„Ausinės suteikė galimybę mėgautis muzika niekam netrukdant, tačiau ilgalaikis jų naudojimas, ypač triukšmingoje aplinkoje, ima rimtai kenkti klausai. Siekdama padėti žmonėms rūpintis savimi ir geriau valdyti įpročius, „iPhone“ pristato daugiau naujų funkcijų ausinėms. Viena iš jų – „AirPods Pro 2“ klausos testas. Jis leis imtis prevencinių priemonių ir užtikrinti, kad muzikos klausotės sveikai“, – teigia Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas.

Arnoldas Lukošius

Kad galėtumėte naudotis šia naujove, jūsų „iPhone“ turi veikti su „iOS 18.1“ arba naujesne operacine sistema, o „AirPods Pro 2“ turėti 7B19 arba naujesnę programinės įrangos versiją. „Apple“ rekomenduoja šį testą atlikti bent kartą per metus, tačiau galite tai daryti ir dažniau, jei tik norite.

Anot eksperto, „Apple“ klausos testas skirtas tik asmenims nuo 18 metų. Jis turėtų būti atliekamas ramioje aplinkoje, kur girdėsite net subtiliausius garso tonus, skambančius iš abiejų ausinių.

Kaip atlikti klausos testą?

Dėvėdami „AirPods Pro 2“, atidarykite „iPhone“ nustatymus ir iš ten eikite į „AirPods Pro“. Čia rasite naują funkciją „Atlikti klausos patikrinimą“. Pirmiausia turėsite patvirtinti savo amžių, atsakyti į klausimus apie sveikatą ir nurodyti, ar per pastarąsias 24 valandas buvote triukšmingoje aplinkoje, pavyzdžiui, koncerte ar šalia statybų. Visi šie veiksniai gali turėti įtakos testo rezultatams.

„Apple“ atliks greitą jūsų dabartinės aplinkos triukšmo analizę, kad įsitikintų, ar aplinkui yra pakankamai tylu. Testas trunka apie 5 minutes ir pateikia rezultatus decibelais.

Testo metu ekrane matysite didelį apskritimą. Taip pat pastebėsite, kaip palaipsniui pildosi apvalus progreso matuoklis. Kai jis bus baigtas, jums programėlė pateiks kiekvienos ausies rezultatus decibelais. Pavyzdžiui, jei jūsų klausa visai nepažeista, girdėsite net iki 25 dBHL, o jei klausa sutrikusi – tik virš 80 dBHL.

„Apple“ ausinės

Jūsų testo rezultatai saugomi sveikatos programėlėje „Health“. Juos bet kada galėsite peržiūrėti ir atsisiųsti PDF formatu. Be to, ten galite rasti ir kitų naudingų funkcijų, tokių kaip garso poveikio analizė bei rekomendacijos, kaip pagerinti klausą.

„Ausis yra labai jautrus ir sudėtingas organas, tad „Apple“ klausos testas neatstos apsilankymo pas gydytoją. Testas skirtas greitai patikrinti, ar iš esmės girdite gerai, ar klausos aštrumas šiek tiek prislopęs. Tuomet įrenginys padės optimizuoti garsą pagal jūsų individualius poreikius. Ši funkcija nėra sukurta diagnozuoti rimtų klausos sutrikimų. Jei pajutote, kad negirdite taip gerai kaip anksčiau, rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistu“, – teigia A. Lukošius.

Jis pataria pasinaudoti išmaniųjų įrenginių teikiamomis galimybėmis ir individualiai sureguliuoti garsą pagal savo poreikius. Svarbu nepamiršti daryti pertraukas nuo klausymosi ir rinktis kokybiškas ausines, kurios užtikrinta gerą garsą ir saugo ausis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją