Svajojo tapti žurnaliste
Augdama Aušra turėjo daugybę svajonių – peržiūrėdama vaikystės piešinius prisimena apie norą būti net šalies prezidente, vėliau dabartinėje Alytaus Likiškėlių progimnazijoje besimokiusi ir ne vienam dalykui gabi mergina rinkosi iš daugybės galimų studijų krypčių. Buvo minčių studijuoti ir žurnalistiką, tačiau ji pabijojo stojamųjų egzaminų, dėl kurių reikėjo keliauti į Vilnių ir stoti prieš autoritetingą žurnalistų bei redaktorių komisiją. Galiausiai, nusprendė eiti lengvesniu keliu ir stoti į vadybą, o vėliau – į investicijų valdymo magistrantūros studijas.
Moteriai studijos atvėrė daug galimybių – su įvairiomis programomis teko studijuoti ir stažuotis Danijoje, Ispanijoje, JAV. Jau tada tapo aišku, kad pabaigus universitetą, mokslai nesibaigs, todėl gavus pasiūlymą prisijungti prie intensyvių norvegų kalbos mokymų dabartinėje darbovietėje, nei akimirkos nesudvejojo.
„Tuo metu net iki galo ir nesupratau, koks bus darbas po kalbos kursų, bet žavėjo galimybė išmokti dar vieną kalbą ir dirbti su skandinavais, iš kurių turim, nemažai ko pasimokyti“, – prisimena Aušra.
Nors darbai ir mokslai puikiai sekėsi, tačiau žiūrint žinias, skaitant žurnalistinius tyrimus ir žurnalistų įrašus socialiniuose tinkluose, vis atklysdavo mintys apie darbą žiniasklaidoje. Visai atsitiktinai ji pastebėjo reklamą apie garsių žurnalistų vedamus intensyvius šios srities kursus ir pagaliau išdrįso pamėginti, tačiau pasimokiusi metus ir atlikusi praktiką naujienų portale suprato, kad ši profesija – visgi ne jai.
„Reikia pamėginti, kad įsitikintum, ar tai tau tinka – geriau nusivilti pamėginus nei save graužti nepabandžius. Be to, kursų metu įgytos žinios ir įgūdžiai padėjo dabartinėje karjeroje – visiškai neturėjau patirties nei finansų, nei IT srityse, pradėjau nuo jaunesniosios specialistės pozicijos, tačiau bendravau, mokiausi ir per 12 metų užaugau kaip specialistė. Dabar įmonėje „Cognizant“ vadovauju Operacijų padaliniui, kur mano misija yra padėti klientams efektyvinti procesus, taikant robotizacijos, ar kitus technologinius sprendimus, įsidiegti naujas sistemas“, – su įkvėpimu savo darbą apibūdina Aušra.
Darbas „fintech“ – ne tik programuotojo profesija
Bet kodėl „fintech“? Šią sritį pašnekovė pasirinko visų pirma dėl galimybių – „fintech“ specialistų itin trūksta, o ateityje poreikis tik didės. Svarbu ir tai, kad karjeros galimybių šio sektoriaus įmonėse pilna įvairaus išsilavinimo žmonėms.
„Žurnalistinė patirtis labai padeda dabartiniame darbe: reikia gebėti efektyviai komunikuoti, suprasti klientą, būti smalsiam. Darbas technologijų srityje nėra tik programavimas – gali būti ir projektų vadovu, produkto vadovu, testuotoju. Aš neturiu technologinio išsilavinimo ar stiprių technologinių žinių ir tai įrodo, kad jei yra noro – dirbti „fintech“ srityje tikrai įmanoma“, – patirtimi dalinasi moteris.
Šiomis įžvalgomis Aušra nusprendė pasidalinti ir su moksleiviais – ji prisijungė prie „Lietuvos Junior Achievement“ ir „Women Go Tech“ projekto #EmpoweringGirls, kurio tikslas – skleisti žinią apie technologijų, inžinerijos ir verslo pasaulio galimybes, skatinti verslumą bei inovatyvų mąstymą tarp Lietuvos moksleivių įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Į mokyklas atvykusios lyderės iš „Vinted“, „Accenture“, „Adform“ ir kitų organizacijų, moksleiviams pasakoja savo sėkmės istorijas, supažindina juos su savo profesijomis. Šiais mokslo metais 110 savo srities lyderių aplankė 197 mokyklas, o pamokose dalyvavo net 11 417 mokinių.
Tikslas – dirbant kuo mažiau, gauti kuo daugiau
Projekto #EmpoweringGirls metu Marijampolės Marijonų gimnaziją ir Jono Totoraičio progimnaziją aplankiusi Aušra džiaugiasi turėjusi neįtikėtiną galimybę pamatyti Lietuvos ateitį, pasisemti idėjų ir azarto, pamatyti, kaip pasikeitė jaunimo mąstysena. Kai jos kartos žmonėms buvo kalama į galvas, kad dėl sėkmės būtina įdėti labai daug pastangų, dabar jaunimas laikosi kitokio požiūrio.
„Dažno moksleivio tikslas – įdedant kuo mažiau pastangų turėti kuo daugiau, dirbant mažiau sukurti kuo daugiau papildomos vertės. Būtent tai galima įgyvendinti technologijų srityse“, – teigia moteris.
Lankydamasi mokyklose Aušra su mokiniais pasidalijo savo asmenine karjeros istorija ir drąsino moksleivius nežinančius kurią profesiją rinktis.
„Nereikėtų pernelyg kreipti dėmesio į kitų lūkesčius ir visuomenėje gajus įsitikinimus, kas buvo itin populiaru tais laikais, kai augau. Svarbu galėti rinktis, bandyti ir nieko tokio, jei nepavyks iš karto, įgytos pamokos galbūt padės ateityje. Tai puikiai įrodo mano pavyzdys, kuris, tikiu, įkvėps jaunus žmones, ypač kai jie tokie atviri ir drąsūs, imlūs naujovėms ir turintys daug pasirinkimų bei galimybių“, – viliasi pašnekovė.