„Smėlio smiltelės gali prasiskverbti pro smulkias telefono ertmes, subraižyti kameros lęšius, trikdyti garsiakalbių veikimą ar net sukelti mikroschemų perkaitimą, dėl ko įrenginys gali veikti lėčiau ar net sugesti. Pirmas ženklas, kad telefone yra smėlio – neskaidrus garsas“, – pasakoja „Tele2“ Inovacijų ekspertas Arnoldas Lukošius.
Kaip išgelbėti telefoną?
Rinkitės švelnias valymo priemones. Jei grįžę iš atostogų pastebėjote, kad jūsų telefono ertmėse prisikaupė smėlio smilčių, jokiu būdu nepulkite jo purtyti – taip galite įrenginį dar labiau pažeisti. Vietoje to rinkitės švelnias valymo priemones, pavyzdžiui, sausą šepetėlį su švelniais šereliais.
Atsargiais judesiais, nespausdami šerelių prie įrenginio, pašalinkite nepageidaujamas smėlio sankaupas iš ausinių, įkrovimo ir mikrofonų ertmių. Nepamirškite įrenginio išimti ir iš dėklo – po juo gali slypėti daugybė smilčių, kurios subraižo telefono nugarėlę.
Venkite drėgnų valymo būdų. Nenaudokite drėgnų servetėlių ar vandens smėlio valymui, nes tai gali sukelti koroziją ar pažeisti elektronines dalis. Taip pat venkite naudoti skysčius ar chemines medžiagas, kurios gali pabloginti situaciją ir dar labiau pakenkti įrenginiui.
Nenaudokite aštrių daiktų valymui. Norint išvengti garsiakalbio tinklelio pažeidimų, būtina vengti bet kokių aštrių metalinių įrankių. Net nedidelis spaudimas adata ar dantų krapštuku gali jį pažeisti ir sukelti ilgalaikius garso kokybės sutrikimus.
Išsiurbkite dulkes vėjeliu. Norėdami išvalyti telefoną nuo smėlio, naudokite mažą elektronikos dulkių siurblį. Švelniai išsiurbkite smėlį iš telefono įkrovimo lizdo, garsiakalbių grotelių ir kitų sunkiai pasiekiamų vietų. Būkite atsargūs ir venkite stipraus siurbimo, kad nesugadintumėte jautrių dalių.
Nepūskite plaukų džiovintuvu. Ekspertas pataria nenaudoti atvirkštinio metodo – nesistengti smėlį iš įrenginių išpūsti. Pavyzdžiui, įrenginių valymui patariama vengti net suspausto oro balionėlių, nes jie gali įstumti nešvarumus giliau į telefono vidų.
Anot A. Lukošiaus, vieni dažniausių įrankių, su kuriais per klaidą žmonės pažeidžia telefonus yra plaukų džiovintuvai. Jais griežtai negalima bandyti išpūsti iš telefono nei vandens, nei smėlio.
Eksperto teigimu, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad vėjeliu tiesiog pašalinsite smėlį, tačiau karštas oras gali sukelti vidinių komponentų perkaitimą ir sutrikdyti jų veikimą, net išlydyti telefono dalis.
Kreipkitės į profesionalus. Net ir po kruopščiausių veiksmų, kai kurios smėlio dalelės gali likti telefone ir ilgainiui sukelti gedimus. Užsilikęs smėlis kenkia įrenginiui, o jo padarytos žalos šalinimas gali kainuoti kur kas brangiau negu laiku atliktas valymas.
Jei nesate tikri, kaip tinkamai pašalinti smėlį iš įrenginio, geriau šį darbą patikėti patikimo serviso centro, pavyzdžiui, Smartmaster.lt, profesionalams. Netinkamas valymas gali negrįžtamai pažeisti įrenginio vidų, o vėlesnis remontas – gerokai išbrangti.
Norėdami išvengti netikėtų išlaidų, galite apsidrausti savo išmanųjį. Jei telefoną sudaužysite, įbrėšite ar apliesite vandeniu, draudimo bendrovė padengs remonto išlaidas arba netgi kompensuos visą jo vertę.
Tai leis jums ramiai naudotis telefonu ir atostogauti, nesijaudinant dėl galimų netikėtumų. Draudimą galite pasirinkti pagal savo poreikius – apdrausti visą telefoną arba tik jo ekraną.