Ausinės „Galaxy Buds3“ ir „Galaxy Buds3 Pro“

Mažosios „Samsung“ ausinės sulaukė bene didžiausio atnaujinimo per visą gamybos istoriją. Sutinku, permatomi plastikiniai naujų dėkliukų dangteliai gali patikti ne visiems, užtat trijų briaunų kojelės, kurias dabar turi abu modeliai, pasirodė ir patogios ir naudingos. Didžiulis pliusas, kad ausinės gavo „IP57“ atsparumą vandeniui ir dulkėms.

Modelis „Buds3 Pro“ išsiskiria tuo, kad turi geresnį prigludimą užtikrinančius guminius kamštelius, net du garsiakalbius viduje, o kojelėse įrengtos šviesos įsijungia, kai naudojame vertėjo funkciją (taip, ausinės gali tiesiogiai versti pokalbius keliomis kalbomis) ar prireikia jas surasti.

Abiejų modelių ausinės gerokai patogesnės ausyje nei senesnių kartų modeliai. Tiesą pasakius, jų beveik nejauti, tad net baisu pamesti, tačiau nei šokant, nei purtant galvą iškratyti nepavyko. Prie valdymo sugnybiant kojelę ir braukiant per ją pirštais reikia priprasti, bet įvaldžius – tikrai patogu.

Ausinės „Galaxy Buds3“

„Galaxy Buds3 Pro“ garso kokybė puiki – minkšti ir raiškūs žemi dažniai, neperkrauti aukšti, švelnūs, bet aiškūs viduriniai. Prisidėjo ir tai, kad bandymui naudojau pakankamai naują „Samsung“ flagmaną, kuris išnaudojo aukštos kokybės garso kodavimo galimybes. Be to, neužmirškime, kad kaskart įstačius į ausis šios ausinės moka pačios parinkti optimaliausius garso parametrus – dirbtinis intelektas veikia.

O štai „Galaxy Buds3“ nustebino. Tokio gero garso tikrai nesitikėjau. Taip, skamba šiek tiek šaižiau, tačiau nežiūrint izoliacijos nuo aplinkos nebuvimo, žemi dažniai net labai neprasti, aplinkiniai visiškai negirdi, ką klausote, o aktyvus triukšmo slopinimas (ANC) veikia netikėtai puikiai. Tiesa, „Pro“ modelis ir čia turi daugiau galimybių, pavyzdžiui, moka sumažinti slopinimą, kad išgirstumėme, kai į jus kreipiamasi. Kojelėse įrengti mikrofonai ne tik gerokai pagerino balso skambučių kokybę, bet prireikus veikia, kaip erdvinio garso įrašymo sistema filmuojant. Kokia išvada? Išbandęs nusprendžiau, kad noriu.

Laikrodžiai „Galaxy Watch 7“ ir „Galaxy Watch Ultra“

Šiais metais „Classic“ modelio nėra, tad mėgę sukioti jo valdymo žiedą jau turi kuo skųstis, tačiau užtikrinu jus – „Ultra“ modelio debiutas su kaupu tai kompensuoja. Pirmą ant riešo seguosi „Watch 7“ (jie yra dviejų dydžių, 40 ir 44 mm, man labiau tinka didesnis). Didžiausias išorės pokytis lyginant su praėjusių metų modeliu – atnaujintos ir labai gražios apyrankės.

Kiti pokyčiai viduje. Galbūt triskart didesnės naujojo procesoriaus galios iškart praktiškai nepajusime – ne tiek jau svarbu ar programėlė laikrodyje atsivers ir ekranas persijungs akimirka greičiau. Ir dviejų dažnių GPS imtuvas tikslesniam vietos nustatymui gali pasirodyti nebūtinas – anksčiau juk irgi veikė. O kaip jums tai, kad šis laikrodis treniruočių metu bateriją eikvoją dvigubai taupiau nei praėjusių metų modelis? Akumuliatorių talpa ta pati, o laikas tarp įkrovimų pailgėjo mažiausiai penktadaliu – neblogai. Ir dvigubai didesnė vidinė atmintis (32 GB) pravers norintiems laikrodyje saugoti mėgstamą muziką ar svarbius failus.

Arnoldas Lukošius

Naujos kartos jutiklis ne tik tiksliau matuoja pulsą, kraujo spaudimą, KMI ar elektrokardiogramą, bet išmoko sekti medžiagų apykaitą ir taip nustatyti metabolinę sveikatą bei biologinį amžių (neklauskite, ką parodė man, bet gyvenimo būdą liepė keisti), miego metu matuoja kvėpavimo dažnį ir net gali išgelbėti gyvybę pranešdamas apie miego apnėją. Optimalių širdies darbo ribų nustatymas treniruotėms, kelių treniruočių sekos sukūrimas, patiks sportuojantiems, na, o valdymas spragtelint pirštais – visiems.

Pirma mintis užsegus „Galaxy Watch Ultra“ dirželį – na ir galia! Pamenate tas legendas apie telefonus, kuriais vinis į sienas galėjai kalti? Panašu, kad šis titano luitas su safyro kristalo ekranu galėtų tas sienas griauti. Tiesa, nebandžiau ir nesiūlau. Nenėriau ir į šimto metrų gylį, bet nė neabejoju, kad „Ultra“ tai ne problema. Laikrodis tikrai masyvus, bet praktiškai tas keistas sprendimas į kvadratinį korpusą įdėti apvalų ekraną atrodo kur kas geriau ir stilingiau, nei įsivaizdavau. Taip, brutalu, bet ne gąsdina, o kelia pasitikėjimą. Ypač versija su oranžine apyranke.

„Greitasis mygtukas“ daro tai, kaip ir vadinasi – leidžia vienu paspaudimu aktyvuoti pasirinktą programėlę, o dviem paspaudimais keisti svarbiausią jos parametrą. Be to, paspaudus ilgai jis įjungia tikrai garsią sireną, kuri padės prisikviesti pagalbą, jei negalite šaukti. Man patiko, kad ryte laikrodis rodo kūno energijos indeksą – gal kažkada net įkalbės išsimiegoti ir pasportuoti?

Telefonai „Galaxy Flip 6“ ir „Galaxy Fold 6“

Jei labai trumpai, didžiausi „Fold 6“ pokyčiai matyti akimis, o „Flip 6“ – juntami naudojantis. Abu atsparūs vandeniui („IP48“), išorė atsparesnė braižymams ir smūgiams. O dabar kiek detaliau.

Abiejų modelių išvaizdos atnaujinimą pavadinčiau vienu sėkmingiausių „Samsung“ pasirinkimų. Plonesnis rėmas stačiais kampais be jokių išgaubimų, gerokai mažiau vietos užimantis lankstas, liečiant stangresnis vidinis ekranas, vis mažiau savo pojūčiu besiskiriantis nuo įprasto. Na, o „Galaxy Fold 6“ atveju dar ir gerokai mažesnis svoris, bei tolygiai nuo visų kraštų nutolęs priekinis ekranas, kuris kiek padidėjo, pažemėjo ir paplatėjo, tad yra kur kas panašesnis į pagrindinį įprastų išmaniųjų ekraną. Atrodytų, nieko radikalaus, tačiau tai viską pakeitė iš esmės.

„Flip“ tapo tiesiog dar kompaktiškesnis ir gracingesnis, o štai „Fold“ dabar atrodo išbaigtas ir vientisas, tad net žinodamas, kad atvertęs rasi kitą didžiulį ekraną, vis tiek kaskart nustembi. Beje, abiejų modelių vidiniai ekranai dabar yra itin ryškūs ir tai tikrai matyti. Ta proga negaliu nepaminėti, kad nors visi kalba apie didžiojo „Fold“ ekrano privalumus darbui ir kūrybai, žaidimai jame atrodo puikiai – tokia erdvė ir vaizdo bei garso kokybė tiesiog įtraukia.

Joks siurprizas, kad abu įrenginiai gavo naujausius ir galingiausius procesorius, bet daugiau vidinių pokyčių patyrė „Galaxy Flip 6“. Ir jie būtent tokie, kokių pageidavo kiekvienas išbandęs senesnius modelius. Tai didesnės talpos akumuliatorius, efektyviausia aušinimo sistema ir ženkliai geresnė 50 MP raiškos pagrindinė galinė kamera. Visiems, ką sužavėjo galimybė naudojant mažąjį ekraną fotografuoti ir filmuoti asmenukes pagrindine kamera, galimybė pastatyti sulenktą telefoną bet kur, bet nuvylė prastoka buvusių kamerų kokybė, pranešu – tai jau praeitis! Naujoji kamera ne tik didesnės raiškos, bet ir jos kokybė visa galva aukštesnė. Ir naujas „ProVisual engine“ dirbtinio intelekto vaizdo tobulinimas tikrai veikia – nuotraukos prietemoje, portretai, viskas pavyksta puikiai, net nesigilinus į jokius specialius nustatymus.

Asociatyvi nuotrauka

Na ir galiausiai tai, ko nepaminėjęs nesijausčiau užbaigęs apžvalgą, nes šį kartą būtent tai pribloškė labiausiai. Tas pats, gal kai kam jau kiek pabodęs dirbtinis intelektas, čia įkinkytas taip, kad net viską matydamas negali patikėti, tad grįžti bandyti vėl ir vėl.

Pirmiausia liūdnesnė žinia – nors telefoninių pokalbių vertimas realiu laiku veikia dar geriau, o vertimo programėlė, leidžianti gyvame pokalbyje naudoti abu ekranus, kiekvienam pašnekovui matant išverstą tekstą savo kalba, veikia puikiai, lietuvių kalbos čia nėra. Taigi, praktiškai labiausiai pravers kalbantiems angliškai, lenkiškai, rusiškai ir dar apie 16 kalbų.

Užtat kūrybinės dirbtinio intelekto galios šį sykį atvertos neregėtai plačiai. Galimybė nuotraukoje nupiešti pageidaujamo daikto eskizą, kurį dirbtinis intelektas pavers realiai atrodančia nuotraukos dalimi, vertė grįžti, vėl ir vėl bandyti vis naujas kombinacijas ir kaskart žavėjo netikėtais, bet intuityviai tiksliais rezultatais. Tai tikra bomba. Kaip ir eskizų pavertimas realistiniu piešiniu, išsaugant individualumą. Ypač smagu išmėginti vidiniame „Galaxy Fold 6“ ekrane su „S-Pen“ rašikliu. Praktiškai garantuotai kiekvienas supras, kad turi dailininko talentą! Nuotraukoje užfiksuoto portreto pavertimas stilizuotu piešiniu taip pat veikia puikiai, ypač pravers norint susikurti gražesnį avatarą socialiniame tinkle.

Na, apie tai, kaip patogu dideliame „Fold“ ekrane naudotis keliomis programėlėmis, kopijuoti paprastai tiesiog perkeliant paveiksliukus iš vienos į kitą, žiūrėti ir net redaguoti vaizdo turinį, kaip programėlės prisitaiko prie sulenkto ekrano, gal kitą kartą, dabar piešiu nuotraukoje kavos puoduką...

Dėl „Galaxy Flip 6“ viskas aišku – tai telefonas visiems, kurie nori geriausią flagmaną sutalpinti į mažiausią kišenę. Na, o „Galaxy Fold 6“ – telefonas tiems, kurie nori kompiuterį ir televizorių sutalpinti į telefoną ir gali už tai sumokėti. Todėl bandykite atsargiai – kuo ilgiau naudojiesi, tuo labiau norisi.

Įrenginių apžvalgą galite išvysti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją