Profesijos ar darbo pobūdžio keitimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip sudėtingas ir daugybės valios pastangų reikalaujantis sprendimas. Ir nors tame yra krislelis tiesos, šiandien jau penkerius metus didžiaisiais duomenimis paremtus sprendimus kuriančioje įmonėje „Oxylabs“ dirbantis Stanislovas akcentuoja, kad malonumą iš gyvenimo išsiurbiantis darbas – didesnė kliūtis, rašoma pranešime spaudai

„Pirmiausia būtina įvardinti priežastis, dėl kurių nori keisti profesiją. Dėl pinigų mesti dabartinį kelią nori dažnas, bet to užtenka retai. Užsidirbti galima visur, jeigu tik patiks tai, ką darai. Todėl iš pradžių reikėtų surasti tai, kas iš tiesų tave domina ir skirti tam daug laiko. Tačiau tai – tobulas scenarijus, o mano atvejis panašus tik iš dalies. Per 7 darbo metus virtuvėje, iš kurių trejus dirbau šefu, supratau, kad kiekvieną dieną darbas vyksta tuo pačiu principu ir niekada per daug nesikeis. Tad galima sakyti, kad galvodamas apie savo ateitį, norėjau paprasčiausių iššūkių. Šiandieninė mano darbo atmosfera – jų kupina“, – teigia pašnekovas.
Stanislovas Šuška

Toliau sėkmingai auga

Anot Stanislovo, metus ankstesnį darbą, aplinkybės lėmė, kad jis persikvalifikavo į IT sritį: „Neužilgo pradėjau mokytis „Vilnius Coding School“, tačiau be darbinės patirties, gauti darbą šioje rinkoje buvo itin sudėtinga. Todėl savo karjerą pradėti nusprendžiau nuo klientų aptarnavimo specialisto pozicijos. Po kurio laiko jau kaip vadovas prisijungiau prie „Oxylabs“ klientų vadybos komandos, kur sukūriau tvirtą pagrindą klientų aptarnavimo skyriui.“

Tačiau verslo analitikas pažymi, kad ilgainiui jį apėmė panašus jausmas kaip ir dirbant virtuvėje. Tiesa, šį kartą situacija susiklostė skirtingai.

„Po daugiau nei pusantrų metų šioje pozicijoje pradėjau jausti monotoniją. Darbai vyko, procesai sėkmingai veikė, o juos tereikėjo prižiūrėti. Atsiradusi rutina ir vėl ėmė slopinti mano norą tobulėti bei mokytis. Tai supratęs, pradėjau galvoti, ką norėčiau veikti toliau ir kiek vėliau iškomunikavau savo vadovui, kad noriu užaugti iki produkto vadovo. Po poros mėnesių man buvo pristatytas išsamus karjeros planas, kurį dabar ir įgyvendinu. Suradome tinkamą žmogų, kuris pakeistų mane buvusioje pozicijoje, o pats tapau verslo analitiku. Toliau sėkmingai augu ir vis dar noriu ateityje pasimatuoti produkto vadovo batus“, – sako Stanislovas.

Ragina iš anksto apgalvoti pasekmes

Visgi pašnekovas pratęsia, kad kelionė iki dabartinės pozicijos nebuvo tokia paprasta. Anot jo, žengti pirmuosius žingsnius link karjeros keitimo jam užtruko apie metus, nemažai darbo reikėjo įdėti vien tam, kad gautų mokymus, kurių norėjo.

„Nusprendus keisti karjeros kryptį, mane kankino klausimas: „kodėl aš tai darau? Juk dirbdamas virtuvėje jau daug išmokau, esu tam gabus.“ Išeiti iš komforto zonos yra sunku, o norint tai padaryti, pirmiausia reikia patikėti savimi. Tik tuomet priimti sprendimą ir tiesiog daryti. Tačiau nenustebkite, jei šis kelias bus vingiuotas.

Iš pradžių aš norėjau tapti programuotoju, tačiau laikui bėgant supratau, kad su šia profesija yra ir daugiau susijusių alternatyvų. Kai žinai, kas įdomu, gyvenimas pametės tinkamas kortas, bet reikės mokėti žaisti šį žaidimą. Svarbiausia yra žinoti, ko iš tiesų nori: patogumo, pinigų, galimybės augti, iššūkių, išbandyti naujoves, o gal padėti kitiems“, – tvirtina „Oxylabs“ verslo analitikas.

Anot jo, imantis tokių permainų, svarbu apgalvoti ir dar kelis aspektus: „Pokyčiai karjeroje dažniausiai tampa žingsniu atgal. Greičiausiai sumažės pajamos, teks išmokti gyventi paprasčiau, vėl patirti, ką reiškia ieškoti darbo be patirties. Tam reikia nusiteikti morališkai, iš anksto pasiplanuoti išlaidas, žinant koks gyvenimo etapas lauks.

Pradėjus naują darbą, lauks bene sudėtingiausias dalykas – suprasti, ką darai gerai, o ką blogai, nes gauti norimą rezultatą ne atsitiktinai, o taikant teisingą prieigą, reikalauja daugybės pastangų ir ryžto nepasiduoti. Todėl svarbu nepamiršti, dėl ko visa tai yra daroma. Man padėjo rutina ir žmonių persikvalifikavimo istorijų skaitymas – tai padėjo išlaikyti vidinę motyvaciją ir sau sakyti, kad vieną dieną būsiu jų vietoje. Žinoma, tam reikalingas ir žingeidumas bei nuoširdus noras mokytis.“

Neribotos galimybės augti

Kalbėdamas apie skirtumus tarp darbo virtuvėje ir IT srityje, Stanislovas akcentuoja būrį skirtingų žmonių, o norint su jais rasti bendrą kalbą, būtina nuolat mokytis.

„Tai kolegos, su kuriais šnekantis galvoji, kaip pas žmogų galvoje gali tilpti tiek informacijos. Kartais jie atrodo kaip tikri genijai, tačiau tuo pat metu gali pasijuokti iš kasdienių dalykų. Be to, arogancijos čia nesutiksi – IT sektoriuje požiūris paprastesnis, nes savo vertę tu įrodai darbais. Priešingai – jaučiu komandos pasitikėjimą, nes net darant klaidas, niekada nesulaukiu piktų žvilgsnių. Žinoma, svarbu ir karjeros galimybės, kurios čia – praktiškai neribotos. Apie tai byloja ir faktas, kad man prabilus apie savo ambicijas, vadovai tai išgirdo ir padėjo sukurti iki šiol įmonėje neegzistavusią poziciją, kad tik galėčiau augti. Toks buvimas komandoje teikia džiaugsmą“, – pranešime spaudai teigia pašnekovas.

Svarbiausia – patikėti savimi

Galiausiai Stanislovas pabrėžia, kad pakeisti karjeros kelią ir nukreipti ją norimą linkme jam nebūtų pavykę, jeigu nebūtų tikėjęs savimi.

„Jeigu netiki savimi, tavimi niekas kitas nepatikės ir juo labiau nesiims pokyčių. Tik siekdamas, ko nori, gali susidaryti aiškų planą, kuris bus svarbus pirmiausia tau pačiam. Sekdamas jį, sugebėjau atsidurti ten, kur esu dabar. Tad išsigryninkite idėjas bei siekius ir po truputį, žingsnis po žingsnio, judėkite į priekį“, – sako „Oxylabs“ verslo analitikas.