Prioritetas – telefono baterija

Rūpinimasis telefono baterija yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų įrenginys tarnautų kuo ilgiau. Yra du pagrindiniai būdai, kaip išlaikyti telefono bateriją optimalios būklės: vengti ekstremalių temperatūrų ir laikytis tinkamų įkrovimo įpročių.

„Apple“, „Google“ ir „Samsung“ rekomenduoja laikyti savo įrenginį nuo 16 °C iki 22 °C temperatūroje. Temperatūros stulpeliui nukritus žemiau nei 0 °C arba virš 35 °C, baterija gali būti pažeista. Svarbu atkreipti dėmesį, kad trumpalaikė žema temperatūra nėra tokia pavojinga, kaip karštis, kuris gali negrįžtamai sutrumpinti baterijos veikimo laiką“, – sako Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas.

Anot jo, svarbu stebėti, kaip ir kada kraunate savo telefoną. Rekomenduojama neįkrauti telefono iki 100 proc. Telefono laikymas tarp 20–80 proc. arba 0–80 proc. reikšmingai prailgins baterijos veikimą.

Asociatyvi nuotrauka

„Įkrovimas per naktį taip pat gali pakenkti baterijai. Tačiau tikrai nereikia nustatyti žadintuvo, kad pabustumėte ir ištrauktumėte telefoną iš įkroviklio. Naujesnių modelių „iPhone“, „Samsung Galaxy“ ir „Google Pixel“ telefonai turi optimizuoto įkrovimo funkciją, leidžiančią nustatyti 80 proc. įkrovimo ribą“, – sako A. Lukošius.

„iPhone 15“ modelyje atidarykite „Nustatymai“ (angl. Settings), tada spustelėkite Baterija (angl. Battery) > „Įkrovimo optimizavimas“ (angl. Optimized Battery Charging), kad pasirinktumėte 80 proc. įkrovimo ribą. „iPhone 14“ ir senesni modeliai turi optimizuoto įkrovimo funkciją, tačiau juose negalite nustatyti 80 proc. ribos.

„Samsung Galaxy“ telefone atidarykite „Nustatymus“, spustelėkite „Baterija“, tada „Baterijos apsauga“ (angl. Battery Protection) ir pasirinkite maksimalią 80 proc. įkrovimo ribą.

Kaip prailginti telefono baterijos veikimo laiką?

„Didelę dalį jūsų išmaniojo energijos gali švaistyti ryški ekrano šviesa. Norėdami taupyti bateriją, naudokite tamsųjį režimą. Taip pat rekomenduojama sutrumpinti ekrano išsijungimo laiką – nustatykite, kad jis automatiškai išsijungtų po mažiau nei 60 sekundžių neaktyvumo. Be to, įjungus energijos taupymo režimą, telefono baterija tarnaus ilgiau“, – įžvalgomis dalijasi A. Lukošius.

Asociatyvi nuotrauka

Lengvai patikrinti galite ir telefono baterijos būklę. „iPhone“ telefone atidarykite „Nustatymai“ ir spustelėkite „Baterija“ > „Baterijos būklė“ (angl. Battery Health). Ten galėsite pasirinkti „Maksimalų pajėgumą“ (angl. Maximum Capacity), kuris rodo, kiek ilgai jūsų įrenginio baterija gali išlaikyti įkrovimą – kuo arčiau 100 proc., tuo geriau. Šioje skiltyje taip pat rasite informaciją, kurios programėlės išnaudoja daugiausiai jūsų baterijos pajėgimų, įkrovimų statistiką ir panašiai.

Patikrinti baterijos būklę „Android“ telefone yra šiek tiek sudėtingiau. „Samsung Galaxy“ išmaniajame atidarykite „Nustatymai“, slinkite žemyn ir spustelėkite „Įrenginio priežiūra“ (angl. Device Care), tada „Diagnostika“ > „Telefono diagnostika“. Pasirinkite „Baterijos būklę“ (angl. Battery Status), kad atliktumėte diagnostikos testą ir patikrintumėte, ar baterija neturi gedimų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją