Yra daugybė priežasčių, dėl kurių telefonas gali lėčiau veikti, ir daugelį jų išspręsti galima gana greitai. Štai keturios dažniausios priežastys:

  • prastas mobiliojo ryšio duomenų ar „Wi-Fi“ ryšys;
  • pasenusi programinė įranga ar programėlės;
  • daug energijos reikalaujančios programėlės;
  • mažai laisvos atminties vietos telefone.


Kaip jas išspręsti? Dažnu atveju gali padėti telefono perkrovimas, operacinės sistemos atnaujinimas, duomenų perkėlimas ar gamyklinių nustatymų atkūrimas.

Asociatyvioji nuotr.

Daugeliu šių sprendimų galima išspręsti ir įvairias kitas telefono problemas, tačiau svarbu nepersistengti – kai kurių populiarių telefono „taisymo“ būdų patariama vengti.

Pasak Eriko Platač, „Smart master“ vyr. elektronikos inžinieriaus, jei telefonas pradėjo strigti, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti – stringa pats telefonas ar kuri nors programėlė.

„Jei stringa konkreti programėlė, reikėtų patikrinti, galbūt laikas ją atnaujinti arba ji nesuderinama su įrenginiu, priklausomai nuo to, ar tai „Android“, ar „iOS“ įrenginys ir programėlė“, – teigia E. Platač.

Tačiau jei stringa pats telefonas, reikėtų žiūrėti, ar nėra atsiųsto programinės įrangos atnaujinimo.

„Jei nerandate atnaujinimų, o telefonas vis tiek stringa, reikėtų bandyti atstatyti telefono gamyklinius parametrus. Po gamyklinių parametrų atstatymo svarbu neatsistatinėti duomenų kopijos, nes klaida gali būti kliento duomenyse“, – dėsto pašnekovas.

Asociatyvioji nuotr.

Anot jo, jei nepadėjo gamyklinių parametrų atstatymas, tokiu atveju jau reikėtų kreiptis į servisą, nes gedimas yra kažkur giliau.

„Prieš tai patiems galima išbandyti viską, kas yra susiję su programine įranga: programėlės, operacinė sistema. Svarbiausia nebandyti patiems ardyti ir (ar) keisti telefono dalių“, – perspėja E. Platač.

Elektronikos inžinierius primena, kad telefonai su kiekviena diena tampa galingesni, o kartu su tuo auga žmonių poreikiai ir atsiranda įvairių gedimų.

„Šiuo metu dažniausiai tenka susidurti su įrenginių kaitimu. Telefonai gali kaisti dėl daugelio priežasčių. Su tuo dažnai susiduria žaidimų mėgėjai – kadangi telefonai galingi, tai ir žaidimai atitinkamai reikalauja daugiau resursų“, – aiškina jis.

Pasak pašnekovo, „telefono kaitimo rekordininko rinkinys“: 4G + navigacijos (GPS) naudojimas + krovimas (mašininis, išorinė baterija). Dėl šių veiksnių telefonas užkaista tiek, kad jo neįmanoma laikyti rankose.

Asociatyvioji nuotr.

„Dar vienas dažnas gedimas, susijęs su krovimo problemomis, nutinka vandeniui atspariems įrenginiams (IP68). Į įkrovimo jungtį patenka vandens ir telefonas nustoja krautis, pradeda rodyti įvairius pranešimus. Priklausomai nuo gamintojo, tuose pranešimuose būna trumpa instrukcija, ką reikėtų atlikti“, – aiškina E. Platač.

Jis teigia, kad tokiu atveju svarbu patiems nebandyti taisyti įkrovimo jungties, o sekti instrukcijas.

„Mano patirtis rodo, kad mėgindami „pravalyti“ ar kažkaip kitaip „išgelbėti“ telefoną, žmonės pridaro daugiau žalos, o tokiu atveju gali ir nebegalioti garantinis aptarnavimas“, – perspėja serviso darbuotojas.