Iki šiol valstybė LIC turi dvi dalis iš trijų: po vieną dalį turi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM), ir Lietuvos pramonininkų konfederacija.

LOGIN.LT duomenimis, nuspręsta, kad valstybei priklausančios LIC dalininko teisės bus parduodamos aukcione ir jame dalyvauti galės bet kurie suinteresuoti dalyviai. Perduoti kitoms šalies institucijoms dalininko teisių nebeketinama.

Tai susiję su tuo, kad valstybė visą savo inovacijų infrastruktūrą telkia naujoje Inovacijų agentūroje – prie jos buvo siūlyta jungtis ir LIC, tačiau susitarimo nepavyko pasiekti.

LIC išsiųstame laiške teigiama, kad aukcionas bus viešas, ministerija parengs Vyriausybės nutarimo projektą dėl dalininkų teisių perdavimo, kuriame bus nurodyta pradinė dalininko teisių kaina, atitinkanti valstybės įnašą į šios įstaigos dalininkų kapitalą vertę – 2172 Eurus.

Pats LIC reikšmingo finansinio turto, bent jau remiantis 2020 metų duomenis, neturėjo – atmetus įsipareigojimus, grynasis turtas sudarė 233 tūkst. eurų, įstaigos balanse buvo 161,7 tūkst. eurų piniginių lėšų. Naujausia finansinė atskaitomybė dar nepateikta.

1996 metais įsteigtas VšĮ Lietuvos inovacijų centras (LIC) pats skaičiuoja įgyvendinęs daugiau nei 150 projektų, turi daugiau nei 280 tarptautinių partnerių, centras verslui siūlė partnerių paieškos, rinkų, technologijų paieškos paslaugas, konsultacijas.

LIC darbuotojų skaičius, prieš metus siekęs 51, šiuo metu nukritęs iki 41-o, rodo „Sodros“ duomenys.

LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius tikina, kad verslui LIC konsultacijos buvo vienos prieinamiausių, be biurokratinių klausimų.

„Tai kad EIM ir ŠMSM traukiasi iš dalininkų, aišku, mus tai truputį nuliūdino ir stebina. Ir aišku mes mąstome ir galvojame, kad tą pagreitį inovacijų diegimo į pramonę reikėtų išlaikyti. Jeigu jie tikrai pasitrauks, ieškosime kitų dalininkų, kad pramoninkai vieni nebūtų, ieškosime kitų partnerių“, – sako V. Janulevičius.