Pažįstama muzika padeda susikaupti
Naujas 2024 m. tyrimas atskleidžia, kad pažįstama muzika gali padėti susikaupti ir mokytis. Taip pat emocinga muzika jau egzistuojančius mūsų prisiminimus gali leisti prisiminti ryškiau. Šie rezultatai rodo, kad muzika gali būti naudojama kaip terapinė priemonė ir net gali padėti kovoti su depresija. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl žmonės taip nekantriai laukia metų muzikos apžvalgų ir mielai klauso net šimtus kartų girdėtų dainų.
„Muzikos klausymas yra labai asmeniška patirtis ir kiekvienas turi savo pageidavimus, kaip ji turėtų skambėti. Kai kam norisi trankiau, kitam garsiau, o trečias norėtų girdėti daugiau bosinės gitaros. Kaip ir dauguma muzikos transliavimo platformų, „Spotify“ leidžia vartotojams pritaikyti garso nustatymus pagal savo skonį“, – teigia Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas.
Kokius nustatymus keisti?
Pažangūs „Spotify Premium“ garso nustatymai leidžia pritaikyti muzikos parametrus pagal aplinką, kurioje naudojatės programėle. Jei studijuojate bibliotekoje ar kitoje tylioje vietoje, galite sumažinti žemųjų dažnių garsą, kad išvengtumėte nereikalingų trukdžių.
Jei turite užsisakę pažangesnę „Premium“ programėlės versiją, atidarykite „Spotify“ ir spustelėkite savo profilio nuotrauką viršutiniame kairiajame kampe. Tada eikite į „Settings and privacy“ ir ten pasirinkite „Playback“. Po funkcija „Volume level“ rasite tris parinktis: „Loud“, „Normal“ ir „Quiet“. Pasirinkite jums tinkamą variantą, ir „Spotify“ pritaikys garsą pagal tai. Kai pajudėsite į kitą vietą, šiuos nustatymus galite lygiai taip pat paprastai atkeisti atgal.
Jei norite patys reguliuoti, kaip jums beklausant muzikos skamba bosas ir aukšti dažniai, tai galite padaryti programėlėje su ekvalaizeriu. Jį rasite „Playback“ puslapyje, nuėję į programėlės nustatymus. Ekvailaizeris leidžia itin specifiškai prisitaikyti garso nustatymus jūsų skoniui.
„Reguliuojant bosą, keičiasi žemųjų dažnių garsai – muzika skamba giliau su stipresniu bosu arba plokščiau su silpnesniu. Aukšti dažniai lemia, ar muzika skamba ryškiai ir aiškiai, ar tarsi bukiau, kai dažniai sumažinti“, – paaiškina A. Lukošius.
Garso skambesį taip pat galite pritaikyti savo mėgstamiausiam muzikos žanrui. Galite pasirinkti „Classical“, „Pop“, „Dance“, „Deep“, „Latin“ ar kitą žanrą ir programėlė automatiškai sureguliuos nustatymus, kad jie atitiktų būtent šiam muzikos stiliui.
Jei norite atstatyti pradinius parametrus, pasirinkite žanrui pritaikytą nustatymą „Flat“. Tai sugrąžins ekvalaizerį į numatytuosius nustatymus.
„Spotify Wrapped“ naujovės, kurios dar nepasiekė Lietuvos
Šiemet „Spotify“ pristatė kelias naujas funkcijas, viena iš jų – galimybė klausytis ir dalintis dirbtinio intelekto (DI) sukurtu tinklalaidės įrašu, kuris apibendrina jūsų klausymosi įpročius. Šią funkciją „Spotify“ sukūrė naudodama „Google“ DI užrašų technologiją „NotebookLM“, kuri gali generuoti tinklalaidę su dviem DI „vedėjais“, sugeneruotais pagal jūsų klausymosi įpročius.
„Spotify“ platformoje šie DI tinklalaidės vedėjai pokalbį pritaiko pagal žmogaus klausomiausias metų dainas, atlikėjus ir žanrus. Naujoji funkcija prieinama tiek nemokamiems, tiek „Premium“ naudotojams anglų kalba JAV, JK, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Kanadoje, Airijoje ir Švedijoje. Kol kas nėra aišku, kada šis sprendimas bus prieinamas Lietuvoje.