Darbas „Tele2“ atviliojo į Lietuvą

Maris Briedis „Tele2“ skaičiuoja jau 22-ejus metus. Tiesa, ne visą laiką jis dirbo Lietuvoje – dešimtmetį praleidęs „Tele2 Latvija“ netikėtai gavo pasiūlymą persikelti į Vilnių ir jį nedvejodamas priėmė.

„Mane sužavėjo Lietuvoje siūlomos darbo sąlygos. Tai ir buvo pagrindinis dalykas, kuris mane paskatino priimti šį pasiūlymą ir tiek laiko likti Lietuvoje. Be to, ir Latvija, kurioje gyvena mano šeima – visai šalia. „Tele2“ moka konkurencingus atlyginimus, suteikia daug laisvės ne tik tobulėti, bet ir dirbti iš ten, kur patinka, todėl su žmona, kuri taip pat dirba šioje įmonėje, kartais vykstame į mano gimtinę ir dirbame iš ten“, – pasakoja M. Briedis.
M. Briedis jau daugelį metų yra atsakingas už balso ryšio paslaugų diegimą ir priežiūrą, naujų sprendimų įgyvendinimą, įvairiausius techninių problemų sprendimus. Maris pasakoja, kad technika, jos naujovės ir įvairiausi su jomis susiję sprendimai jį žavi visą gyvenimą.

„Esu ir visada buvau labai smalsus. Išgirdęs apie kokią nors naują technologinę inovaciją – iš karto puolu ieškoti apie tai informacijos. Naujoves bandau pritaikyti ir darbe. Juk šioje srityje viskas labai greitai keičiasi, todėl mokytis ir domėtis reikia kasdien. Tačiau man tai labai patinka“, – sako jis.

Ypatingai vertina kolektyvą

Maris pasakoja, kad jo darbo dienos – gana dinamiškos, o ritmas priklauso nuo tuo metu įgyvendinamų projektų.

„Ilgą laiką dirbau prie „voLTE“ technologijos diegimo. Ši sistema užtikrina ypatingai gerą skambučių balso kokybę, trigubai greitesnį skambučių sujungimą ir galimybę skambučio metu naudotis itin greitu 4G internetu. Kai diegėme šią sistemą dirbdavau neskaičiuodamas valandų. Būtent šį projektą galėčiau pavadinti vienu didžiausių savo darbinių pasiekimų“, – pasakoja M. Briedis.

Kaip teigia Maris, pasibaigus projektui darbo dienos tapo šiek tiek ramesnės, tačiau ne ką mažiau įdomios.

„Paskutiniu metu mano rytai prasideda peržiūrint įvairiausius statistinius duomenis, taip pat kasdien patikrinu tinklą – ar viskas veikia, ar neatsirado pokyčių, į kuriuos turėčiau atkreipti dėmesį. Dieną dažnai dalyvauju įvairiausiuose susitikimuose, kuriuose aptariami nauji ar jau vykstantys projektai. Laisvesnėmis valandomis nuolat galvoju, kaip pagerinti esamas ar sukurti naujas paslaugas. Žinoma, dirbdamas su technologijomis, niekada negali žinoti, kokių iššūkių gali kilti, todėl visuomet turiu būti pasiruošęs ir spręsti netikėtai iškilusius klausimus“, – pasakoja Maris.

M. Briedis, sako, kad bet koks iššūkis tampa įveikiamas, kai dirbi su gera komanda.

„Labai vertinu žmones, su kuriais tenka dirbti. Kartais vieni iš kitų pasijuokiame, tačiau esame labai draugiški. Su „Tele2” kolegomis jaučiuosi, kaip su šeima. Turbūt dėl to ir viskas, ko imamės – sklandžiai pavyksta“, – prideda jis.

Laisvalaikiu padeda ukrainiečių kariams

Technologijos M. Briedį lydi ne tik darbe. Su tuo susijusi ir didelė dalis jo laisvalaikio. O turimas žinias Maris pritaiko ir prisidėdamas prie gerų darbų. Kadangi namuose turi bent kelis 3D spausdintuvus – jis juos naudoja spausdinamas Ukrainos kariams reikalingas detales, o per pandemiją Maris gelbėjo medikams spausdindamas tuo metu itin reikalingus apsauginius skydelius.
„Savęs ypatingu nelaikau – tai, ką darau aš, gali padaryti kiekvienas, turintis 3D spausdintuvą, tačiau visuomet noriu prisidėti prie prasmingų darbų. Šiuo metu, kai tik turiu laisvo laiko visomis išgalėmis bandau padėti ukrainiečiams, kovojantiems už savo laisvę“, – pasakoja M.Briedis.

Be technologijų Maris domisi sportu bei muzika. Iki karantino, jis žaidė Lietuvos ledo ritulio mėgėjų lygoje. Deja, karantinas sujaukė daugelio planus, ir nuo to laiko jo komanda lygoje jau nebedalyvauja. Visgi rudenį Maris planuoja ieškoti naujos komandos, prie kurios galėtų prisijungti. Jis daugelį metų taip pat prisidėjo prie vasaros pabaigoje Lietuvoje vykstančio festivalio „Mėnuo Juodaragis“ organizavimo.

„Įdomiau nei muzika man yra pats procesas, kaip atsiranda tokio dydžio festivalis, todėl paskutinę savaitę prieš jam prasidedant didelį dėmesį skirdavau festivalio paruošiamiesiems darbams. Tą savaitę stebėdavau ir pats prisidėdavau prie festivalio miestelio statymo. Dažniausiai dirbdavau prie „Amatų kiemo“ projekto. Tai nedidelė festivalio zona skirta amatininkams ir įvairiausius amatus norintiems išbandyti festivalio lankytojams“, – pasakoja jis ir prideda, jog kadangi augina ketverių metų dukrytę – aktyviam laisvalaikiui laiko ne visuomet pakanka, tačiau stengiasi nepamiršti savo hobių.