Bendrovės „Ericsson“ duomenimis, 90 proc. laiko žmonės praleidžia ne lauke, kur suvartojama iki 80 proc. visų interneto duomenų. Dėl to atsiranda vis didesnis poreikis didelio našumo 5G tinklui, orientuotam į naudojimąsi būnant patalpose.
„Šiuolaikiniai žmonės visada tikisi sklandžios, greitos ir saugios mobiliojo ryšio patirties ten, kur leidžia daugiausiai laiko. Ryšių paslaugų teikėjai investuoja į tai, kad naujosios kartos ryšiu žmonės galėtų patogiai naudotis tiek lauke, tiek būdami uždarose patalpose. Bet būtent pastarosioms erdvėms 5G tinklas suteiks daugiausiai iki šiol sunkiai pasiekiamų galimybių“, – sako dr. Evaldas Stankevičius, „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovas.
Pakeis populiarias viešąsias erdves
5G jau dabar gerina sirgalių patirtį sporto stadionuose, pasitelkiant įtraukiančias papildytos ir virtualios realybės technologijas ir mažos delsos sporto transliacijas. Tačiau tobulinamos 5G ryšio technologijos dar labiau pakeis mobiliojo ryšio patirtį didelėse arenose ar sporto stadionuose. Turbūt daug kam yra pasitaikę atvejų, kai dideliame renginyje dėl žmonių srauto dingsta interneto ryšys. 5G leis naudotis nepriekaištingu, didelės spartos ryšiu net būnant masiniuose renginiuose uždaroje erdvėje.
„Naujosios kartos ryšys transformuos ir kitas viešąsias erdves. Neretai su ryšio problemomis žmonės susiduria oro uostuose, kur dideliems srautams neužtenka esamos „Wi-Fi“ ryšio aprėpties. 5G ryšys gali iš esmės atnaujinti bendrą oro uosto patirtį, užtikrindamas žmonėms galimybes naršyti, dirbti, bendrauti ar planuoti savo keliones“, – sako dr. E. Stankevičius.
Anot jo, 5G ryšys jau keičia prekybos centrus, mokymo įstaigas bei panašias viešąsias erdves ir kitomis išmaniomis technologijomis. Pavyzdžiui, atsiranda mažmeninės prekybos parduotuvės be kasų ir papildyta realybe pagrįsta mokymosi patirtis kai kuriuose pirmaujančiuose pasaulio universitetuose.
Padidins galimybes ir biuruose, ir gamyklose
„Dėl tobulėjančių automatizavimo procesų populiarėja išmanioji gamyba. Veiksmai, kuriems anksčiau reikėjo daug laiko ir pastangų, dabar tapo gerokai paprastesni. Šiandieninės gamyklos jau naudoja 5G ryšį tam, kad padidintų veiklos efektyvumą ir našumą. Naudodamos tokias 5G suteikiamas galimybes, kaip tiesioginę gamybos stebėseną, įmonės gali dar labiau padidinti efektyvumą ir sumažinti sąnaudas, padidinti gamybos saugą, našumą, pagerinti visą tiekimo grandinę nuo pradžios iki pabaigos“, – sako ekspertas.