Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje vykdančioji direktorė Sandra Kundrotė pastebi, kad karališkosios vestuvės yra proga pamatyti Jungtinės Karalystės kultūrą ir tradicijas: „Tokios šventės kaip karališkos vestuvės suvienija britus ir galima pasidžiaugti, kad šie įvykiai sulaukia dėmesio visame pasaulyje“.

Pasak jos, didžioji dalis verslų pozityviai vertina tai, kas susiję su karališkosios šeimos vestuvėmis ar šeimų pagausėjimu. Paprastai tokie įvykiai stebimi per tiesiogines transliacijas kartu su draugais, yra pasipuošiama Jungtinės Karalystės vėliavėlėmis, paruošiamos vaišės ir, dažniausiai, kokie nors saldumynai.

„Lietuvoje britų įkurti verslai šiam įvykiui ruošiasi, pavyzdžiui, Vilniaus kavinės „Little Mavis“ įkūrėjas Ianas Fergusonas belaukiant karališkųjų princo Harry vestuvių gegužės 19-ąją siūlo skanauti specialios arbatos“, – atkreipia dėmesį S. Kundrotė.

David Clarke

Ruošiantis šioms karališkoms vestuvėms britų verslo atstovai taip pat organizuoja renginius, tiesa, šįkart jie mažesnės apimties, nei buvo ruošiantis princo Williamo ir kunigaikštienės Kate vestuvėms, bet palinkėti gero laukiant šios šventės yra priimtina.

Kokia žinutę siųsti?

Kaip deramai pasveikinti partnerius iš Jungtinės Karalystės artėjančių karališkųjų vestuvių proga, pataria Londone gyvenantis britas, rojalistas, tarptautinės konsultacijų ir vertimų įmonės „Today Translations“ verslo vertinimo padalinio „Today Advisory“ grupės vadovas Davidas Clarke‘as.

„Manau, gražu būtų verslo partnerius sveikinti išsiunčiant sveikinimą elektroniniu paštu arba ir popierinį atviruką į jų Londono biurą, linkint gero karališkajai šeimai ir visai Jungtinei Karalystei. Visgi, tikėtina, kad sveikindami galite sutikti žmonių, kurie savo pažiūromis yra labiau respublikonai nei monarchistai, todėl yra prasminga sveikinimo tekste, linkėjime didžiausią dėmesį skirti šeimos vertybėms ir geriems darbams, kuriuos daro karališkoji šeima“, – pataria D. Clarke‘as.

Karališkosios šeimos atstovai skiria daug dėmesio labdaringai veiklai, konkrečiai princas Harry – pagalbai karo veteranams, kovai už gyvūnų rūšių išsaugojimą Afrikoje, taip pat jis skiria laiko sąmoningumui apie psichinę sveikatą didinti.

„Manau, tinkama žinutė yra ta, kai linkima karališkajai šeimai ir valstybei gyvuoti ir klestėti, pripažįstant karališkosios šeimos darbą su tais, kam dabar sekasi sunkiau. Taip daugiausia dėmesio skiriama ne monarchijai, o geriems darbams, kurie atliekami labdaringais tikslais pasauliniu mastu“, – pastebi D. Clarke‘as.

Jurga  Žilinskienė

Jis sako, kad verslo partneriams taip pat siųs sveikinimus ir tam, veikiausia, naudos socialinius tinklus, vizualiame sveikinime naudos Jungtinės Karalystės ar karališkosios šeimos simboliką.

„Galima pagalvoti ir apie nedideles dovanėles, gėles. Svarbu turėti omenyje, kad Jungtinėje Karalystėje yra didelė musulmonų bendruomenė ir prasidėjus Ramadanui tikrai nesiųskite alkoholinių gėrimų. Valgomos dovanos gali būti ne pats geriausias sprendimas“, – pataria D. Clarke‘as.

Jis atkreipia dėmesį, kad dar vienas malonus dalykas, kurį galima padaryti – pasidairyti suvenyrų su karališka atributika šalių oro uostuose, kuriuos teikiant galima linkėti gero.

„Yra nedidelių dovanėlių, tokių kaip arbatos puodeliai ar nedideli arbatinukai, sukurtų specialiai karališkoms vestuvėms, jie labai patinka kolekcininkams. Mes įsigyjame tokių suvenyrų ir juos įteikdami pasakojame karališkos šeimos istoriją, nes tarptautiniu mastu tai yra puikus prekės ženklas, mūsų karalienė – labai gerbiama. Tačiau, kai teiksite dovanas, iš anksto atlikite „namų darbus“ ir pasitikrinkite, kam tokią dovaną įteikiate, kartu pasakokite istoriją, kodėl yra malonu dirbti su britais“, – vardija D. Clarke‘as.

Kokia tai šventė?

Princo Harrio vestuvės nėra valstybinė šventinė diena, kaip, pavyzdžiui, Kalėdos, tačiau tai yra geros naujienos šventimo diena.

Tarptautinės konsultavimo, patarimų ir vertimų įmonės „Today Translations“ įkūrėja ir vadovė Jurga Žilinskienė, organizavusi pirmąją prekybos misiją iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą 2006-aisias ir už šią iniciatyvą įvertinta padėka iš Princo Filipo, Edinburgo hercogo ir karalienės Elžbietos II vyro, mano, kad artėjant karališkoms vestuvėms sveikinant verta daugiausia dėmesio skirti šeimos vertybėms.

„Karališkųjų vestuvių metu visa tauta panyra į šventišką nuotaiką, tad, tikiu, kad sveikinimai ir geri linkėjimai bus priimti palankiai. Tiek karališkosios vestuvės, tiek karališkojo vaikelio gimimas yra naujienos, kurios kelia teigiamų emocijų, nes kiekvienas iš mūsų nori gyventi laimingai sąjungoje su mylimu žmogumi, sukurti laimingą šeimą, tad tai yra geros žinios ir galima švęsti“, – kalbėjo J. Žilinskienė.

Pasak jos, galbūt lietuvių verslininkams tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Lietuvoje, jei dirba su britais, verta pagalvoti apie galimybę organizuoti šventę draugams ar šeimai šia proga.

„Manau, Jungtinėje Karalystėje didžioji dalis gyventojų šią dieną švęs – jei nesate pakviesti į Bakingamo rūmus ar Vindzoro pilį, vis tiek galite dalyvauti šventėje tiek įsiliedami į vakarėlius, tiek ragaudami specialiai šiai progai kuriamus skanėstus“, – apibendrino pašnekovė.

Karališkosios vestuvės vyks gegužės 19 d., pagal scenarijų 12 val. Lietuvos laiku bus atvertos Šv. Jurgio koplyčios durys Vindzoro pilyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)