Kodėl reikalingi tokie pokyčiai ir kaip atrodys perėjimas prie naujos tvarkos, „Delfi diena“ laidos vedėja Kornelija Jasiūnaitė pasikalbėjo su „Tele2“ viešųjų ryšių vadove Asta Buitkute ir Ryšių reguliavimo tarybos nare Kristina Mikoliūniene.

K. Mikoliūnienė teigia, kad pokyčiai buvo reikalingi pirmiausia dėl to, kad galutinai atsisietume nuo buvusių sovietinių sistemų ir prisiderintume prie pasaulinės praktikos numeracijos ir skambinimo įpročių.

„Po nepriklausomybės šį procesą šiek tiek stabdė tas faktas, kad skubios pagalbos tarnybų numeriai prasidėjo nuliu, todėl teko luktelti kol pavyks tuos numerius pakeisti, įdiegti naujus, ir dabar jau mes galėjome pradėti startuoti su projektu, aštuoneto keitimu“, – aiškina K. Mikoliūnienė.

Kristina Mikoliūnienė

A. Buitkutė pastebi, kad pereinamasis laikotarpis tikrai parinktas protingas – net vieneri metai.

„Gyventojai turės galimybę per metus pasikeisti numerius savo užrašų knygutėse, telefonuose ir įprasti prie naujos tvarkos. Mūsų tinkle jau veikia nulis, taigi jau dabar galite paimti savo telefoną ir pabandyti paskambinti renkant nulį priekyje. Dabar prasideda svarbiausia dalis – pranešti visiems klientams apie šį pokytį, kad visi suspėtų tai padaryti“, – komentuoja A. Buitkutė.

Pasak jos, dabar technologiškai yra įvairių sprendimų pakeisti numerius, pavyzdžiui, naudojant įvairias programėles.

Asociatyvi nuotrauka

„Taigi tikrai nebūtinai reikės kiekvieną numerį keisti rankiniu būdu, tai galima padaryti ir paprasčiau. Tikrai reikėtų pasirūpinti ir savo šeimos nariais, vaikais, senjorais, padėti jiems tą pokytį padaryti“, – pataria pašnekovė.

K. Mikoliūnienė teigia, kad lietuviškas kodas „+370“ liks toks, koks ir buvo, nieko daryti nereikia.

„Viskas liks kaip buvo. Tai yra labai praktiškas dalykas, ypač tiems, kas naudojasi mobiliaisiais telefonais ir keliauja į užsienį. Įsivedus lietuvišką kodą „+370“ didelių pokyčių nepajausite“, – komentuoja RRT atstovė.

A. Buitkutė primena, kad tiems, kurie jau dabar yra įsivedę visus telefono numerius su kodu „+370“, absoliučiai niekas nesikeičia.

Asta Buitkutė

„Juos ir toliau galima naudoti, čia žmogus gali pažiūrėti, kas yra patogiau. Visiems kitiems galima jau dabar persižiūrėti savo kontaktus ir pradėti juos keisti, tam yra laiko, bet tikrai siūlyčiau nedelsti, kad nebūtų tas studento paskutinės nakties sindromas, nes po vienerių metų jau nebegalėsite paskambinti rinkdami aštuonetą priekyje“, – perspėja ji.

Ketvirtadienį mobiliojo ryšio operatorius „Telia“ taip pat įjungė telefono numerius su naujuoju prefiksu 0.

Nors senasis tarpmiestinis kodas vis dar veiks iki kitų metų, „Telia“ numeracijos keitimo projekto vadovė Rima Pakalnytė teigia, jog nederėtų laukti jo išjungimo datos, ir ragina reikalingus pokyčius savo adresatų knygelėje atlikti jau dabar.

„Sėkmingai įžengėme į pereinamąją numerių keitimo stadiją, kuri tęsis iki 2025 m. vasario 28 d. Šį etapą galime vadinti „dvigubu“, nes jo metu vartotojai galės skambinti naudodami tiek aštuonetu, tiek nuliu prasidedančius numerius. Senojo formato numeriai nustos veikti 2025 metų kovo 1 dienos“, – pažymėjo ji.

\