Vaikinas savo karjerą prieš trejus metus pradėjo nuo jaunesniojo programuotojo pozicijos IT įmonėje „Devbridge“, kuri priklauso „Cognizant“ kompanijai, o dabar jau dirba kaip vyresnysis programinės įrangos inžinierius.
Prieš ketverius metus viename sostinės barų dirbęs vaikinas buvo labai mėgstamas lankytojų, jo darbą vertino ir darbdavys, tačiau noras išmokti ką nors naujo ir smalsumas nedavė ramybės. Į barą užsukus programuotojams, Titas vis neatsispirdavo pagundai su jais padiskutuoti.
„Klausimų vis daugėjo, o pokalbiai darėsi ilgesni ir įdomesni. Pradėjau pamažu pats mokytis savarankiškai programuoti, tačiau informacijos gausa internete buvo milžiniška, o įvairiausių dilemų kildavo daugiau ir daugiau. Puikiai prisimenu, kai vienas profesionalus programuotojas man leptelėjo: „jei tau tikrai įdomu, gal tiesiog pabandyk mokytis mūsų „Sourcery“ akademijoje, juk nieko nekainuoja. Jei ir neįstosi, niekas dėl to nepasikeis“, – prisimena jis.
Pasak Tito, jo karta yra pagarsėjusi masiniu stojimu į aukštąsias mokyklas ir, žinoma, jų baigimu. Tačiau daugelis iš jų dažnai dirba darbus, nesusijusius su įgytu aukštuoju išsilavinimu.
„Daug mano pažįstamų su tuo yra susidūrę, tad norėjau išbandyti programavimą neįsipareigojant nei finansiškai, nei tam skiriant keturis savo gyvenimo metus“, – sako vaikinas.
Dirbant IT srityje svarbu smalsumas ir pasitenkinimas
Paklaustas, kokie, jo manymu, įgūdžiai ar savybės reikalingos norint dirbti IT srityje, Titas nedvejodamas teigia, kad svarbiausia – smalsumas ir pasitenkinimas tuo, ką darai kiekvieną dieną. Išbandęs Taikomosios fotografijos, vėliau Verslo ir administravimo studijas keliuose universitetuose, vaikinas suprato, kad nieko nėra baisiau, jei kasdien atsikėlęs turi prisiversti ką nors daryti ir per prievartą siekti tikslų, kurie visiškai nėra malonūs. Todėl studijų nebaigė, bet dėl to nesuko galvos.
„Ieškojau to, kas man patiktų ir skatintų išmokti naujų dalykų. Teko pasidarbuoti barmenu, pakeičiau tris barus. Buvau išvykęs ir metus praleidau užsienyje, bet supratau, kad tas – ne man, nes noriu gyventi ir dirbti Lietuvoje. Dirbdamas bare sutikau kanadietį, kuris pasiūlė padirbėti jo fermoje Labanoro girioje. Ten praleidau trejus metus ir vėliau gavau pasiūlymą perimti verslą, bet atsisakiau, nes norėjau būti arčiau žmonių ir draugų. Tad sugrįžau į sostinę. Visa ši patirtis man buvo įdomi ir naudinga, nes nuolat ko nors mokiausi. Tai man padėjo suprasti, kad mokytis, man patinka, tačiau turėjau atrasti savo metodą, kaip tai daryti“, – įsitikinęs Titas.
Kalbant apie tai, kas padėjo karjeros pradžioje, jis dalijasi, kad prie to prisidėjo net ir minėti baro lankytojai (programuotojai), kurie tapo bičiuliais. Jie padėdavo susiorientuoti, kaip ir ką mokytis, bet kuriuo metu atsakydavo į visus kamuojančius klausimus.
„Tai pagelbėjo ne tik savimi dar labiau pasitikėti, bet ir paskatino siekti daugiau. Palankus man buvo ir darbo grafikas bare, kadangi jis užsidarydavo 3 nakties, o kitą dieną atsidarydavo vakare. Todėl grįžęs po darbo eidavau miegoti ir kas rytą keldavausi 8 ryto bei mokydavausi iki 16 valandos. Smalsumas ir adrenalinas neleido pavargti, o ir bare vadovai visapusiai palaikė ir rėmė. Net padėjo įsigyti kompiuterį, reikalingą mano studijoms“, – dėkingumo neslepia IT specialistas.
Spalio 10 d. nemokamo „Kit Club“ renginio metu bus galima išgirsti realias istorijas įvairiose IT įmonėse dirbančių specialistų, kuriems sėkmingai pavyko persikvalifikuoti į šią rinką iš įvairių sričių.
Taip pat vyks panelinė diskusija su IT srities ekspertais iš įvairių įmonių, kurie pasidalins praktiniais patarimais ir įžvalgomis, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, pradedant kelionę IT profesijoje. Renginyje dalyvaus tokių įmonių kaip „Hostinger“, „Adform“, „Juvare“, „OAG“, „Centric“ ir kt. atstovai.
Nemokamas renginys prasidės 17:30 val., adresu A. Juozapavičiaus prospektas 11D, Kaunas.