Jau kitą savaitę Lietuvos inovatoriai turės unikalią galimybę su ekspertų iš Silicio slėnio pagalba pasitikrinti savo startuolių stiprumą tarptautinėms rinkoms. Penkių dienų nemokamose vakarinėse sesijose USMAC valdybos narys Chris Burry, verslumo ir technologijų centro „Sutardja" vykdomasis direktorius Berklio universitete Ken Singer, „NexusPartners" vykdomasis direktorius Steve Adelman ir USMAC generalinis direktorius Alfredo Coppola dalinsis patirtimi vertės kūrimo, verslo modelio, komunikacijos, pardavimų ir lyderystės temomis. Iš viso jie jau padėjo užaugti beveik trims tūkstančiams startuolių visame pasaulyje.

Išsiplėsti į naujas rinkas padeda užmegzti asmeniniai ryšiai

P.Nezabitauskas įsitikinęs, kad bendraujant su pasaulinio lygio startuolių ekosistemos lyderiais nauda yra trejopa. Visų pirma, pasauliniai ryšiai suteikia tarptautinių žinių, kurios yra labai svarbios, kuriant pasauliniu mastu pirmaujančius startuolius. Tada itin svarbus dedamasis yra kontaktai – daug paprasčiau sulaukti reikalingų žmonių dėmesio, kai su jais supažindina bendras pažįstamas asmuo. Dar labai svarbu apskritai būti globalios startuolių ekosistemos dalimi, nes aktyvus dalyvavimas priartina prie potencialių klientų.

Tokios pačios nuomonės yra USMAC bendraįkūrėjas Chrisas Burry.

„Norint padidinti investuotojų susidomėjimą Lietuvos startuoliais, ypač universitetų atžalinėmis įmonėmis, būtinas bendradarbiavimas su pasaulyje garsių verslo akceleratorių žaidėjais. Mes, Silicio slėnio verslumo ekspertai, vertiname galimybę dalintis patirtimi su Europos startuoliais. Didesnis pasaulinis susietumas lemia geresnius startuolių ir jų ekosistemų rezultatus. Užmezgus daugiau ryšių tarp steigėjų ir vadovų kitose pasaulio dalyse, atsiranda daugiau idėjų ir inovacijų, o tai lemia spartesnį startuolių augimą ir gyvybingesnes ekosistemas“, – pranešime spaudai mintimis dalijasi Chrisas Burry.

Chris Burry

Viena iš kviestinių mentorių, socialinių inovatorių bendruomenės „ChangeMakers‘ON“ įkūrėja Simona Šimulytė taip pat džiaugiasi galėdama prisidėti prie mokymų savo ilgamete patirtimi startuolių ekosistemoje.

„Nuolat dalyvaujant įvairių šalių startuolių ekosistemose ir stebint jų progresą, pastebiu, kad Lietuva tikrai pajėgi pritraukti prieš ankstyvos ir ankstyvos stadijos investicijas. Nepaisant to, kad sąlyginai esame maža šalis, tačiau turime gan stiprią ir nuolat augančią ekosistemą su veikiančiais akceleratoriais, verslo angelų fondais, rizikos kapitalo fondais. Norint pritraukti investicijų augimo stadijos startuoliams, kurie tikėtina gali virsti vienaragiais, brandos, profesionalumo ir proaktyvumo nepakanka. Reikia nuolatos būti stiprių rizikos kapitalo įmonių, garsių Europos ir Silicio slėnio akceleratorių akiratyje, aktyviai dalyvauti ekosistemai reikšminguose renginiuose“, – neabejoja S. Šimulytė.

Simona Šimulytė

Pati būdama aktyvi komisijos narė įvairiose tarptautinėse startuolių programose ir akceleratoriuose, ji yra įsitikinusi, kad kiekvienas startuolio bandymas pristatyti idėjas investuotojams, galiausiai atveda iki sėkmės.

Mokymų programoje startuoliai pasitikrins atsparumą stresinėms situacijoms

Šie penkių dienų mokymai iš kitų Lietuvoje vyksiančių pre-akceleratorių skirsis tuo, kad bus simuliuojamos netradicinės situacijos ir visos penkios temos bus atskleidžiamos kitokiu kampu. Visi dalyviai pasitikrins gebėjimą valdyti krizes, priimti savo ir kolegų klaidas, veikti, esant išoriniam „spaudimui“ bei nepalankioms sąlygoms.

„Tai bus tarsi intensyvus sprintas, kurio metu kiekvienas startuolis pasitikrins savo galimybes naujoms rinkoms ir atsparumą stresinėms situacijoms. Pavyzdžiui, bus analizuojama žmonių psichologija ir kaip atskleisti savo lyderystę netikėtose, gal net nepatogiose situacijose. Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas komunikacijai“, – pranešime spaudai sako P. Nezabitauskas.

Paulius Nezabitauskas

Kaip vieną iš mokymų privalumų jis įvardija ir tai, kad visi dalyviai galės individualiai konsultuotis su ekspertais. Anot jo, ne mokymų metu tai, praktiškai, yra neįmanoma. Tai ne tik galimybė gauti įžvalgų, bet ir užmegzti naudingus kontaktus ateičiai.

Pažintis išaugo į tolimesnius projektus

P. Nezabitauskas džiaugiasi, kad dar prieš aštuonis metus jam Kaune pavyko užmegzti šiltus kontaktus su vienu iš USMAC bendraįkūrėjų Chris Burry. Tuo metu jis organizavo tarptautinę konferenciją, kurios metu ekspertai iš užsienio konsultavo dabar jau gerai žinomus Lietuvos startuolius, tokius kaip „SneakyBox“, „Tatotoons“, „SearchNode“.

„Chris yra sėkmingas startuolių įkūrėjas ir valdytojas, o jo bendra konsultuotų startuolių vertė viršija 1,3 mlrd. dolerių ir kuris turi daugiau nei 30 metų patirties technologijų pramonėje. Asmeniškai, dirbdamas USMAC, Chris vadovavo daugiau nei 120 akceleravimo programų“, – atskleidžia P. Nezabitauskas.

Anot jo, prieš aštuonis metus užsimezgusi pažintis Kaune, galiausiai, pavirto naujais projektais. Vienas iš jų ir yra Kauno mokslo ir technologijų parko organizuojami mokymai Lietuvos startuoliams, kita naujiena – amerikiečiai, kartu su lietuviais partneriais įkūrė ankstyvos stadijos startuolių rizikos kapitalo fondą – „Catapult Europe VC“.

Startuolių ekspertai

Dalyvavimas mokymuose nemokamas, tačiau į juos bus pakviesti tik keli atrankos kriterijus atitinkantys dalyviai. Tokia galimybe dar galima pasinaudoti, užregistravus savo startuolį iki balandžio 24 d. vidurnakčio Kauno mokslo ir technologijų parko tinklalapyje. Pakvietimus dalyvauti sesijose šiuo metu jau yra gavę penkiolika startuolių.