„Shift4 Payments Lithuania“ kuria naujausius technologinius sprendimus išmaniesiems kasos aparatams bei mokėjimų atsiskaitymams, o aptarnauja tokias žinomas kompanijas, kaip „Starlink“, „Hilton“ viebučių tinklą, taip pat didžiausias JAV sporto renginių arenas, avialinijas, restoranų tinklus, elektroninės prekybos ir kitus verslus.

Šešerius metus Lietuvoje veikiančios įmonės vadovas Tadas Vizgirda džiaugiasi, kad po pandeminio nuosmukio verslas ne tik atsigavo, bet ir smarkiai plečiasi. Per šiuos metus rengiamasi priimti daugiau kaip 200 naujų darbuotojų.

Laukiami įvairaus amžiaus bei išsilavinimo darbuotojai

T. Vizgirda pabrėžia, jog Vilniuje įsikūrusioje įmonėje laukiama įvairaus amžiaus darbuotojų, kurie puikiai kalba angliškai ir mėgsta technologijas.

„Labai svarbus kriterijus – noras mokytis ir išmokti, nes mūsų sistema skiriasi nuo visų kitų, esančių Lietuvoje. Svarbi ne tik patirtis – nors ji visada privalumas, bet ir noras perprasti fintech technologijas. Būtent „Shift 4“ yra ta vieta, kurioje galima visa tai realizuoti, – naujus talentus kviečia T. Vizgirda. – Ieškome tiek įvairių programuotojų, ypač Android, JavaScript programuotojų, tiek testavimo inžinierių, tiek klientų aptarnavimo, rizikų valdymo ir kitokių specialistų.

Plečiame savo patalpas, turėsime per 9 aukštus moderniai ir patogiai įrengtų šiuolaikiškų biurų su nuostabiu vaizdu į Vilniaus panoramą.“

„Shift 4“ vadovas Lietuvoje džiaugiasi, kad auga ne tik esamos komandos ­– įmonės struktūroje atsiras ir naujas „Shift4Shop“ departamentas, kuris konsultuos klientus, besinaudojančius internetinės prekybos platforma.

Tadas Vizgirda

Gera atmosfera ir bendravimas – darbo kultūros dalis

T. Vizgirda yra įsitikinęs, jog įmonės sėkmė labai priklauso ir nuo jos darbuotojų pasitenkinimo savo darbu bei aplinka.

„Mūsų tikslas – ne tik atlikti darbus, sumokėti žmonėms atlyginimus ir suteikti įvairių paskatinimų, kaip, pavyzdžiui, sveikatos draudimas, premijos už pasiektus rezultatus, biudžetas mokymams ir asmeniniam tobulėjimu, nemokamos parkavimo vietos bei užkandžiai ir gėrimai darbo metu, papildomos laisvos dienos ir pan.

Mes nuoširdžiai stengiamės, kad įmonėje būtų kuo daugiau tikro, nuoširdaus bendravimo, kad žmonės būtų išklausomi, o esant reikalui – sulauktų reikiamos paramos. Manau, darbo kultūra yra labai svarbi, žmonės darbo vietoje turi jaustis gerai. Todėl esame labiau šeima nei komanda“, – tikina „Shift4“ vadovas.

Lietuvos darbuotojai – ypatingi

T. Vizgirda pasakoja, kad kolegos iš JAV ne tik džiaugiasi palankia verslui aplinka, bet ir Lietuvos darbuotojais.

„Lietuviai yra ypatingi. Čia daug žmonių, kurie puikiai kalba angliškai, technologiškai išsilavinę. Bet bene pagrindinė savybė, kuri mus skiria nuo visų kitų, – lietuviai ne tik geri specialistai, bet ir žmonės, kurie iki galo pabaigia tai, ką pradėję.

Jie deda daugiau pastangų nei kiti ir pasižymi aistra atlikti darbą gerai, kokybiškai ir iki galo. Pasaulyje daug kur ši savybė išnykusi, o mes tai dar išlaikome. Ir tai nėra tik mano nuomonė, tai patys geriausi atsiliepimai iš kolegų Jungtinėse Valstijose“, – tikina T. Vizgirda.

Pašnekovas sako galintis drąsiai teigti, jog Lietuva yra fintech šalis, viena patraukliausių investuotojams visoje Europoje.

„Mūsų bankų licencijavimo reguliavimas leidžia čia įsikurti startuoliams. O Lietuvos specialistai fintech srityje jau turi patirties, kurios jie įgijo vienu ar kitu savo karjeros etapu“, – džiaugiasi T. Vizgirda, tačiau priduria, jog tokia situacija kartu reiškia ir didžiulę įmonių konkurenciją dėl darbuotojų:

– Labai daug įmonių investavo Lietuvoje, todėl darbuotojų poreikis šiuo metu yra milžiniškas. Valdžia daug kalbėjo apie aukštos kvalifikacijos specialistus, kurių yra Lietuvoje, tik pamiršo paminėti, kad visi jie dirba“, – šypsosi pašnekovas, į ateitį žvelgiantis optimistiškai, nes specialistus įmonė stengiasi auginti ir viduje.

Po pandemijos – žingsnis į pasaulinę rinką

Įmonė dirba šešerius metus, vadinasi, teko susidurti ir su pandemijos iššūkiais. Kaip pavyko juos atremti?

„Nenuostabu turbūt, kad pandemijos metu mūsų apyvartos buvo gerokai sumažėjusios, nes mažėjo apyvarta visoje mūsų rinkoje. Restoranai, viešbučiai, kazino buvo uždaryti. Todėl mūsų pagrindinis akcininkas nutarė startuoti Niujorko akcijų biržoje. Ir tai pavyko!

Buvo sugeneruota pakankamai kapitalo, taigi įmonė ėmė plėstis į tas sritis, kurios nepriklauso nuo pandeminės situacijos. Veikla buvo išskirstyta į tokias sritis, kaip elektroninė prekyba, sporto arenos, operacijos kriptovaliutomis“, – pasakoja T. Vizgirda.

Tadas Vizgirda

Būtent tuo metu buvo nutarta plėsti veiklą Europoje. Iki tol paslaugų pardavimai vyko tik JAV ir Kanadoje, bet nuo šių metų planuojama paslaugų plėtra ir Europos valstybėse. Šiuo metu „Shift4“ vysto verslą Izraelyje, Maltoje, Lenkijoje; Lietuva išlieka pagrindinė, centrinė būstinė Europoje.

„Šiuo metu laukiama leidimo iš Europos centrinio banko, kad paslaugų pardavimus būtų galima pradėti ir Europos Sąjungoje. Tikimės, kad „Shift4“ sistema taps pasauline“, – ateities planais dalijasi T. Vizgirda ir ketina dar šįmet dvigubinti darbuotojų skaičių Lietuvoje.

Nuo pirmojo verslo garaže iki Lietuvos vėliavos kosmose

T. Vizgirda trumpai primena įmonės istoriją: 1998 metais Pensilvanijoje mokėjimo kortelių apdorojimo sistemų įmonę įkūrė vos 16 sulaukęs Jaredas Isaacmanas, kuris iki šiol yra jos generalinis direktorius. Jaunajam talentui pavyko užsitarnauti klientų pasitikėjimą ir sėkmingai išplėsti verslą.

„Kol kas „Shift4“ Lietuvoje pardavimų nevykdo, todėl įmonės pavadinimas geriau žinomas užsienyje nei Lietuvoje. Tačiau būtent Lietuvoje gimsta technologiniai sprendimai ir iš čia teikiamos konsultacijos įmonės klientams visame pasaulyje“, – pasakoja T. Vizgirda.

Jis prisimena, jog galvodama apie plėtrą Europoje, kompanija svarstė atidaryti savo biurą Lietuvoje, Šiaurės Airijoje arba Čekijoje.

„2016 buvau pasamdytas kaip konsultantas, turintis supažindinti su Lietuva ir verslo plėtros galimybėmis joje. Atvykę kompanijos atstovai susitiko su keliomis agentūromis, valdžios atstovais ir buvo taip sužavėti Lietuva, jog nutarė net neskristi į Čekiją ir Šiaurės Airiją, o veiklą iškart pradėti Lietuvoje. Gavau pasiūlymą vadovauti kuriamai įmonei Lietuvoje. Ėmiausi šio įdomaus iššūkio“, – prisimena pašnekovas.

T. Vizgirda džiaugiasi ir asmeniniu kompanijos įkūrėjo bei vadovo J. Isaacmano dėmesiu bei pasitikėjimu ne tik visa komanda, bet ir Lietuva.

„J. Isaacmanas yra ne tik sėkmingas verslininkas, bet ir naikintuvų pilotas. Tai jo pomėgis. 2021 metais jis keliavo į kosmosą ir kaip pagarbos bei dėkingumo ženklą Lietuvai ten išskleidė mūsų Trispalvę. Vėliau ją perdavė mums ir šiandien ji saugoma Molėtuose, Etnokosmologijos muziejuje.

Tai yra dėmesio ženklas Lietuvos valstybei, kurioje yra galimybė kurti aukštosiomis technologijomis paremtą verslą. Žinoma, tokios įmonės moka mokesčius į valstybės biudžetą, kuria darbo vietas ir yra naudingos. Tačiau žavi ir toks asmeninis santykis su mūsų šalimi“, – pabrėžia T. Vizgirda.