šešis mikrofonus ir penkis kitus sensorius, o vaizdas į akis transliuojamas be jokios pastebimos delsos. Išbandęs pasvajoji, bet netrukus supranti, kad kol kas nėra pakankamai būdų juos naudoti taip, kad atsvertų tokią didelę kainą. Galbūt geresnis bus po šio išeisiantis modelis?“, – sako L. Keraitis.